Artefakt

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
entazis
Ewok
Posts: 5
Joined: 27 Aug 2010, 22:21

Artefakt

Unread post by entazis »

Udruga 3 zmaj je pokrenula novu književnu nagradu, imena Artefakt. dosta je kompleksna (realizira se na tri načina od kojih jedan uključuje čitateljstvo). nadamo se da će izdržati više od jedne godine.

objašnjenje nagrade i mjesto na kojem možete dati svoj glas kao čitatelj za neko od djela
http://www.fantasy-hr.com/content/view/2272/68
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try. (Homer Simpson)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Artefakt

Unread post by Ire »

jel mi može netko c/p-at prvu stranicu s objašnjenjem i popis knjiga u konkurenciji?
sad kad sam glasala više mi ne dopušta povratak na tu stranicu uopće.

danke
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Don't Panic
Ewok
Posts: 42
Joined: 10 Dec 2009, 13:12
Location: ZG

Re: Artefakt

Unread post by Don't Panic »

„Artefakt“ je književna nagrada koju ove, 2010. godine, pokreće udruga 3zmaj. Sam cilj nagrade je promoviranje domaće produkcije spekulativne fikcije, te nagrađivanje onih književno-umjetničkih djela za koje se smatra da su se te godine svojom kvalitetom posebno istaknuli. Nagrada se realizira na tri načina – jednu koju dodjeljuje žiri, drugu koju biraju djeca za literaturu koja je namijenjena upravo njima, te treći „Artefakt“ kojeg bira čitateljstvo. Taj je treći aspekt omogućen zahvaljujući portalu Fantasy Hrvatska na čijim stranicama čitatelji mogu dati svoj glas djelima za koja smatraju da su to zaslužila. Na taj se način otkriva upravo koliko je domaća produkcija popularna, te koji se pisac najviše ističe. Rezultati žiriranja, te ankete putem koje se ispituje čitateljska publika, bit će objavljeni krajem devetog mjeseca. Nagrađeni autori će biti službeno pozvani na Rikon, gdje će im biti uručena simbolična nagrada. Jednako tako, po završetku glasanja, jedan od čitatelja će biti nasumično odabran i nagrađen za svoj doprinos anketi, također na Rikonu. Ukoliko čitatelji odaberu za najbolju publikaciju konvencijsku zbirku pripovjedaka ili književni časopis nagrada se uručuje uredniku.

Popis:

# Ivan Balenović, Princ Humorabi od Plusopotamije
# Jadranka Bukovica, Nepoznati u svemiru
# Iris C. de Corbavia, Torquata
# Viktoria Faust, Alex i čovjek sa osmerokutnom kutijom
# Viktoria Faust, Solarne mačke
# Ivana D. Horvatinčić, Pegazari
# Damir Hoyka, Xavia
# Tatjana Jambrišak, Sjaj
# Rade Jarak, Strašni
# Darko Macan, 42/Pročitaj i daj dalje
# Vesna Popović, Miran san do odredišta
# Irena Rašeta, Cabron
# Matko Sršen, Odohohol i Lupe Mangupe
# Kristijan Vujičić, Udruženje za mravlje igre
# Istrakon, Treća stvarnost
# Sferakon, Strune nemira
# FFK, Priče o dinosaurima
# UBIQ 4
# UBIQ 5
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Artefakt

Unread post by Ire »

evo vijesti i par detalja o nagradama ...

http://nosf.net/2010/nagrade-artefakt/
Instant Geek. Just Add Coffee.
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Artefakt

Unread post by Nebelwerfer »

still gay :pottytrain5:

:zubo:
Image
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Artefakt

Unread post by Zoran »

Meni se najviše sviđa slika zmaja koju je Ire stavila uz vijest. Istu sliku je koristio dizajner kad je radio jedan od dva logotipa nekadašnjeg dućana "Game Master". Ah, nostalgija! :bilo:
Post Reply