Čitate li "Marulić"?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Čitate li "Marulić"?

Unread post by mcn »

Iz broja 5/2009, str 967 (mišljenja i reagiranja g. Zdenka Kremera na temu elektroničke pošte):

"Počeo sam mu iznositi svoja iskustva vezana uz ovu vrstu komunikacije - kako sam elektroničkom poštom svoje priloge slao u književne časopise Quorum, Republiku, Kolo, Fantom slobode, SF-časopise UbiQ i Parsek, kulturne glasnike Zarez, Vijenac i Hrvatsko slovo, te u informativno-politički tjednik Fokus, a da mi je odgovoreno jedino iz Hrvatskog slova i Ubiqa (negativno, s time da je SF-ovac čak napisao kraći kritički komentar, što je svakako za pohvalu)."

Na stranicama 849-865 istog broja nalazi se i ogled Jerka Grgeca "Na rubu stvarnosti: 'Sljedeća stanica - Zona sumraka'" kojeg nisam još pročitao te nemam mišljenje ni citat.

(mcn)
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Čitate li "Marulić"?

Unread post by Tomislav Sakic »

Marulić je, osim Žike Prodanovića, redovito 1990-ih i 2000-ih tiskao SF-bliske novele Mladena Jurčića, suradnika Siriusa. Neke od njih skupljene su i u knjizi novela koju je 1999. tiskalo HKD sv. Jeronima, koje tiska i Marulić. Žiljak i ja smo to prošli za Ad Astru; Jurčić je meni na neobičan način, u svome spoju fantastike i spiritualizma (katoločkoga), zanimljiv autor.


Osim Marulića, regionalni književni časopisi koji izlaze redovito a profesionalno, trebalo bi možda pokušati suradnju u Književnoj Rijeci, Novom Kamovu, te prije svega sisačkim Riječima.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Čitate li "Marulić"?

Unread post by Dagi »

mcn wrote:Iz broja 5/2009, str 967 (mišljenja i reagiranja g. Zdenka Kremera na temu elektroničke pošte):

"Počeo sam mu iznositi svoja iskustva vezana uz ovu vrstu komunikacije - kako sam elektroničkom poštom svoje priloge slao u književne časopise Quorum, Republiku, Kolo, Fantom slobode, SF-časopise UbiQ i Parsek, kulturne glasnike Zarez, Vijenac i Hrvatsko slovo, te u informativno-politički tjednik Fokus, a da mi je odgovoreno jedino iz Hrvatskog slova i Ubiqa (negativno, s time da je SF-ovac čak napisao kraći kritički komentar, što je svakako za pohvalu)."
(istaknuo Dagi)

Mea Culpa. Istina je da je čovjek poslao tekst na mail "Parseka" kojemu ja nemam izravan pristup (!), no Izitpajn mi je isti proslijedio. Otvorio sam priloženu priču, i - ne ulazeći u njezin sadržaj - utvrdio da je CIJELA PRIČA NAPISANA VELIKIM SLOVIMA, I TO KURZIVOM. Nakon pokušaja čitanja iste (Oči! Glava!), uvidjevši da nema absolutno nikakve potrebe za PISANJEM CIJELE PRIČE VELIKIM KURZIVIRANIM SLOVIMA (Meine Augen! Kopf!), jednostavno sam je škartirao te prepustio zaboravu.
Post Reply