Cyber books za razmjenu

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

IMA TKO KAKVU KNJIGU NA KOMPJUTERU ZA RAZMJENU?
JA IMAM R.A. SALVATORE DARK ELF TRIOLOGY?
:??:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

Khayman wrote: IMA TKO KAKVU KNJIGU NA KOMPJUTERU ZA RAZMJENU?
Tonu. Ovisi o interesima i povoljnoj razmjeni. Postaj kaj trebas pa da pogledam.
Yeah, right!
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

na kompu sam pro?itao Endimiona i onaj tre?i dio Berovog Eona
(ne mog se sjetit kak se zove, a ne traĹži mi se)
vi[?]e volim uzeti pravu knjigu, namjestit se u prikladan leĹže?i (moĹže i poluleĹže?i :D ) i onda ?itati.
moĹžda jednog dana kad one spravice za ?itanje budu sveprisutne
(kao u startreku) i jeftine normalo onda ?e moĹžda biti ugodno ?itanje
i tih elektroni?nih izdanja
ban

Unread post by ban »

Khayman wrote: IMA TKO KAKVU KNJIGU NA KOMPJUTERU ZA RAZMJENU?
Imas more toga na irc://eu.undernet.org#bookz i irc://irc.undernet.org#bookz, samo mi nemoj stati prodavati tu na forumu :nono:
ban

Unread post by ban »

Den wrote: vi[?]e volim uzeti pravu knjigu, namjestit se u prikladan leĹže?i (moĹže i poluleĹže?i :D ) i onda ?itati.
moĹžda jednog dana kad one spravice za ?itanje budu sveprisutne
(kao u startreku) i jeftine normalo onda ?e moĹžda biti ugodno ?itanje
i tih elektroni?nih izdanja
Potpuno se slazem s tobom. Procitao sam tek pokoju na ekranu, a kako i sam nemam neki rucni pisi, preferiram klasicne knjige. Osobito nove kad ih donesem iz knjizare :xlol: sati zabave.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Slažem se sa vama, nema bolje od izležavanja u hladu s dobrom knjigom, ali više nemam pojima šta bi ?itao, ako ima tko šta dobro doma ili za preporu?it neke šalje
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Khayman wrote: Slažem se sa vama, nema bolje od izležavanja u hladu s dobrom knjigom, ali više nemam pojima šta bi ?itao, ako ima tko šta dobro doma ili za preporu?it neke šalje
kako se u zadnje bavim tim stvarno ve? hiljadu puta spomenutim ispitom iz španjolske i hispanoameri?ke književnosti, mogu preporu?it niz dobrih knjiga iz tog podru?ja, a koje imaju veze sa sf.. dovoljno je samo uzet Borgesove pri?e, a to sam ve? izpostala u nekom o thredova..
dugo sam se sklanjala od Borgesa, jer se pri?alo kako je strašno naporan i dosadan. je, zna zabrazditi, ali ima i jako zanimljivih ideja, a da ne velim da zna biti zabavan.
nedavno je izašao niz borgesovih knjiga (mislim da ih je izdala zagreba?ka naklada, al me nemojte uzeti za rije?), u izvrsnom prijevodu mojih izvrsnih profesora s romanistike, te ih toplo preporu?am.
konkretno sfa ne znam što bih preporu?ila, kad ne znam što si ve? ?itao, a što nisi. znam što ne bih preporu?ila, a to je isto u nekom od threadova. pronjuškaj malo okolo po nosfovom forumu, na?i ?eš valjda nešto.. pri?a se o svemu i sva?em.

a ak si baš navalio na elektronski medij, bilo bi super kad bi znao španjolski jer sam našla fenomenalan sajt (na španjolskom) sa sf i fantasy pri?ama nastalim prije 1920. god. ako te zanima mogu iskopat adresu
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Guest wrote: Volim i ja papir, samo knjiĹžnicu sam ve? iskoristio, a sada imam na neke druge stvari tro[?]it lovu, pa pre[?]li na elektroniku.Ima[?] [?]ta od Riceice.
E, a tko pita? :sleg: Inace, ljudi, stvarno vam preporucam IRC. Na spomenutom kanalu ima barem 26 knjiga Anne Rice.
Evo skinio sam sad <a href='http://www.spikemagazine.com/1000annerice.htm' target='_blank'>Merrick</a>
ban

