NDH 2033

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: NDH 2033

Unread post by Zoran »

Hvala na recenziji i lijepim riječima :wave:
User avatar
cvicek
Ewok
Posts: 12
Joined: 01 Jul 2008, 08:10

Re: NDH 2033

Unread post by cvicek »

Meni je knjiga baš odlično sjela, najveći bad mi je bio da se nisam mogao razvaliti na krevet već sam morao čitati s kompjutora :)

Najbolja priča mi je "Lanac", i citat koji, što se mene tiče, može stajati bok uz bok s citatima poznatijih pisaca: „Jednom kada ga izdresiraš, narodu je svejedno tko mu drži lanac.“ :thumbup:

"Tunel“ mi se sviđa način pisanja i mislim da bi mogao poslužiti kao uvod za duži roman, dobre su mi i "Heroj" i "33", a poneka mi je i bezveze. Recimo „Dan 7.“ baš i nisam shvatio poantu, ako je ima, a i „Naj beba“ mi baš nešto, kao i „Naši i vaši“ koja mi djeluje kao neki fan fiction. Sviđa mi se što ima svega, i parodičnih i ozbiljnijih i strašnih i zafrkantskih. Ponekad znaju i izmamiti smiješak na lice, ali onaj smiješak koji brzo splasne kad razmisliš i vidiš da priče i nisu tolika fantastika, već da bi se lako moglo dogoditi da se neki od tih crnih scenarija i ostvare...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: NDH 2033

Unread post by Zoran »

U subotu u 17:30, autori zbirke distopijskih priča "NDH 2033" konačno idu u tamnicu! Tj. istrakonski "Dungeon", gdje će održati predstavljanje ovog homokomunističkog uratka, kojeg je do sad besplatno preuzelo preko tri tisuće čitatelja sumnjivih namjera.

Alen Brabec, Zoran Žmirić i Zoran Krušvar odgovarat će za svoja nedjela pred velikim inkvizitorom Davorom Šišovićem, čovjekom koji zna sve odgovore.

Ali zašto onda postavlja pitanja?

To i sve ostalo doznajte u subotu u 17:30 u prostoriji "Dungeon" na Istrakonu!

(crnu knjigu možete skinuti ovdje: https://www.smashwords.com/books/view/397121)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: NDH 2033

Unread post by ratchet »

Počasna gošća im je u 17 h, a vi u 17.30. Što ima reć da se književna događanja preklapaju. Hebem ti organizaciju. Al s obzirom da je satnica još u izrad ( tako stoji na webu ) nadam se uviđavnosti za nas koji nismo gejmeri i koji dolazimo zbog književnosti.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: NDH 2033

Unread post by Zoran »

Preklapanja, preklapanja.

Zar ima išta važnije od Hrvatske budućnosti?
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: NDH 2033

Unread post by LordShaper »

Sudeći po svemu do sada - hrvatska prošlost.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: NDH 2033

Unread post by Nazir »

LordShaper wrote:Sudeći po svemu do sada - hrvatska prošlost.
Ova izjava ima toliko istine u sebi da je imam potrebu još jednom istaknuti :lol:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: NDH 2033

Unread post by Zoran »

Da budete u toku.
Održano je predstavljanje u Rijeci, u dvorani Filodrammatica. Dvorana je bila popunjena, to je nekih 100 - 150 mjesta. Recimo da je došlo duplo više ljudi nego na predstavljanje nove knjige Mani Gotovac koje se održalo istog dana :P . Predstavljanje zbirke NDH 2033 je bilo prilično spektakularno, u smislu da su u predstavljanju sudjelovali glumci, pjevao zbor i sl. Doduše, trajalo je skoro dva i pol sata pa su se nakon spektakla neki i požalili na trajanje.

Možete vidjeti kratki video: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ooe7itchfM


EDIT: e da, zbirku je do sad skinulo nešto više od 3 500 ljudi, iako nemamo pojma što bi to moglo značiti u smislu broja čitatelja.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: NDH 2033

Unread post by ratchet »

Svaka čast :notworthy:

A u smislu broja čitatelja ti znači isto kao da ju je kupilo 3500 ljudi. Tko može garantirati da svatko tko negdje knjigu kupi, istu i pročita. Samo se ti drži tog broja kao broja čitatelja.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: NDH 2033

Unread post by Nazir »

ratchet wrote:Svaka čast :notworthy:

A u smislu broja čitatelja ti znači isto kao da ju je kupilo 3500 ljudi. Tko može garantirati da svatko tko negdje knjigu kupi, istu i pročita. Samo se ti drži tog broja kao broja čitatelja.
Moram reći da mi ovo nikako ne stoji. Znam po sebi da ću bez puno razmišljanja skinuti e-book koji je besplatan, ali je jako upitno da li ću ga pročitati. No, ako dam svoje pare, onda znači da sam dobro promislio i da ću to sigurno pročitati ...

