Brodolom kod Thule

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Brodolom kod Thule

Unread post by dmi »

...od Predraga Raosa...
Ima li tko u elektronskom obliku?
Usput onaj tko je čitao ima li kakvo mi[?]ljenje o tom djelu...
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ja čitao i odu[?]evljen (raosovi kasniji radovi mi ba[?] i nisu sjeli)
te[?]kom sam mukom nabavio knjige pa sam ih na kraju vlastoručno ponovo ukoričio no za ebook ne znam postoji li

iako kad bi se krenulo igrati kritičara moglo bi se sva[?]ta drobiti
(veličanje komunističke utopije,....)

no ja bi volio nastavak, da saznam [?]to je bilo s Uranom te [?]to je bilo dalje s Geom
(ajdmo jednu peticiju da Raos napi[?]e nastavak :) )
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Den wrote:iako kad bi se krenulo igrati kriti?ara moglo bi se svašta drobiti (veli?anje komunisti?ke utopije,....)
?ekaj, ja bih prije rekao da ju je kritizirao...
[/quote]
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

jako prikrivena kritika - i to u onom djelu kad se perica(ivica?) svađa i kaĹže da neće ni[?]ta da radi jer je to čisto "sportiranje"

da je kritika bila otvorena ne bi ugledala svjetlo dana

veliki dio knjige prevladava kako svi imaju [?]to poĹžele a rade iz vlastitog uĹžitka i sl.

[?]to kaĹže[?] na ona pisma Kurčakinu?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Den wrote:jako prikrivena kritika - i to u onom djelu kad se perica(ivica?) sva?a i kaže da ne?e ništa da radi jer je to ?isto "sportiranje"

da je kritika bila otvorena ne bi ugledala svjetlo dana

veliki dio knjige prevladava kako svi imaju što požele a rade iz vlastitog užitka i sl.
Ma to se ugledao na Star Trek :)
što kažeš na ona pisma Kur?akinu?
Pa, bilo mi je malo otegnuto, ali sam svejedno pro?itao prije "Kiklopa" kojeg sam ?itao istovremeno. A "Kiklop" mi nije bio dosadna knjiga.

Netko mi je rekao (mislim da je bio Krsto jednom davno) da su Raosu ponudili da mu se roman prevede na ameri?ki i objavi, s tim da ga se skrati na pola. Naravno, jasno je koju polovicu bi Ameri izbacili. Raos je, navodno, odbio (navodno zato jer je cijela pri?a iz druge ruke). E, sad, kad sam to ?itao imao sam 17 godina tako da ne mogu re?i nešto bogznakako pametno (ono, bio sam mlad i blesav, a danas više nisam tako mlad...), ali, da ponovim, uspio sam pro?itati cijeli roman i to relativno brzo.

Doduše, negdje u to doba sam pro?itao i "Fijasko" koji sam ponovo otvorio prije nekoliko godina samo da bi zaklju?io da sam tu old for dis šit... Doduše, da ga sad idem ?itati prvi put, možda bih se i uspio probiti.
User avatar
Wasabi
Ewok
Posts: 40
Joined: 31 May 2004, 15:09
Location: Carstvo sunca

Unread post by Wasabi »

Nije dobro toliko koliko govore niti toliko lo[?]e koliko se trude objasniti.
TisuĂŚe cvjetova nije ni[?]ta u usporedbi s jednim stablom

http://wasabi.blog.hr
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Wasabi wrote:Nije dobro toliko koliko govore niti toliko lo[?]e koliko se trude objasniti.
Zar je negdje otvoren natje?aj u pisanju besmislenih postova ne duĹžih od 75 znakova?
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

... i ako je, zašto ja ne znam za njega?
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

LOL :blob: :blob: :blob: :blob:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
ban

Re: Brodolom kod Thule

Unread post by ban »

dmi wrote:Ima li tko u elektronskom obliku?
I da ima, ne bi ti trebao ovdje javiti osim ako nema originalno izdanje.
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...znam da je svojevremeno bilo distribuirano i u tom izdanju (naravno ne cjelovita) i da si za to pro?itati trebao lozinku (.rar) [?]to ?e re?i da se sigurno napla?ivalo...
Naravno mene zanima samo legalno (ili ukoliko si sam kupim knjigu pa si je skeniram za kasniju konzumaciju)...
Najvi[?]e me ubija nepoduzetnost na[?]ih izdava?a kad se net-a boje kao vrag tamijana (kao da bi se svi odmah prebacili na "dilanje" samo da im napakoste)...
ban

Unread post by ban »

Ne bi sigurno.

http://freesklyarov.org/
Image
Ginnungagap
Ewok
Posts: 2
Joined: 14 Sep 2013, 23:41

Re: Brodolom kod Thule

Unread post by Ginnungagap »

Isplati li se pročitati drugi dio Raosovog Brodoloma kod Thule? Prvi dio mi je bio ubibože dosadan, usprkos nekoliko genijalnih momenata (kritika "sportiranja" ter svijeta im općenito, fino razrađena tehnologija, Bezimeni).
Samus. That's the only name you'll hear. Samus. It means the end and the death. Samus. I am Samus. Samus is all around you. Samus is the man beside you. Samus will gnaw on your bones. Look out! Samus is here.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Brodolom kod Thule

Unread post by Izitpajn »

Vrlo! Prvi i drugi dio su totalno različiti.
Post Reply