Sex ubija SF

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Sex ubija SF

Unread post by Petra »

evo zanimljivog podatka u trećoj rečenici

http://www.bbc.co.uk/news/entertainment-arts-19341735

25%! :scratch:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Sex ubija SF

Unread post by Xaotix »

OK, vrijeme je za Bludućnost 2!
Randomness is strong with this one!
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Re: Sex ubija SF

Unread post by Petra »

Ne znam samo jesu li vampire svrstali u SF&F ili u horor koji je izgubio 30%

Baš me zanima u kojem postotku SF&F-a (i horora, ako su tu vampiri) ima eksplicitnog seksa i kako se taj pod-žanr prodaje..
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Sex ubija SF

Unread post by Milena »

Petra wrote:Ne znam samo jesu li vampire svrstali u SF&F ili u horor koji je izgubio 30%

Baš me zanima u kojem postotku SF&F-a (i horora, ako su tu vampiri) ima eksplicitnog seksa i kako se taj pod-žanr prodaje..
SF/F/H ljubići s eksplicitnim seksom se i te kako dobro prodaju. Kao i svi ostali ljubići... bez kojih bi se kompletna izdavačka industrija urušila u roku keks. Zanimljivost: među navedenim pod-pod-žanrovima ima i sasvim dobrih stvari. Naravno, ima i užasno loših, ali to je samo Sturgeon na djelu.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sex ubija SF

Unread post by LordShaper »

Xaotix wrote:OK, vrijeme je za Bludućnost 2!
Hear, hear!
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sex ubija SF

Unread post by LordShaper »

Milena wrote: Zanimljivost: među navedenim pod-pod-žanrovima ima i sasvim dobrih stvari. Naravno, ima i užasno loših, ali to je samo Sturgeon na djelu.
Apropos ovoga, neki dan mi tek sinulo da je kod nas prevedeno nešto iz tog pod-pod-žanra: Hamiltoničini 'vilinska princeza' ili kakosevećzove romani. Nisam čitao (osim otvaranja na radnom i odmah naletim na scenu seksa :lol2: ) ali čini mi se da je tu definitivno Sturgeon na djelu. :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply