A jel' valja to?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Kvalitetu domaĂŚeg SF-a ocjenjujem kao...

uspje[?]ni laksativ
0
No votes
otuĹžno, nek' si autori naĂ°u drugu zanimaciju
0
No votes
prihvatljivo, s obzirom na na[?]e prilike
6
35%
ima tu [?]tofa
9
53%
svjetski!
2
12%
 
Total votes: 17

Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

A jel' valja to?

Unread post by Dagi »

Dosada[?]nja ovdjeforumska anketa o (ne)?itanju hrvatskog SF-a - uklju?uju?i i fantasy te nadnaravni horror - dala je generalni rezultat da se doma?a roba ?ita zgodimice, dospije li u ruke ?itateljstvu. A kako stojimo s kvalitetom pro?itanoga?
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Vidim, glasuje se, no nitko ne komentira... Strah od povrije?ivanja ne?ije ta[?]tine?
ban

Unread post by ban »

Dagi wrote:Vidim, glasuje se, no nitko ne komentira... Strah od povrije?ivanja ne?ije ta[?]tine?
Upravo tako. Mislim, stvarno je. Poznajem na ovaj ili onaj nacin jedno pola autora koje je davors naveo u popisu sa knjiga.hr. Nesto mi ne da da o tim knjigama govorim onako zestoko kao sto bih to mogao knjigama kojima ne znam autore. Nece pa nece :x
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Autocenzura, dakle. Prof. Stip?evi?, autor Priru?nika za savr[?]enog cenzora bi rekao kako je to najbolji oblik cenzure. Najefikasniji.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

ban wrote:Poznajem na ovaj ili onaj nacin jedno pola autora koje je davors naveo u popisu sa knjiga.hr. Nesto mi ne da da o tim knjigama govorim onako zestoko kao sto bih to mogao knjigama kojima ne znam autore. Nece pa nece :x
Ali zasto ne? Barem tri Macanove, dvije Lepcinove i tri Ziljakove price su mi bolje od 90 posto stranjskih prica koje sam citao u zadnje vrijeme. Odgovorno tvrdim da u domacih autora vec ima prilicno uradaka nakon cijeg citanja mozes reci: wow kako je to dobro, i pozeljeti da te price posaljes frendovima, prevedene na engleski, talijanski, poljski... Kakva je to kocnica u nama da ne zelimo priznati da imamo kvalitetu? Danas sam procitao Perkovicevu "Djecu bozju", pa to je izvrsno. Domaci SF je danas puno vise nego prije 4-5 godina vrhunska knjizevnost, pa je time i kulturna vrijednost, pa je time i ekonomski potencijal. Da.

Davor
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

He, he, he... Nije problem u pohvalama, ve? tko ?e otvoriti sezonu pljuvanja?
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Bum ja. cim produ testovi u skoli :blob:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...za[?]to ?ekati pa to se savr[?]eno nadopunjava... :;
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja sam u principu za to da se po autorima uop?e ne pljuje i da ih se malo više mazi..

:angel9:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Unread post by mcn »

Ja msilim da je Dagi nisko i zlobno postavio kategorije na listi: tek je peta (pretjerano) pohvalna, a sve do ccetvorke automatski ukljuccuje sumnju i oklijevanje ("Ima tu sstofa" je komentar, u najbolju ruku, za minus tri). Elem, Dagi, kako si postavio anketu, takve chess rezultate i dobiti.

Ua, Dagi. :!:

mcn
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Nakon pročitane ovogodišnje Sferakonove zbirke mogu reći da je stanje bolje nego prije par godina. Isto tako, činjenica da su počele izlaziti autorske zbirke (dosad 2 kola) je veliki plus i dobar put.

Glavna stvar je htjeli mi to priznati ili ne, dobiti na masovnosti pa će se onda lakše iz svega iskristalizirati i nešto dobro. Zato svakako pozdravljam i Mileninu odluku da pusti domaće autore opet u Futuru, normalno ako napišu nešto dobro.
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

ban wrote:Upravo tako. Mislim, stvarno je. Poznajem na ovaj ili onaj nacin jedno pola autora koje je davors naveo u popisu sa knjiga.hr. Nesto mi ne da da o tim knjigama govorim onako zestoko kao sto bih to mogao knjigama kojima ne znam autore. Nece pa nece :x
Hm, ako ti ovo išta zna?i, prema meni možeš biti potpuno iskren. Ustvari, bilo što osim potpune iskrenosti bi me možda ?ak malo i uvrijedilo. Osim toga, uvijek možemo re?i da su moje pri?e pretenciozni intelektualni abortusi, da ti ne bi primijetio duboku misao ni da te ugrize za guzicu, a onda oti? zajedno na pivu :) Uvijek mi se ?inilo da me?usobno vrije?anje nekako ruši one zidove me?u ljudima :) Ono, sad smo si sve rekli, so how could it be any worse? :)
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

mcn wrote:Ja msilim da je Dagi nisko i zlobno postavio kategorije na listi: tek je peta (pretjerano) pohvalna, a sve do ccetvorke automatski ukljuccuje sumnju i oklijevanje
Nisko i zlobno? Mogao sam ponuditi:
- mali orgazam
- srednji orgazam
- veliki orgazam
- Musa KesedĹžija
- Kraljevi? Marko

Podrazumijevam kako ima niskih i zlobnih ljudi... Nikoga ne prije?im neka dade ocjenu: "Svjetski!"
("Ima tu sstofa" je komentar, u najbolju ruku, za minus tri).
Pa, recimo da skala ide od 0 do 4, a ne od 1 do 5. Okay?
Elem, Dagi, kako si postavio anketu, takve chess rezultate i dobiti.
Priznajem, nisam na studiju imao ni dokimologiju, niti sastavljanje anketa - komentari su ono [?]to me zbilja zanima!
Ua, Dagi.
Odgovaram dubokim naklonom!
Last edited by Dagi on 24 May 2004, 13:11, edited 1 time in total.
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...stara [?]kola... :;
Post Reply