Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Izitpajn »

Znam samo to da ću osobno zadaviti Davorina Horaka, ne zbog 40 kuna jer mi se jebe za 40 kuna, nego zato jer je dugoročno sjebao ikakvu šansu da više ikad itko u Hrvatskoj skupi neku SF pretplatu.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Da, i tu smo sad došli do vrlo vrlo nezahvalnog dijela posla kojeg se g. Horak uhvatio: čak i ako nije problem negdje u njegovom utjecaju već je recimo do tiskare koja ga zajebava ili im se nije dalo tiskati na vrijeme jer su imali prečeg i isplativijeg posla, svejedno to nikog neće biti briga jer jedino što će se zapamtiti dugoročno je da su se ljudi pretplatili a časopisa debelo nakon obećanog roka nije bilo ni od korova.

I onda ti se desi da ljudi prije ili kasnije reagiraju s 'eh, hrvatska posla, zajebi' i ne žele uzeti pretplatu, ma koliko im drugi tupili da su to dvije pizze ili par kavi a ovo je trajna vrijednost itd itd

btw palo mi danas na pamet da je garant već netko negdje onako cinično na pitanje 'Kad će taj Sirius B?' odgovorio s 'Kad i novi broj Future' :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Izitpajn »

Problem je u njegovom utjecaju jer je mogao svaki drugi dan staviti post na sajt i reći: u novom broju će biti to, to i to, pa onda "tiskara nas opet zajebala", pa onda "promijenili smo tiskaru, sad idemo u ovu" pa onda "u tiskari kažu da će biti gotovo tad-i-tad, držimo ih za riječ" ili slično. Da, znam da se radi, da se nema vremena za sve, ali jebiga, ako se nešto radi, onda valjda i povjerenje nešto znači...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Oh, pa tu se slažem s tobom u potpunosti. Već sam par puta na ovom topiku čini mi se komentirao da otkad je objavljeno da su pretplate završile ni traga ni glasa nigdje, facebook, twitter, sama stranica nije updateana od srpnja valjda. I upravo to, nije tu do novca (okej 40kn svejedno nije mala stvar ali nije sad ni godišnja pretplata na Asimovs) nego do povjerenja i nekog profesionalizma, a ne ulijeva mi ni povjerenje niti mi daje dojam profesionalnosti kad sam urednik prvo razglasi da se radi i skuplja pretplatu i onda maltene nestane netragom...a da se za bilo kakav update saznaje iz pete ruke: ja sam maloprije na facebook stranici pročitao komentar jednog usera koji je horaku poslao osobni mail i pitao ga valjda wtf i ovaj je odgovorio da je bio problem s tiskarom i da bi ovaj tjedan trebao Sirius B doći na adrese. I sad se ja tu češem po glavi i pitam se, kako mu nije palo na pamet upravo ovo što si rekao, napisati to na homepage časopisa a IMA vremena odgovarati na upite mailom? :scratch:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Xaotix »

Daj bar u pitanju lova s kojom nam može slat razglednicu s Tahitija... :lol:
Randomness is strong with this one!
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by mcn »

Stoji sve s povjerenjem i ažuriranjem, ali uzmite bar vas par i smrtni slučaj u užoj obitelji u obzir. Ne kažem da je razlog - nisam pričao s Davorinom o tome - ali ne bi me čudilo da mu je poremetio balans prioriteta.

mcn
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by galaxie500 »

Moram priznati da ne brinem za 40 kn. Znao sam spičkati i puno veću lovu za totalne gluposti. A koliko Horaka znam, mislim da neće zajebati. Prije ili kasnije ugledat ćemo časopis.
A za dvadeset godina bit će za kolekcionare pravi raritet.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by ratchet »

Čovjek je bio rekao krajem ljeta. Barem meni. A to je eto još uvijek blizu.
Ma nije mene briga što kasni, samo da se ipak pojavi. A i svi mi što smo pljunuli preplatu smo ionako ovisnici i nećemo zamjeriti kašnjenje. Mislim ipak da će opstanak kasnije, kao i privlačenje novih preplatnika najviše ovisiti o kvaliteti i redovitom izlaženju, bilo dvomjesečno, kvartalno, kako god, samo da kasnije bude redovit. Dakle, nakon prvog želim točno znati kad će i drugi, pa i treći itd, da bih nastavio unaprijed ga kupovati. A i da ga mogu mirne duše preporučiti drugima.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Izitpajn »

Čekaj, Darko, ti znaš da ima smrtni slučaj ili...?

Što se tiče samog kašnjenja, da, meni to nije problem, ali mnogima će biti. Da časopis može preživjeti samo na meni, ne bi bilo problema. Na žalost, ne može.
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by mcn »

>Čekaj, Darko, ti znaš da ima smrtni slučaj ili...?

Mlađi brat mu je umro prije dva mjeseca.

mcn
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Izitpajn »

Uh... Okej, to nisam znao. To objašnjava stvar.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Sandman »

Kopirano s FB-a:
Ne, niste popušli pare. Istina, nismo se dugo javljali, ali problemi s tiskarom (cijena) su nas najviše koštali kašnjenja. Nismo htjeli ništa reći dok nismo bili sigurni. E pa sad je sigurno, tiskara je riješena, i prvi broj je otisnut, čekamo još samo uvez. Sirius B ima nešto više stranica - 176 na kraju i čim ga budemo imali u rukama, postat ćemo fotku da ne pomislte da smo vaporware. I još jedna dobra vijest - bit će još brojeva iz 2.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by proteus77 »

Sandman wrote:Kopirano s FB-a:
Ne, niste popušli pare. Istina, nismo se dugo javljali, ali problemi s tiskarom (cijena) su nas najviše koštali kašnjenja. Nismo htjeli ništa reći dok nismo bili sigurni. E pa sad je sigurno, tiskara je riješena, i prvi broj je otisnut, čekamo još samo uvez. Sirius B ima nešto više stranica - 176 na kraju i čim ga budemo imali u rukama, postat ćemo fotku da ne pomislte da smo vaporware. I još jedna dobra vijest - bit će još brojeva iz 2.

Eto, tiskara je očito zeznula stvar, netko je napisao "balkanska posla". Plus još privatni problemi :( Glavno je da projekt ide dalje, meni nije teško čekati- samo da bar bude neka obavijest s razlogom zašto da čekam. Dakle 2 dobre vijesti: veći broj stranica nego što je najavljen plus bit će još brojeva, a ne samo dva :thumbup: . Evo i prijedloga: neka se što prije omogući pretplata na iduća tri ili šest brojeva, pa da možemo uplatiti i tako poduprijeti izlaske novih brojeva, tim više što će sigurno bit teže prijeći na mjesečni ritam.

Sad si mislim, ako ovo bude rujanski broj, mogao bi drugi broj biti predstavljen na Interliberu pa da se tamo proba ići s pretplatama- bilo bi šteta propustiti takvu prigodu, znam ljude koji 6 mjeseci štede e da bi poharali štandove s knjigama/časopisima :lol:

Live long and prosper, Sirius B!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by LordShaper »

Uh, smrtni slučaj u obitelji :(
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply