(e)knjige - čitači

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Koji čitač za (e)knjige koristite?

Kindle Vulgaris (bez touchscreen kerefeka)
2
25%
Kindle Paperwhite ili neki s touchscreen kerefekama
0
No votes
Kobo
0
No votes
Nook
1
13%
Sony Reader
0
No votes
Ono-nešto-kinesko al mi radi super!
0
No votes
Tablet
1
13%
Mobitel
1
13%
Monitor
3
38%
 
Total votes: 8

User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: (e)knjige - čitači

Unread post by poison »

malo kasno se uključujem, ali da i ja dam svojih pet lipa...
već skoro godinu dana se družim s b&n nook ST glowlight. dobila sam ga od bolje polovice za rođendan prošle godine, i prezadovoljna sam. nema šanse da bih se više vratila čitanju s mobitela. ni ne skužiš koliko ti mobitel zamara oči dok ne isprobaš e-ink zaslon.
izašao me nešto manje od 600 kn, narudžba s jednog britanskog web-shopa. nemala cijena, priznajem - ali vrijedi svake lipe!
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: (e)knjige - čitači

Unread post by Zoran »

Prodaje li netko od vas polovni i pošto?

Zapravo me prvenstveno zanima kako se kreću cijene. Čini mi se da tu tehnologija dosta brzo ide naprijed.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: (e)knjige - čitači

Unread post by Xaotix »

Cijene su vrlo široke, od parsto kuna do Ne znam za rabljene modele, ali od novih, best buy bi bio osnovni Kindle.
Dobra vijest: košta 60 Eura
Loša vijest: moraš potegnuti do Graza ili nekog drugog grada s Media Marktom.
Randomness is strong with this one!
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: (e)knjige - čitači

Unread post by poison »

a) ne kupuj bez svjetla
b) ne kupuj bez svjetla
c) ne kupuj bez svjetla
sad kad smo utvrdili da čitači bez svjetla ne valjaju...
ima fora za naručiti s njemačkog amazona kindle paperwhite za 100 eura, preko mailbox.de službe za preusmjeravanje pošiljki (ofkors, njima se plaća isto pinka), pa izađe puno povoljnije nego da se kupuje kod nas, i puno jednosavnije nego da se kupuje s američkog amazona i plaća harač državi. nisam probala osobno (nook je još uvijek živ i vjerno mi služi), ali oni koji jesu kažu da funkcionira.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: (e)knjige - čitači

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja sam bio vehementno protiv e-knjiga n stuff. Onda sam dobio tabletu od gosp. Samsunga Galaksije i skinuo si neki softver za čitanje. Čisto da vidim kako to šljaka. I dalje su mi papirnate knjige draže, al, brate, kad je ovo praktičnije! Uskoro idem u Njemačku busom i računam si: četr kile knjiga u torbi il dvajzdeka tableta u torbi? Jebiga, ovaj put pobjeđuje tablet. A to još nije pravi čitač. Softver koji koristim se zove Aldiko i ima fora stvari, uključujući osvjetljenje. Što se tiče formata, čita epub-ove.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: (e)knjige - čitači

Unread post by LordShaper »

E, a računaj da ti je prosječni čitač još i *lakši* od tableta :lol:

Ja svoj Kindle imam već evo dvije godine i radi k'o urica, vrlo zadovoljan investicijom. Formati nisu nikakav problem neovisno o tome što koji čitač čita pošto Calibre konvertira sve u sve i još lijepo drži sve u arhivi. Da, Kindle nema nekih opcija koje neki drugi čitači imaju (tipa Prestigijevi imaju opciju kreiranja dodatnih foldera, prebacivanja knjiga iz jednog u drugi, otvaranje bookmark foldera pa iz njega biranje koju ćeš knjigu nastaviti čitati itd --- doduše, x puta je pouzdaniji od Prestigijevih što se tiče blesiranja i raspada sistema) i malo je onako, idiot kamera svijeta čitača ali to su sve samo dodatna cifranja.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: (e)knjige - čitači

Unread post by Xaotix »

Nekima odgovaraju i mobiteli i tableti jer onda ne vuku previše različite skalamerije sa sobom, nego im je sve integrirano. Ali i dalje mislim da je kindle best buy, jer ga čitam na isti način kao i knjigu, na svjetlu. a ako svjetla nema, upalim lampu :zubo:
Naravno, tu gubiš onaj romantični trenutak djetinjstva i čitanja s baterijom ispod dekice da te nitko ne vidi, ili čitanje na miru da ne probudiš ostale u sobi (baš me zanima da li Poison spada u ova dva slučaja ili ima neki treći scenario)
Randomness is strong with this one!
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: (e)knjige - čitači

Unread post by poison »

noćno čitanje bez buđenja ostalih u sobi ;) - ali taj sport prakticiram još otkako sam otkrila da na sony ericsson k700i mogu instalirati čitač (mislim da je bio tequila cat, ali nemoj me držati za riječ, prošlo je preko 10 godina od onda) i ćoraviti si oči na loše skeniranim knjigama koje apsoštrumpfno nisam mogla nabaviti papirnato.
a plus toga, lijena sam ustati se upaliti svjetlo kada se počne mračiti u sobi. (ili ekološki osvještena, ako ćemo cifrati ;) )
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: (e)knjige - čitači

Unread post by Milena »

poison wrote:noćno čitanje bez buđenja ostalih u sobi ;) - ali taj sport prakticiram još otkako sam otkrila da na sony ericsson k700i mogu instalirati čitač (mislim da je bio tequila cat, ali nemoj me držati za riječ, prošlo je preko 10 godina od onda) i ćoraviti si oči na loše skeniranim knjigama koje apsoštrumpfno nisam mogla nabaviti papirnato.
a plus toga, lijena sam ustati se upaliti svjetlo kada se počne mračiti u sobi. (ili ekološki osvještena, ako ćemo cifrati ;) )
Tequila cat. Ah, nostalgija. :zubo: :bilo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Post Reply