(e)knjige

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply

preferiraš li e-knjige ili obične knjige?

obične knjige
24
71%
e-knjige
5
15%
sve-jedno mi je
5
15%
 
Total votes: 34

User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: (e)knjige

Unread post by Samuel »

http://img840.imageshack.us/i/slika0301.jpg/

Č i ć su moj propust, zaboravljen je UTF-8 prije bulk konvertiranja cijele biblioteke u Calibru. Sad mi se ne da...
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: (e)knjige

Unread post by nelchee »

Hack the Cover
O ulozi naslovnice u doba e-knjiga. Ja kao ljubitelj papirnatih knjiga se naravno ne slažem baš s većinom toga u tekstu, ali zanimljivo promišljanje.
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: (e)knjige

Unread post by Afro »

Jes' da je topic zamro, ali svejedno: god (ilitkogodjetrenutnonadužnostidadijeliblagoslove) bless e-books.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: (e)knjige

Unread post by Xaotix »

Mislim da bi trebalo zamrznuti rezultate ove ankete, i potegnut slijedeću, tek toliko da vidimo predomišljaju li se ljudi i kojom brzinom...
Randomness is strong with this one!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: (e)knjige

Unread post by Xaotix »

Ok, službeno?
Predomislih se :D
Trenutno mi je svejedno čitam li elektronske ili papirnate knjige. Masa stvari do kojih želim doći dostupna je samo u e-formatu, Kindle se može nabaviti u Grazu, odmak pokraj Ikee za 50 eurića, bez svih onlih lihvarskih taksi i davanja koje kupca kvače ako ga nabavlja s Amazona, smartphonove imaju skoro svi.

Tema je možda već isprežvakana i nebitna, al eto. Još uvijek volim miris papira, teksturu pod jagodicama prstiju i... Khm Khm:oops: Ali i Kindle mi je sasvim prirodan...
Randomness is strong with this one!
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: (e)knjige

Unread post by Nazir »

Slažem se s tobom, prešao u onaj segment "Svejedno mi je". Obje verzije imaju svoje prednosti & mane tako da je sve ok ...
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: (e)knjige

Unread post by Milena »

Ak se već predomišljamo, ja bih iz "svejedno mi je" prešla u "e-knjige". Jer nemam više mjesta doma ni za bigzovo džepno izdanje (sjećate se njihovih dimenzija?). A za e-knjige ima mjesta koliko god treba. :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Post Reply