Unread post by ban »

Khayman wrote: SlaĹžem se sa vama, nema bolje od  izleĹžavanja u hladu s dobrom knjigom, ali vi[?]e nemam pojima [?]ta bi ?itao, ako ima tko [?]ta dobro doma ili za preporu?it neke [?]alje
Ja stvarno preporucam Prey Michaela Chrichtona, kao i Timeline, te sve knjige na koje sam naisao Stephena Baxtera. Mogu ti sve poslati, ali evo radije kako se koristi IRC, ako eventualno ne znas:

Skines neki IRC program. Ja koristim <a href='http://www.hydrairc.com/' target='_blank'>HydraIRC</a> koji je besplatan i, u novoj verziji, odlican.

Uredis si nick i sve sto treba

Spojis se na server eu.undernet.org

upises /join #bookz da dodjes na kanal #bookz (sve mozes staviti u favorites radi lakseg kasnijeg dolazenja)

da bi na kanalu pronasao knjigu Neuromancer u prozor kanala upises '@find Neuromancer' (bez ')

Poskocit ce ti query prozori gdje ces vidjeti koji korisnik servira tu knjigu. Napisat ce ti se i u tim prozorima komande koje trebas unijeti (obicno u prozor kanala) za skidanje knjige. Najcesce je to u ovom obliku:

[08:33] <majecki> !majeckel Gibson, William - [Cyberpunk 01] - Neuromancer (V1.1) [rtf].zip -------------- 231.17 KB

Gdje je 8:33 vrijeme, <majecki> korisnik, a ti u prozor kanala trebas unijeti !majeckel Gibson, William - [Cyberpunk 01] - Neuromancer (V1.1) [rtf].zip
Skidanje mozda ne krene odmah, sve ovisi koliko korisnika vec skida taj naslov, odnosno koliko je resursa zauzeto. Manje vise, ako si malo uporan, skines sve za cas. I to je to.
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Jel možda netko ima od Davida Gerrolda "The War Against Cthorr" seriju, tj. "A matter for Men" i ostale?

Ja imam poprili?no toga od Dicka i Zelaznyja ako nekog zanima...
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Je li netko citao trilogiju Hyperion od Simmonsa? Meni je to najbolji SF kojega sam ?itala. :citam:

Jeste li ?itali ne[?]to od Aleksandra Hemona? Nije SF, ali zaintrigirala me je ideja da Bosanac pi[?]e na engleski. Nisam nabavila knjigu, ali uvod mi se svidio, neobi?no je. mostlyfiction.com/excerpts/nowhereman.htm#syn

Pro?itala sam prviih par stranica Prey-a sa amazon.com i sad me zanima [?]to je bilo dalje pa ?u poku[?]ati sljediti banove upute za irc. :unsure:

Ina?e, ja sam se u zadnje vrijeme navikla ?itati s ekrana, najvi[?]e zato [?]to sam odustala od tro[?]enja gomile tinte i papira za printanje.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Klara wrote: Je li netko citao trilogiju Hyperion od Simmonsa? Meni je to najbolji SF kojega sam ?itala. :citam:
zapravo je tetralogija (tak se veli?): "hyperion", "pad hyperiona", "endymion", "uspon endymiona" --> definitivno klasici sf literature! :ska:
evo par linkova ako te zanima djelo simmonsa:

<a href='http://www.sfsite.com/lists/dsim.htm' target='_blank'>http://www.sfsite.com/lists/dsim.htm</a>
<a href='http://www.dansimmons.com/' target='_blank'>http://www.dansimmons.com/</a>
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

?itao sam i hiperion i sve ostale (jedne od najboljih knjiga koje sam pro?itao), danas sam upravo, napokon, nabavio osmi nastavak Zelznyevih Amberskih kronika, je ?itao ko?
Život je samo san na putu do smrti
Post Reply