Al svakako, dobra je brojka :)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: NDH 2033

Unread post by ratchet »

Naravno da je to istina. ( to što Nazir govori ) Isto kao što bi svatko zgrabio i besplatnu papirnatu knjigu ( sjeti se samo Algoritmove akcije za 1 kunu ). Ali opet, dok ne vidim znastveni rad na temu čitanosti besplatnih e-knjiga, Zoran po meni može tvrditi da je 3500 broj čitatelja. I broj čitatelja tiskovine se određuje prema broju prodanih primjeraka, a ja doma imam barem desetak knjiga koje sam platio kešovinom a koje još nisam pročitao. A upitno je i kad ću jer nekako one iz knjižnice imaju prednost ( jerbo ih treba vratiti na vrijeme ) a one na polici nikamo ne bježe.
Mada, e-knjiga koje nisam pročitao imam sigurno dvostruko više od papirnatih.
Ipak, kao što rekoh, bez dokaza svatko može tumačiti kako ga volja. Kad par blesana posveti svoju znanstvenu karijeru istraživanju istog, trošeći državne novce, i objavi par doktorata na temu čitanost besplatnih e-knjiga, onda se može prigovarati da broj skidanja nije isti kao i broj čitatelja ( a što ako oni koji je skinu razmjenjuju istu s mobaća na mobać jer su neki lijeni sami skinuti, možda je broj čitatelja zapravo i veći ).

Eto, a ja se dobrovoljno javljam za idući Istrakon da održim predavanje na istu temu ( samo da me ne shvate ozbiljno ), sve u cilju mukte spavanja u Lovcu. Za satnicu preferiram petak popodne, da mogu malo odspavati nakon puta u praznoj dvorani.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: NDH 2033

Unread post by Zoran »

Ma, ja isto imam doma desetak nepročitanih papirnatih knjiga kupljenih novcem, ali ovih u e-formatu imam jedno dvije tisuće, a pročitao sam ih cca tri komada. :ninja:
Dakle, nije baš isto :zubo:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: NDH 2033

Unread post by Milena »

Ne znam jel' ima studija o odnosu čitanosti i "skidanosti", ali postoje studije o odnosu slušanosti i downloada. I pokazuju da je točno ono što dečki govore -- ljudi si često skinu masu toga što onda uopće ne slušaju. Dijelom je to povezano i s načinom skidanja: često ljudi skinu cijeli torrent koji ima, recimo, kompletan opus nekog izvođača, a zapravo su htjeli samo 1-2 pjesme. Kad se nešto dijeli besplatno i legalno, taj broj je još veći.

S druge strane, iste te studije pokazuju i da ljudi koji najviše (ilegalno) skidaju glazbu istovremeno i troše najviše para na legalnu glazbu, tako da bar znaš da si većinski došao do prave publike.

(A predavanje na Istrakonu možemo pretvoriti u panel. :kava: )
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: NDH 2033

Unread post by ratchet »

Ma sve to stoji. Ali ipak, ako izdavači barataju s brojem prodanih primjeraka i to uzimaju kao relevantan broj čitatelja možemo i mi reći da je SF zbirka skinuta u 3500 primjeraka. Bez da ulazimo u to koliko ju je ljudi zbilja pročitalo.
A kod konkretnog primjera sam siguran da je velika većina pročitala bar nešto iz zbirke. Skidala se sama, ne u nekom paketu s torenta, i skidala se ciljano, trbalo je i naći link. Pa neka ju je i dobar skinuo samo da bi pljuvali po njoj ( iako za takve baš ne bih stavio ruku u vatru da su nešto puno pročitali ). Niveskina knjiga je prodana u 40000 primjeraka ( spominjem je jer je najprodavanija u zadnjih ne znam koliko ) a tko zna kolkio ju je zbilja cijelu pročitalo, a koliko ih je odustalo kad su shvatili da unutra nema slika.

Napravit ćemo mi od ove teme zbilja nešto za Istrakon. Panel bi zapravo trebala biti diskusija u kojoj sudjeluje i publika, a ja sam petak popodne predložio kao termin da istu izbjegnem. pa da poslije mogu pričati kako je genijalno bilo moje predavanje, :sleepy2: , samo šteta što nikog nije bilo ( nešto u Bucinom stilu ). Ali zbilja, ako Milena sudjeluje ja se javljam dobrovoljno. Fali nam samo još jedan koji voli prikupljati statističke podatke ( jer ja nevolim ), Tri voditelja bi bila taman. I barem još troje u publici.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Post Reply