FUTURA - obavjesti o izlasku novog broja, komentari prica

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

I kako vam se cini Futura 117?
Meni se jako svidja prijelom.
Last edited by Nimrod on 24 Jan 2004, 21:56, edited 2 times in total.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

No, kao i u starim Futurama - izludjuju me nelektorirani tekstovi.
ban

Unread post by ban »

Nimrod wrote:No, kao i u starim Futurama - izludjuju me nelektorirani tekstovi.
Ako prevoditeljima placaju toliko malo koliko cujem (domacim autorima nisu nista), onda vjerojatno lektore drze na luku i vodi ili u pravima izjednacuju s domacim autorima.
Last edited by ban on 25 Jan 2004, 11:27, edited 1 time in total.
ban

Unread post by ban »

Nimrod wrote:Meni se jako svidja prijelom.
Sad sam se sjetio onog sto je Bernard pricao za PCChip :) Svako malo, tj. kad se hoce neke promijene, mijenja se prijelom :)
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Misliš, uistinu postoji lektor? jer meni izgleda kao da ga preskoče altogether :lol:

Vidiš, to nisam znala, Bernard to nije podijelio sa mnom. Ovak kak Futura sad izgleda unutra meni se svidja. Kao pravom neurotiku, ovo mi izgleda vise inherently neat, pa sam jako sretna i zadovoljna.

Primijetila sam da su vratili nazad na stari font na naslovnici. (broj 116 i 115 imali su novi font). koji mi je bio dobar. Mislim da mi se čak možda više svidjao od ovog.
Last edited by Nimrod on 03 Feb 2004, 18:27, edited 2 times in total.
ban

Unread post by ban »

Nimrod wrote:Misli[?], uistinu postoji lektor? jer meni izgleda kao da ga presko?e altogether... :cry:
Ne znam jel postoji, ali ako ga placaju kako se moze pretpostaviti onda vjerojatno covjek lektorira napreskokce :)
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Ako cemo iskreno, sve lektore placaju manje-vise lose, oko 50 lipa do 1 kn po stranici. Nije kao da je Futura na 1000 stranica. Ima nas koji je kupujemo redovno, po punoj cijeni, jer ne mozemo sdurat, a kad stanes i razmislis - dvije Future se suzdrzis i eto recimo nove knjige China Mievillea. Korektno lektorirane. Hmf.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Izašla je Futura 119, sa malo većim fontom.

i bane ima o essekonu u njoj :D
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
ban

Unread post by ban »

Nimrod wrote:Iza[?]la je Futura 119, sa malo ve?im fontom.
i bane ima o essekonu u njoj :D
I, sto kazu?
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

ban wrote:
Nimrod wrote:Izašla je Futura 119, sa malo ve?im fontom.
i bane ima o essekonu u njoj :D
I, sto kazu?
Zakljucak je da "se na EsseKon isplatilo doci zbog cetiri i pol sata trajanja esef programa (...) zbog druženja fanova koje mu je uslijedilo"
a ako zelis jos, idi je nadji na kiosk da me ne bi ubili ovi iz Future jer kopiram njihov sadržaj. :D

I da, u uvodniku vele da je prosli broj bio rasprodan :shock: (na vecini kioska - prije no sto padnete u nesvijest)

I ima zanimljivu recenziju LOTR-a 3. 8)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

I ocito ne citaju nas ovdje jer lektura jos uvijek kiksa.
Iako ne tako jako kao zadnji put. Ipak, tek sam na 14 stranici.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
ban

Unread post by ban »

Nimrod wrote: a ako zelis jos, idi je nadji na kiosk da me ne bi ubili ovi iz Future jer kopiram njihov sadrĹžaj. :D
Da, pravo kazes :)
User avatar
Jurica Palijan
Ewok
Posts: 22
Joined: 05 Aug 2003, 00:12

Unread post by Jurica Palijan »

Izašla je Futura 119
Ispravak netocnog navoda: Futura 118 je ta koja je danas izasla, a Futura 119 ce valjda tek sljedeceg mjeseca.
User avatar
Viktor
Ewok
Posts: 16
Joined: 03 Feb 2004, 13:31
Location: Rijeka

Unread post by Viktor »

Ju?er kupih broj 118. ugodno se iznenadiv[?]i. Prijelom stranica je odli?an,a fontovi su taman kakvi trebaju.Ima i dobar revijalan dio.
Pri?e jo[?] nisam pro?itao, tako da ne znam kakav ukus ima nova urednica.
"R2 says the chances of survival are 775 to one.

Actually, R2 has been known to make mistakes...from time to time." -C3PO
Post Reply