Tržišta? (dopunjeno 24.11.)

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Tržišta? (dopunjeno 24.11.)

Unread post by mcn »

Hm, možda i ovo trebalo u Kreativni nered, ali imam dojam da će ovdje više ljudi otvoriti ...

Enivej, zainteresiralo me pobrojiti trenutačna više ili manje regularna tržišta za SF u Rvata pa molim nadopune. Kad kažem "tržišta" ne mislim samo platežna, jer bismo inače mogli odmah odustati od nabrajanja, već jednostavno na mjesta na koja ima smisla slati SF priče.

*Časopisi:

Futura
Grifon
NoSF
UBIQ (http://ubiq.nosf.net)

*Fanzini:

Eridan
Parsek
Void (http://www.thevoidfanzin.co.nr/)

*Natječaji:

FFK
Istrakonov
Sferakonska zbirka
"Susret riječi" (pjesme i minijature)

*Biblioteke:

WARP (naklada ZORO - SF&F romani i zbirke priča, dosad izašlo 6 knjiga)
MRAK (naklada ZORO - horor romani i zbirke priča + etnografska publicistika, dosad izašle 3 knjige)
Biblioteka HIT (Nova knjiga Rast - tu su izašli Bukovica, Pasini, etc...)
Biblioteka NOVA KNJIGA (Zalihica, Sarajevo - tu su izašli Almir Zalihić, Adnadin Jašarević, etc...)
Slovo iz Zagreba (tako se zove nakladnik, knjige Milenić, Sanshala itd.)
pa onda ono što objavljuje Fausticu i ciklus "Lovina" - Centrum? Plava rijeka? ili tako nešto...
Mali KaLibar (Algoritam, knjige Garaža, Cyberzoo, Božji grijesi, Noć mrtvih živaca)

Stribor (Znanje, dječji)
Zvjezda u centru (Knjiga u centru, dječji)

To onako, na prvu loptu. Najviše me zanima objavljuje li ijedna periodika priče (svake fele), s obzirom da je Večernjakov natječaj u redizajnu izgubio pravila slanja i adresu slanja pa kao da ga i nema? Web je okej (ide li još Balkanski glasnik? funkcionira li Sfermentacija?), dok god je stvar uređivana. Koji općeknjiževni časopisi izlaze? Je li u kojoj biblioteci objavljeno bar 2 SF naslova?

Hvala na popunama,

mcn
Last edited by mcn on 24 Nov 2009, 21:34, edited 2 times in total.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Tržišta?

Unread post by davors »

Pa eto, unatoč panici u izdavaštvu i među izdavačima, u rubriku "biblioteke" moglo bi se dodati sljedeće:

WARP (naklada ZORO - SF&F romani i zbirke priča, dosad izašlo 6 knjiga)
MRAK (naklada ZORO - horor romani i zbirke priča + etnografska publicistika, dosad izašle 3 knjige)

po sjećanju odnosno izvlačeći uočene primjerke s police, spominjem i:

Biblioteka HIT (Nova knjiga Rast - tu su izašli Bukovica, Pasini, etc...)
Biblioteka NOVA KNJIGA (Zalihica, Sarajevo - tu su izašli Almir Zalihić, Adnadin Jašarević, etc...)

pa onda Slovo iz Zagreba (tako se zove nakladnik, tu su s Milenićem kao urednikom izašli jedan Milenić, pa zadnji dobitnik Sfere tj roman "Dobitnik", i još jedan kojeg se sad ne mogu sjetiti)

pa onda ono što objavljuje Fausticu i ciklus "Lovina" - Centrum? Plava rijeka? ili tako nešto...

Od časopisa:

Književno pero (Rijeka)

BDVK :-)
*Istria is a state of mind*
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Tržišta?

Unread post by Zoran »

fanzin "Void"?

Žiljak objavljuje u časopisu "Grifon". Ne znam jel to ekskluzivno ili su otvoreni i drugima?
User avatar
suaco
Puppeteer
Posts: 166
Joined: 09 Jun 2009, 09:42
Location: Zemlja čokolade i piva

Re: Tržišta?

Unread post by suaco »

mislim da je grifon otvoren svima, barem za tekstove (ali ne znam za price) - valentini i meni su nudili nekakvu suradnju, ali nije bilo nista od toga na kraju (imam neki feeling da je to u mom slucaju zbog eridana :zubo: )
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Tržišta?

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Zoran wrote:fanzin "Void"?

Žiljak objavljuje u časopisu "Grifon". Ne znam jel to ekskluzivno ili su otvoreni i drugima?
Grifon je otvoren i drugima: otkako surađujem, od dvobroja 8/9, u svakom broju je - osim moje - prosječno barem još jedna priča.
A. Ziljak
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: Tržišta?

Unread post by mcn »

>BDVK :-)

???

mcn
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: Tržišta?

Unread post by mcn »

>fanzin "Void"?

Takodjer ne bi bilo loše dati (kao što je Šišo dao) neke podatke, kontakt, web ili submission gajdlajnz lokaciju.

mcn
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Tržišta? (dopunjeno 23.11.)

Unread post by davors »

mcn wrote:>BDVK :-)
???
mcn
Bog daj veći kup, ne?
*Istria is a state of mind*
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Tržišta?

Unread post by Ire »

mcn wrote:>fanzin "Void"?

Takodjer ne bi bilo loše dati (kao što je Šišo dao) neke podatke, kontakt, web ili submission gajdlajnz lokaciju.

mcn
http://www.thevoidfanzin.co.nr/
Instant Geek. Just Add Coffee.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Tržišta? (dopunjeno 23.11.)

Unread post by Tomislav Sakic »

Algoritam je kod Lokotara (biblioteka Mali KaLibar) objavio SF-a ili knjiga koje dotiču SF: Garažu Zdenka Mesarića, Cyberzoo Sonje Gašperov, Božje grijehe Maje Sačer, Noć mrtvih živaca Franje Janeša. A tiskali su i Dejana Šorka, mislim da mu i najnovija knjiga u istoj, maloj biblioteci ima doticaja sa žanrom.
evita
Ewok
Posts: 30
Joined: 25 May 2009, 16:58

Re: Tržišta? (dopunjeno 23.11.)

Unread post by evita »

Na natječaj "Susret riječi", s kojeg se objavljuje zbornik radova, svake godine prime poneki SF/F. Šalju se pjesme i minijature, a natječaj se objavljuje početkom svake godine ( koliko se sjećam, negdje u 3. / 4. mjesecu). Ove godine objavili su mi neki kratki fantasy, još k tome na kajkavskom. Dakle, nemaju nikakvih predrasuda.
Inače, to nije baš razvikan natječaj, ali dobro kotira među pjesnicima- kažu da je odmah iza "Gorana" po važnosti. Ove godine je bila 40. obljetnica i mogu reći da im svake godine dođe između 300 i 400 radova. Dijele i tri nagrade i to novčane, a k tome još posebnu nagradu dodjeljuje Večernji list.
Post Reply