Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
SiriusB
Ewok
Posts: 2
Joined: 21 May 2011, 14:12

Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by SiriusB »

Za one koji još ne znaju u pripremi je novi SF časopis. Ime mu je Sirius B (fura se na nastavak stare slave) i trebao bi ugledati svjetlo dana tijekom ljeta. Moje je pitanje, trebamo li sf časopis uz ono što postoji (načelno mislim na povremenu Futuru i Ubiq) ili je to tek moja nostalgija za dobrim starim vremenima koja će neslavno propasti? Činjenica je da postoji interes veći nego što sam očekivao, no pitanje je da li je to dovoljno da zaživi mjesečnik koji bi objavljivao domaće i strane priče, a da bude poslovno opravdan. Ako želite projekt podržati ili se samo informirati više na:

Web: http://siriusb.hangar7.hr/
Blog: http://siriusbmag.blogspot.com/
Facebook: http://www.facebook.com/pages/Sirius-B- ... 9511457867
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Izitpajn »

Ja mislim da treba i to najviše zbog stranih priča i popularizacije SF-a. Kao što znamo, postoji tiha masa ljudi koji će čitati SF ako im se gurne pod nos, ali i pisati SF ako budu bili svjesni da postoji. Ako je jedino od SF-a u Hrvatskoj jedna ili nekoliko getoiziranih enklava specijaliziranih za domaće stvari, a ne za komercijalni "kvalitetni" strani SF, onda će to ostati u getu onih koji su aktivni i zainteresirani, ali malobrojni. Ovakav časopis bi mogao biti most između tih koji čitaju samo strabe stvari i onih koji aktivno prate domaću produkciju.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Izitpajn »

I baš si se i mogao registrirati pod imenom.
User avatar
suaco
Puppeteer
Posts: 166
Joined: 09 Jun 2009, 09:42
Location: Zemlja čokolade i piva

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by suaco »

sto izitpajn rece. kako futura vise ne izlazi nego sto izlazi, tesko se nadje stranog sf-a objavljenog u nas, drzim fige da bas to povuce sto vise ljudi :) a i sirius b je vrlo zvonko ime, mozda izvuce iz sjena i sve one ljudove koji cuvaju future i siriuse u prasnjavim kutijama i potakne ih da se malo razbude, bilo da bi citali ili pisali :)
meni osobno je bilo jako drago kad sam naletila na ovo, u svakom slucaju jako me zanima kako ce izgledati i veselim se listanju :)
Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti. (Zoran)
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by davors »

Treba. Štampaj, Miško!
*Istria is a state of mind*
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by galaxie500 »

Treba.
Samo se nadam da će se skupiti tih petsto pretplatnika. Mislim da bi vrijedilo ponuditi i po inozemstvima (BIH, Slo, Sr, MN).
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Nog »

Pretplatnik broj 73 ( valjda u ponedeljak kad provjere na banci :zubo: ). I ja se nadam da ce nas se skupit tih petsto jer moja pretplata na Futuru istice za dva broja-godine. :scratch:
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Xaotix »

Intervju s Davorinom Horakom o Siriusu B na NOSF-u:
Sirius B traži 500 hrabrih!
Randomness is strong with this one!
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by ratchet »

Ali će se, kao i Leonida, zadovoljiti i sa 300. Barem za početak.

A ono o honorarima za domaće autore prvi put čujem. Dam priču za kunu, samo da mogu reći da sam dobio honorar za pisanje.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Hm... 500 ljudi... hm...

A da je stavio pretplatu 80 kn, pa mu onda treba 250 ljudi? :kava:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Sandman »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Hm... 500 ljudi... hm...

A da je stavio pretplatu 80 kn, pa mu onda treba 250 ljudi? :kava:
Tu dolazi do onog problema da su ljudi već izjavili kako ne bi mjesečnik platili više od 30-tak kuna. I da bi uz to još i očekivali CD/DVD s dodacima (kao kompjuterski magazini) za tu cijenu.

Druga stvar je da sam ja spreman platiti 40 kuna za mjesečnik. Više iz razloga što ništa ne kupujem redovno pa mogu izdvojiti toliko svaki mjesec. Većina ljudi nije spremna toliko platiti.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Jel to onda znači da su ona dva broja koja ćemo dobiti za 40kn neki promotivni brojevi?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by ratchet »

Možda ih i ne bude ako interes bude šugav. Pa je rekao u tom slućaju da vraća novac. Naravno ako si sačuvao račun. Ja pojma nemam gdje je moj.
Po meni, 20 kuna za časopis od oko 160 stranica sa kvalitetnim stranim pričama nije mnogo.

Ajmo rajo kupuj! :cussing:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Sirius B - Treba li nam (još) jedan SF časopis

Unread post by Sandman »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Jel to onda znači da su ona dva broja koja ćemo dobiti za 40kn neki promotivni brojevi?
Ako pogledaš nedavno objavljenu naslovnicu onda možeš zamijetiti da gore piše 35kn. (objavljeno na fejsbuku) A osim toga, urednik je u intervjuu rekao kako će izvan pretplate biti skuplje.

A ja sam rekao da bi za to bez problema dao i 40kn. Nažalost, većina ne bi dala više od 30, barem sudeći po postovima na fejsbuk stranici. Možda sam u krivu.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Post Reply