Prikazi, kritike, recenzije

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Prikazi, kritike, recenzije

Unread post by davors »

Primjecujem da se u zbirkama sf linkova, pogotovo domacih, skoro nikad ne nadju stranice s prikazima, kritikama, recenzijama domaceg sf-a. A bilo bi dobro da ih bude, odnosno vjerojatno ih i ima. Cesto rasprava o nekoj knjizi na nekom forumu ili newsima bude nerazumljiva onima koji tu knjigu nisu citali, pa bi i stoga bilo dobro da rasprava o knjizi pocne recenzijom pokretaca rasprave, ili upucivanjem na neku postojecu recenziju.

Evo mog skromnog doprinosa: http://www.ice.hr/davors/KZP.htm . Rijec je o mojoj redovitoj tjednoj rubrici knjizevnih prikaza u Glasu Istre, koja se zimi zove Knjiga za kauc, a ljeti Knjiga za plazu, broj obradjenih naslova blizi se pedesetici, nije u pitanju iskljucivo SF, ali nastojim ne propustiti nista od domaceg SF-a sto se pojavi (od domacih sf stvari dosad su obradjeni:

Ivan Gavran: Sablja
Danijel Šah: Crni zid
Bolja polovica
Mario Berečić: Željezna horda
Alternauti
Vanja Spirin: Treći nos
Vladimiro Gagliardi: Projekt Meduza
Jelena Čarija: Klonirana
Vanja Spirin: Blago bogova
Ernie Gigante Dešković: Posrnuli
Živko Prodanović: Smrt u rimskim ruševinama
Ernie Gigante Dešković: Creatio
Berislav Majhut: Nezaboravna protiv slučajne sličnosti
Svijet tamo iza
Djeca olujnih vjekova
Vanja Spirin: Junačke zgode Junker'sa i Vailianta
Tatjana Jambrišak: Duh novog svijeta
Aleksandar Žiljak: Slijepe ptice
Davor Slamnig: Topli zrak
Darko Macan: Teksas Kid (i još neka moja braća)
Igor Lepčin: Purgeri lete u nebo
Dejan Šorak: Ja i Kalisto

U novinama rubrika izlazi svake subote, a na web ih stavljam po 4-5-6 odjednom, kad ih se nakupi i kad nadjem vremena. Ima li jos kakvih stranica s prikazima, kritikama, recenzijama?

Davor
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: Prikazi, kritike, recenzije

Unread post by mcn »

Nevezano: si rekao jednom da si recenzirao Pongrassicheva "Nespretna krila andjela"? Mi mozzess poslati txt ako nije online?

Tenkju,

mcn
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Prikazi, kritike, recenzije

Unread post by davors »

mcn wrote:Nevezano: si rekao jednom da si recenzirao Pongrassicheva "Nespretna krila andjela"? Mi mozzess poslati txt ako nije online?mcn
Je, on-line je na istom tom linku (http://www.ice.hr/davors/KZP.htm), samo ga nisam naveo u popisu u prethodnom postu jer nije SF. U novinama je izasao i prikaz ovogodisnje sferakonske zbirke (taj jos nije on-line), a narednih tjedana slijede jedna po jedna knjige iz drugog kola Sferine biblioteke, izmijesano s drugim knjigama da mi ne bi moji urednici rekli da sam pristran :-)

Davor
Post Reply