Book Depository

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Book Depository

Unread post by galaxie500 »

Ako ikoga zanima, ovo je site s kojega možete naručivati knjige u Hrvatsku (nove), bez poštarine.
Uglavnom ima sve kao i Amazon.uk., a i dosta je cijena sniženo.

http://www.bookdepository.co.uk/

A zašto Stephen King prodaje puno knjiga u pre-orderu (i Koontz i pokojni Crichton), primjer je novi roman Under the Dome. U pre-orderu mogli ste ga naručiti za 9 $ u hardcoveru. Inače, izašao je prije 10 dana, ima 1000 strana i dobio je izvrsne kritike.
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Book Depository

Unread post by galaxie500 »

Ne znam zašto je dvaput postano, aj' obrišite jedan.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Book Depository

Unread post by Ire »

baš sam jučer saznala za taj sajt :kava:
Instant Geek. Just Add Coffee.
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Book Depository

Unread post by galaxie500 »

Jest, Neal Asher je postao na forumu Asimov'sa, jer mu na američkom Amazonu nema svih knjiga.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Book Depository

Unread post by Milena »

Uff, ali je dosta cijena i bitno više nego na amazonu -- i to čak i britanskom, o američkom da i ne govorim. Vjerojatno se isplati kod manjih narudžbi, gdje bi se Amazonu plaćala dostava, ali ako je u pitanju više naslova... ne znam. Treba računati, u svakom slučaju.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Book Depository

Unread post by Ire »

galaxie500 wrote:Jest, Neal Asher je postao na forumu Asimov'sa, jer mu na američkom Amazonu nema svih knjiga.
postao je i na Fejs odakle sam ja saznala :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Book Depository

Unread post by galaxie500 »

Milena, cijene su u eurima, dosta ih je i nižih nego na Amazonu, no možda ono što tebe zanima i nije.
Ja sam vidio dosta toga jeftinijeg.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Book Depository

Unread post by Milena »

galaxie500 wrote:Milena, cijene su u eurima, dosta ih je i nižih nego na Amazonu, no možda ono što tebe zanima i nije.
Ja sam vidio dosta toga jeftinijeg.

Znaš, znam pročitati da su cijene u eurima, a može ih se prebaciti i u funte ili dolare, ima tabić gore desno. I ne, ono što mene zanima nije jeftinije. Ali ja sam izbirljiva. :kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Book Depository

Unread post by galaxie500 »

Izbirljiv sam i ja, pa su vjerojatno te knjige (koje se ne prodaju tako dobro) i jeftinije. Npr. Chris Beckett, David I. Masson, te Sigizmund Krzhizhanovsky su jeftiniji (oni su mi u Wish List na Amazon UK ali mislim da ću ih naručiti s ovog sitea).
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Book Depository

Unread post by Milena »

Ja sam ti trenutno u potjeri za teorijom žanrovske literature... OTOH, podosta toga što mi treba je izvorno izdano u Vamerici, pa je možda zato skuplje. :kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Book Depository

Unread post by galaxie500 »

Imaš zanimljivu knjigu (knjige) Mikea Ashleyja (da, onog Ashleyja) o SF časopisima (što je ujedno i povijest žanra). Prva (The Time Machines), trenutno nabavljiva samo kao second hand, govori o godinama od početka do pedesetih, druga, Transformations do sedamdesetih i treća Gateways to Forever od sedamdesetih do osamdesetih. Te su mi sljedeće na listi za nabavu. Inače, od Ashleyja imam dvije izvrsne antologije slične tematike The History of SF Magazines 1926-1935 i 1936-1945 (postoje još dvije, no one mi nisu toliko napete), jer sam prilično zainteresiran za početke žanra i pulp godine.
Ima on i puno drugih zanimljivih non-fiction stvari, malo mu je stil suhoparan, no znanje o žanru eniklopedijsko. Posebno o kraćim djelima.
Imaš li ti koju knjigu o teoriji za preporuku?
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Book Depository

Unread post by galaxie500 »

By the way, postoje dva Book Depositoryja, jedan je ovaj co.uk, a drugi je .com, kao i kod Amazona. Razlike u cijenama su male, no kad je već poštarina nula, onda se i male razlike isplate.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Book Depository

Unread post by Milena »

galaxie500 wrote:Imaš zanimljivu knjigu (knjige) Mikea Ashleyja (da, onog Ashleyja) o SF časopisima (što je ujedno i povijest žanra). Prva (The Time Machines), trenutno nabavljiva samo kao second hand, govori o godinama od početka do pedesetih, druga, Transformations do sedamdesetih i treća Gateways to Forever od sedamdesetih do osamdesetih. Te su mi sljedeće na listi za nabavu. Inače, od Ashleyja imam dvije izvrsne antologije slične tematike The History of SF Magazines 1926-1935 i 1936-1945 (postoje još dvije, no one mi nisu toliko napete), jer sam prilično zainteresiran za početke žanra i pulp godine.
Ima on i puno drugih zanimljivih non-fiction stvari, malo mu je stil suhoparan, no znanje o žanru eniklopedijsko. Posebno o kraćim djelima.
Imaš li ti koju knjigu o teoriji za preporuku?
Ashleyja imam Transformations i Gateways, u kopijama, jer je to vrijeme koje mene zanima... On je napravio i jako dobru Mammoth Encyclopaedia of Modern Crime Fiction, koja je začudno jeftina samo ju je teško naći.

Ne znam jel' nam se teorijski interesi preklapaju, no toplo preporučam: Barronov Anatomy of Wonder, Atteberyjev Decoding Gender in Science Fiction koji je zanimljiv i izvan konteksta rodnih odnosa, i Gunnove Speculations on Science Fiction. Za povijest je isto tako izvrstan Aldissov Trillion Year Spree.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Book Depository

Unread post by galaxie500 »

Aldissa sam čitao, tu i Cartographers of Hell, no nemam više ni jednu.
Od Gunna nisam čitao tu, no imam neku, morao bih je iskopati, čini mi se da je u pitanju Illustrated History of SF ili tako nekako. Ima on i enciklopediju SF-a.
Anatomy of Wonder nemam, no za nju sam čuo, Atterbyja nisam ni čitao ni za njega čuo.
Donekle je zanimljiva i Hartwellova Age of Wonders.
Post Reply