Robert Naprta: Luna

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Don't Panic
Ewok
Posts: 42
Joined: 10 Dec 2009, 13:12
Location: ZG

Robert Naprta: Luna

Unread post by Don't Panic »


Algoritam vam donosi uzbudljiv fantastički roman Roberta Naprte, autora hvaljene trilogije kriminalističkih romana o inspektoru Čensu i prve domaće televizijske sapunice, Villa Maria, koju je svakodnevno preko malih ekrana pratilo više od 3 milijuna ljudi, suvremenog pisca koji se prvi u nas, odabirom ovakvog sadržaja, obraća tinejdžerskoj publici. U romanu koji prati život šesnaestogodišnje djevojke koja naglo ostaje bez roditelja riječ je, naime, o fantastičnim svjetovima vještica i vukodlaka, temeljenom na legendama koje se na našim prostorima provlače već stoljećima. Punokrvni suvremeni mladenački roman što ga nećete moći ispustiti iz ruke, pun strasti i uzbuđenja, ljubavi i akcije, prati sukobljene svjetove Svjetla i Tame od Austrougarske do danas. Provest će vas hrvatskim krajevima koje dobro poznajete – i nikada ih više nećete gledati istim očima. Uz vješto uplitanje povijesti i društvenih prilika, Naprta gradi suvremen mladenački roman koji će svoju publiku zasigurno naći i među onim malo starijima.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Robert Naprta: Luna

Unread post by Zeljko »

jel ovo "novinar" Slobodnog tjednika iz najslavnijih dana novinarstva ever? :zubo: :zubo: :zubo:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Robert Naprta: Luna

Unread post by Xaotix »

Kolko vidim, Algoritam dosta promovira Lunu. Pjesma Elementala, prateća roba široke potrošnje, nagradne igre... Bit će zanimljivo vidjeti koliko će se to odraziti na prodaju u odnosu na ostale žanrovske knjige domaćih autora.
I baš me zanima koliko će obožavatelja Ville Marie kupiti ovo :lol:

Kako sam čuo, sadrži sve moguće baba roge u paketu; Vampire, vještice i vukodlake.
Luna, ostavši bez roditelja i iskorijenjena iz poznate sredine, pokušava naći utočište u tetinoj obitelji. No tamo otkriva mračne tajne koje bi je mogle stajati života. Laži i obmane guraju je u zagrljaj jedine osobe u koju možda može imati povjerenja. No, hoće li je zabranjena ljubav s Alexom izvesti na svjetlo?
Kladim se da je Alex vampir...

No dobro, blurbovi su blurbovi i cilj im je prodat knjigu, ali kad sam ugledao ovo...
Algoritam wrote:Fantastični roman za mlade Roberta Naprte veliki je pomak i s obzirom na njegovo prijašnje stvaralaštvo, i s obzirom na suvremenu hrvatsku književnost, koja ovakvoj priči za mlade do sada nije imala prilike svjedočiti. Niti ičemu sličnom
... jedva sam odolio porivu da ostavim zlobni komentar :vrag:
Randomness is strong with this one!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Robert Naprta: Luna

Unread post by Zoran »

Pa mislim da još nitko u Hrvatskoj nije napisao fantasy sapunicu za tinejdžerke :zbunj:
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Robert Naprta: Luna

Unread post by Tomislav Sakic »

Jebiga, kasno si se sjetio. :zubo:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Robert Naprta: Luna

Unread post by Zoran »

Tomislav Sakic wrote:Jebiga, kasno si se sjetio. :zubo:
Eh, sjetio sam se davno, al nisam napravio :kava:
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Robert Naprta: Luna

Unread post by nelchee »

Zoran wrote:Pa mislim da još nitko u Hrvatskoj nije napisao fantasy sapunicu za tinejdžerke :zbunj:
mislila sam da Faustičini romani spadaju u tu kategoriju?
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Robert Naprta: Luna

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

nelchee wrote:
Zoran wrote:Pa mislim da još nitko u Hrvatskoj nije napisao fantasy sapunicu za tinejdžerke :zbunj:
mislila sam da Faustičini romani spadaju u tu kategoriju?
Ja bih njene romane prije svrstao u tinejdžerske horore, a la Buffy, nego u fantasy.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Robert Naprta: Luna

Unread post by Zoran »

nelchee wrote:
Zoran wrote:Pa mislim da još nitko u Hrvatskoj nije napisao fantasy sapunicu za tinejdžerke :zbunj:
mislila sam da Faustičini romani spadaju u tu kategoriju?
Ne znam, čitao sam samo njene priče :scratch:
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Robert Naprta: Luna

Unread post by nelchee »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:
nelchee wrote:
Zoran wrote:Pa mislim da još nitko u Hrvatskoj nije napisao fantasy sapunicu za tinejdžerke :zbunj:
mislila sam da Faustičini romani spadaju u tu kategoriju?
Ja bih njene romane prije svrstao u tinejdžerske horore, a la Buffy, nego u fantasy.
sudeći prema opisu i ovo pretendira ka hororu... a je li uspješno vidjet ćemo kad Izitpajn pročita :lol:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Robert Naprta: Luna

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

nelchee wrote:
SAMSUILUNOV OTAC wrote:
nelchee wrote:
Zoran wrote:Pa mislim da još nitko u Hrvatskoj nije napisao fantasy sapunicu za tinejdžerke :zbunj:
mislila sam da Faustičini romani spadaju u tu kategoriju?
Ja bih njene romane prije svrstao u tinejdžerske horore, a la Buffy, nego u fantasy.
sudeći prema opisu i ovo pretendira ka hororu... a je li uspješno vidjet ćemo kad Izitpajn pročita :lol:
Hoćeš reći: a koliko je neuspješno vidjet ćemo kad Izitpajn pročita. :lol:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Robert Naprta: Luna

Unread post by Izitpajn »

Pročitao. Bolje od "Vaniana". Možda malo bolje od "Prodora". Vidi se da je tip pisao sapunice. Hrvatske sapunice. Nakon prvih 20 strana, rekao bih da je radni naslov bio "Ratkajevi u Underworldu". Nakon još 20, rekao bih "Ratkajevi u Underworldu u Sumrak".

I roman, naravno, završava tako da dežurni bad guy povlaka vampir, nakon poraza od strane sila dobra, s pomoćnicima nešto kopa u šumi i u zadnjih par rečenica tlo se uskomeša i iz rupe u zemlji izviri ruka.

E, da, prethodna rečenica je spoiler :P
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Robert Naprta: Luna

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Are you kidding? Reći da je nešto bolje od Vaniana i nije neki kompliment, bar ne samo po sebi. 99,999999% svega ikad napisanog bolje je od Vaniana. :zubo:
A. Ziljak
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Robert Naprta: Luna

Unread post by Zoran »

znaš, nekako ne vjerujem da je to uopće trebao biti kompliment.
Post Reply