NDH 2033

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

NDH 2033

Unread post by Zoran »

Štovano pučanstvo, u javnost je upravo izašla zbirka distopijskih priča "NDH 2033".

Igor Beleš, Mladen Blažević, Alen Brabec, Hana Dagostin, Goran Gluščić, Majda Jurić, Alen Kapidžić, Davor Mandić, Eva Rodić, Lea Stoiljković Medved, Dajana Šalinović, Robert Vrbnjak, Carmela Žmirić, Zoran Žmirić i ja pišemo o tome kako bi mogla izgledati 2033. u Hrvatskoj, pod pretpostavkom da istom vlada ekstremna desnica.

Ozbiljne teme, crni humor i dosta povraćanja. Bacite oko, knjiga je besplatna: https://www.smashwords.com/books/view/397121
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: NDH 2033

Unread post by Nazir »

Procitam pa se javim :D
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: NDH 2033

Unread post by Zoran »

E da, NDH stoji za "Nova država Hrvatija", ali kratica mi nekako djeluje jače pa stalno to pišem :occasion9:
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: NDH 2033

Unread post by Afro »

Počeo čitati, nije loše. :)

Eno stavio sam vijest na svemir.in i SF Centar - što se tiče takovih objava, ako je bilo tko zainteresiran za objavu vijesti ondje, neka mi javi pm-om, fb-om, ovim-onim. Ne stignem pratiti sve, a najmanji je problem pogurati nečiju zbirku, roman ili kakvo okupljanje.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: NDH 2033

Unread post by Brumiko »

Zoran wrote:Štovano pučanstvo, u javnost je upravo izašla zbirka distopijskih priča "NDH 2033".
Kako sada stvari stoje, izglednija je realnost pod nazivom "HESSR 2033".

HESSR: Hrvatska europska sovjetska socijalistička republika. :kava:

Nego, bez uvrede i bez namjere da trolam, ali imaju li vam priče suštinu i originalnost barem kao Država Božja 2053., zanimljiv roman slične (iste?) tematike? Ili se (ponavljam, bez uvrede i trolanja) radi o yet another urbanolijevointelektualnom jamranju o "gadostima neoliberalizma" i veleslavnim partizanima koji će nas od tamo izbaviti, možda uz prigodan dvoboj između zlog Franje II i anđeoske ljubičice od 100 kila? :zubo:
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: NDH 2033

Unread post by Acrodyn »

U našoj zbirci nema intelekta , nema partizana, nema oslobođenja i nema nade... Ostaje samo sto kila (posto) klerofašizma. :ninja:
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: NDH 2033

Unread post by Brumiko »

Acrodyn wrote:U našoj zbirci nema intelekta , nema partizana, nema oslobođenja i nema nade... Ostaje samo sto kila (posto) klerofašizma. :ninja:
Preuzeto. Provjerit ću prvom prilikom, iako slutim da mi se neće svidjeti (ipak sam ja črni reakcionar), no nastojat ću biti objektivan.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: NDH 2033

Unread post by Zoran »

Brumiko wrote: Nego, bez uvrede i bez namjere da trolam, ali imaju li vam priče suštinu i originalnost barem kao Država Božja 2053., zanimljiv roman slične (iste?) tematike? Ili se (ponavljam, bez uvrede i trolanja) radi o yet another urbanolijevointelektualnom jamranju o "gadostima neoliberalizma" i veleslavnim partizanima koji će nas od tamo izbaviti, možda uz prigodan dvoboj između zlog Franje II i anđeoske ljubičice od 100 kila? :zubo:

A jebiga, ne možemo ti to mi odgovorit, to moraš sam zaključiti.

U suprotnom, bilo bi to jednoumlje :zubo:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: NDH 2033

Unread post by Izitpajn »

Brumiko wrote:Nego, bez uvrede i bez namjere da trolam, ali imaju li vam priče suštinu i originalnost barem kao Država Božja 2053., zanimljiv roman slične (iste?) tematike? Ili se (ponavljam, bez uvrede i trolanja) radi o yet another urbanolijevointelektualnom jamranju o "gadostima neoliberalizma" i veleslavnim partizanima koji će nas od tamo izbaviti, možda uz prigodan dvoboj između zlog Franje II i anđeoske ljubičice od 100 kila? :zubo:
Image
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: NDH 2033

Unread post by Acrodyn »

Oj, Mirko, čujem da stavljaš neki review onlajn! Ajd' daj to što prije da možemo širit okolo... Nakon par dana negativnih komentara i uvreda treba nam nešto takvo što se tiče našeg teksta! :zubo:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: NDH 2033

Unread post by Zoran »

Acrodyn wrote:Oj, Mirko, čujem da stavljaš neki review onlajn! Ajd' daj to što prije da možemo širit okolo... Nakon par dana negativnih komentara i uvreda treba nam nešto takvo što se tiče našeg teksta! :zubo:
Misliš, treba nam da nas i on popljuje? :ninja:
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: NDH 2033

Unread post by Acrodyn »

Zoran wrote:
Acrodyn wrote:Oj, Mirko, čujem da stavljaš neki review onlajn! Ajd' daj to što prije da možemo širit okolo... Nakon par dana negativnih komentara i uvreda treba nam nešto takvo što se tiče našeg teksta! :zubo:
Misliš, treba nam da nas i on popljuje? :ninja:
Barem neka popljuje tekst! :krepan:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: NDH 2033

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Acrodyn wrote:Nakon par dana negativnih komentara i uvreda treba nam nešto takvo što se tiče našeg teksta! :zubo:
A očekivali ste pohvale na Dnevno ha eru? Ili večernjaku? :lol2:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: NDH 2033

Unread post by Zoran »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:
Acrodyn wrote:Nakon par dana negativnih komentara i uvreda treba nam nešto takvo što se tiče našeg teksta! :zubo:
A očekivali ste pohvale na Dnevno ha eru? Ili večernjaku? :lol2:
Pa na naslovnici je križ i NDH, baš su mogli i pohvaliti :occasion9:


Bajdvej Samsunže, nisam li ja tebi poslao neki mejl s nekim pitanjem vezanim uz neke priče?
Post Reply