Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by galaxie500 »

Dobio danas prvi i drugi broj zajedno. Prvo, izgledom izuzetno kvalitetan časopis (papir, korice). Drugi broj već na prvi pogled bolji od prvog koji se u cijelosti oslanja na friško nagrađene priče, koje su uglavnom neloše, no ne i odlične. U drugom broju nekoliko pravih bisera, koji očito pokazuju preferencije urednika (i moje isto, kao da je mene pitao pri sastavljanju broja). Našla se čak i jedna nova priča nepozantog pisca, očito anglosaksonca, Amera ili manje vjerojatno Engleza (nisam je još pročitao, no imam dojam da je ona najgora ovdje).
U svakom slučaju super časopis i Lafferty u njemu.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by jbt »

Takodjer sam danas dobio svoja dva broja. U br.1. je prica od Eugie Foster - Sinner, baker, fablist, priest; Red mask, Black mask, gentleman, beast. Ja ovu pricu preporucam ljudima vec dvije godine, otkad sam ju prvi put cuo na http://escapepod.org/2009/09/03/ep214/ Ta prica nije dobra, vec izvrsna tako da jedva cekam procitati hrvatski prijevod, bas me zanima koliko je dobar.
Blood for the Blood God!!

engi
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by galaxie500 »

Slažem se, ja je čitao u Interzoneu.
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Nog »

Moj broj dva još nije stigao, dali da se zabrinem? :mda:
Navigare necesse est, vivere non est necesse
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Zoran »

Ni moj drugi broj nije stigao. Ja se već brinem, jer mi je ime na Rikonu bilo dodano rukom na listu pretplatnika, što znači da me u nekoj elektronskoj bazi možde ni nema? Alo?
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by ratchet »

Nema ni mog drugog broja. Čisto Bdw.
Usput, čestitke Zoki, čitao jutros Slobodnu Dalmaciju, kad će nastavak? Odnosno kad izlazi knjiga?
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by proteus77 »

Pridružujem se, ni meni nije stigao drugi broj. Zanimljivo, pretplatili smo se i kao udruga pa mom kolegi pak nije stigao prvi broj kad i ostalima pa je njemu poslan zajedno i prvi i drugi broj. Dakle, njemu su stigla oba broja pred desetak dana.

Ako se ovako nastavi i budem morao zivkati za slanje svakog broja, bojim se da neću obnoviti pretplatu jer mislim da je smisao pretplate nešto drugo, a ne jadanje po forumima i podsjećanja uredniku da pošalje novi broj :(

Ne bih rekao ništa da je nas pretplatnika tisuću-dvije nego jedva dvjestotinjak (nisam siguran da se taj broj neće prepoloviti ako se ovakva kašnjenja nastave...)

Nadam se da do Božića drugi broj Siriusa B bude pod borom, tada se pretplaćujem i dalje. Ako ne; well, spiskat ću tih 25-30 kuna na Plan B (iako i oni pomalo kašljucaju, nije izašao broj za studeni, halo Ire, gdje je zapelo?) ili neku drugu tiskovinu :kava:

Evo i jedne latinske izreke koja je prigodna: Bis dat, qui cito dat. Dvostruko daje onaj koji brzo daje. Dajte brzo taj drugi broj vamo, uredniče! :lol:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Ni meni drugi broj nije stigao još...kad se svi već žale, da se i ja požalim :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Sandman »

Ni ja još nisam dobio. Kad se svi žalite, onda ja ne moram.

Samo kažem.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by ratchet »

Sandman je u pravu. Zabrinuo bih se da sam jedini koji ga nije dobio. Ovako računam da su probne primjerke dobili oni kojima je kasnio prvi broj, onako za ispriku. Možda naš bude deblji.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Evo prenosim vijesti s Sirius B fb stranice, pošto obavijest nije još stavljena na sajt časopisa:
Konačno je stigla nova pošiljka Siriusa B (zaista imamo ozbiljan problem s tiskarom, ali ne posustajemo), pa oni pretplatnici koji još nisu dobili Sirius B, mogu svoj primjerak podići u Green Gold centru u Radničkoj 52 gdje se do 23. 12. održava Božićni sajam. Javite se na štand Profil Multimedije.
Koliko sam shvatio ovo doba godine je ekstra zeznuto za rad s tiskarama.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Sandman »

Meni je jasno da je jeftinije ako netko podigne svoj primjerak na štandu, ali :puca: :puca: :puca:

Sad moram čekati da završi taj sajam, pa da se vidi tko još nije dobio svoj primjerak i tek će se onda poslati. Znači vjerojatno ga neću dobiti ove godine. :x :x :x
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Jeftinije? Zašto bi bilo jeftinije, pa nije li u pretplatu uključena i poštarina?
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Sandman »

Jeftinije za onog tko šalje. Nema taj trošak.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Post Reply