Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by LordShaper »

Hm, o sebi priča u muškom rodu, doduše, to je možda samo varka (c'est moi, Leclerc). :zubo:

A ako nemaš ništa protiv, tutni još koji komentar, zabavno štivo čini mi se :lol2: da saznamo još nešto o tome kako treba a kako ne treba pisati, mi čudni čudaci koji čudne stvari pišemo da budu čudne :lol2:

Priznajem, i ja sam koristio italic. Nisam namjeravao ali eto, bili smo u društvu i svi ostali su ga koristili i bila je ta jedna cura koja mi se sviđala i htio sam ispasti faca i...teško mi je pričati o tome ali evo, barem se sad borim protiv toga. Ako si budemo međusobno pružali podršku, možemo se svi toj pošasti oduprijeti, osnujmo Društvo liječenih italičara a poslije možemo i stranku, da jednom za svagda istjeramo italik iz lijepe naše nam tipografije, dovoljno je dugo uništavao našu književnost a ionako svi znaju da nikad nije bio dio naše tipografije već nam je nametnut.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Milena »

LordShaper wrote:Hm, o sebi priča u muškom rodu, doduše, to je možda samo varka (c'est moi, Leclerc). :zubo:

A ako nemaš ništa protiv, tutni još koji komentar, zabavno štivo čini mi se :lol2: da saznamo još nešto o tome kako treba a kako ne treba pisati, mi čudni čudaci koji čudne stvari pišemo da budu čudne :lol2:

Priznajem, i ja sam koristio italic. Nisam namjeravao ali eto, bili smo u društvu i svi ostali su ga koristili i bila je ta jedna cura koja mi se sviđala i htio sam ispasti faca i...teško mi je pričati o tome ali evo, barem se sad borim protiv toga. Ako si budemo međusobno pružali podršku, možemo se svi toj pošasti oduprijeti, osnujmo Društvo liječenih italičara a poslije možemo i stranku, da jednom za svagda istjeramo italik iz lijepe naše nam tipografije, dovoljno je dugo uništavao našu književnost a ionako svi znaju da nikad nije bio dio naše tipografije već nam je nametnut.
Tako je! Vratimo se tradicionalnom kurzivu. Ili još bolje, drevnom hrvatskom fettu. Ne, ne Bobi.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Nazir »

Ammm, OK :zbunj:

Ja se samo nadam da je navedeni autor/ica malo pogledao komentare zbirke. Jer, ako smatra da su ostale priče ... što, čudne i s previše nakošenih slova? Kažem, nadam se da je pogledao i bar MALO RAZMISLIO zašto se ljudi uglavnom slažu da je njegova priča najlošija u zbirci. Svakako, dobro da je objavio, neka je, očito ima volje za pisanjem. Ali s takvim stavom "ostali su smeće, ja sam jedini koji valja" neće nimalo daleko doći. Dapače, radi si veoma veliku štetu.

U međuvremenu, dalo me na razmišljanje, idem izbaciti sve kurzive iz nove priče :kava:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by niniane »

Ja volim kurzive i nemam ih namjeru nikada izbaciti. Ma što tko mislio o tome ;) Zato se svesrdno slažem s idejom o osmivanju Društva liječenih italičara, radit ću radionice o Italicu i tribine na temu kako ga što bolje upotrijebiti, a možda i kakva stručna knjiga padne.
jedinu kratku priču koju mislim da ću objaviti u životu sam i objavio. To je, IMO, gotovo nemoguć koncept koji rijetko ispada dobro, a uglavnom čak i s dobrim idejama ispadne sranje.
go figure, ali čudni tekstovi od 500 stranica ne oduševljavaju izdavače...
Skoro da mi žao da nismo nastavili mail komunikaciju ;)

I da, izgleda da je ovo slučaj u kojem razmišljanje "Priča je slaba, ali ono, ajmo potaknuti nekog novog autora, da krene dalje raditi na svom pisanju" nije palo na plodno tlo. Lesson well learned ;)
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by LordShaper »

Vau. Ono, vau. Vau. Ne lajem nego sam...zapanjen. Dapače, osupnut. Mislim, čuješ da takvi ljudi postoje ali uvijek misliš da nećeš naletiti na jednog takvog. Words fail me. U biti, lako za riječi, the snark fails me :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Acrodyn »

Ovog tipa se trebalo dovesti na Rikon da održi predavanje o svojim mišljenjima. I da, Igore, znam da bi to značilo da bi ubio nekoga u procesu.. :(
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by LordShaper »

Oh, au contraire. Dovedimo ga na Rikon. Dajmo mu da održi predavanje, u primetimeu, subota navečer, svi fandomski pisci obavezno moraju biti prisutni. Naravno, nakon izlaganja slijede pitanja publike. I'll scrub his viscera from the walls later...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Nazir »

LordShaper wrote:Oh, au contraire. Dovedimo ga na Rikon. Dajmo mu da održi predavanje, u primetimeu, subota navečer, svi fandomski pisci obavezno moraju biti prisutni. Naravno, nakon izlaganja slijede pitanja publike. I'll scrub his viscera from the walls later...
Dao si mi vrlo živopisnu sliku u glavi :zubo:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Xaotix »

A gle.. pričaj ti što hoćeš, treba napisati tih 500 strana. A onda to možemo uspoređivati s Prodorom i Aratonom. :drunken:

I oću bit na toj raspravi da posrtavim par nevinih pianja, bez zlobe... (Al zbilja, baše me zanima odgovor :angel:
jedinu kratku priču koju mislim da ću objaviti u životu sam i objavio. To je, IMO, gotovo nemoguć koncept koji rijetko ispada dobro, a uglavnom čak i s dobrim idejama ispadne sranje.
)
Somerset Maugham, Ephraim Kishon, Mihail Mihajlovič Zoščenko, Neil Gaiman, Edgar Alan Poe, Ernest Hemingway, Geoffrey Chaucer i Giovanni Boccaccio, tko je god napisao 1001 noć...
KOJI LUZERI!
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Eto nama novog buce! :zubo:

Za nekoga tko ne voli italic, mlogo ga brate koristi u onom uvodu knjige na svom blogu. Ja bi da ga ne kritiziramo nego da ga još potičemo i hvalimo u njegovim razmišljanjima, baš da vidimo dokle će ići. Zanimljivo je gledati do koje granice može rasti nečije mišljenje o samome sebi. :kava:

Al, gle, s knjigom od 500 stranica (u kojoj postoji narod Ravnovodnih koje nitko ne voli ali ih svi poštuju) i jednom kratkom pričom, čovjek ima sasvim dovoljno iskustva i znanja da nam može držati predavanja. Pozovimo ga na SFerakon.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Acrodyn »

Blackwood; čovjek koji je na par dana oživio nosf forum. Izgleda da nam je trebalo nešto takvo... :D

I da, počeo sam čitati roman. Nisam puno prošao, samo nekih 20 stranica, ali zabavno štivo moram priznati. Iskustvo me podsjeća na gledanje The Rooma...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by LordShaper »

@Nazir - :zubo:

@Xaotix - zaboravio si Vaniana :zubo:

@Samsung - znaš što, mi se ovdje sprdamo ali da mu ekšli damo neki publicitet još bi se možda i neki luđak od izdavača našao da mu to izda pa bi onda opet bilo 'prvi domaći fantasy' i 'bokte ovi naši pisci niš ne valjaju' :lol: :x i megalol za Ravnovodne

@Acrodyn - želiš pisati za Eridan komparaciju ovog i Eye of Argon?
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Zoran »

Pa dobro, ja priznajem da još nisam pročitao sferakonsku zbirku, al ako je tip tako loš - što ste ga onda stavili unutra? :scratch:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by LordShaper »

Uh, ovo postaje sve bolje.

Pitao ga netko na forum.hr
"Jesi li ti onaj Blackwood iz sferakonske zbirke? Jer ako jesi, onda se nadam da ti je roman puno bolji od onog što je objavljeno u zbirci. Ono nije bilo dobro. Valjda im je zbilja bila kriza s materijalom kad je upalo."
Na što ovaj odvrati
Naravno da nije bolji. Kako može biti bolji kada je ona priča savršena? Tamo je svaka riječ na mjestu zaboga. (OK, bila bi da nije bilo nepotrebne lekture, no i dalje, štogod.) Nemoguće je tako nešto napraviti sa tekstom od 500 stranica.

No roman je puno pristupačniji, za razliku od priče dobrih 10% teksta je posvećeno samo klanju ljudi na različite načine, akcija i te šeme...
Ovaj ili trola ili je ozbiljan a ako je ozbiljan, onda je situacija vrlo ozbiljna :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply