Priče o dinosaurima

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Zoran »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Aj da i to vidim. Tko je recenzirao?
FFK je recenzirala Antonija Mežnarić, a druge zbirke drugi ljudi.

U biti sam htio da ih recenziraju ljudi koji nisu i sami objavljivani tamo, koji nisu povezani s fandomom i koji ne razmišljaju o tome hoće li nekog uvrijedit i sl. U slučaju Sferakonske mi nije sasvim uspjelo, nju recenzira osoba koja ima neke veze s fandomom, ali bar nije pisac i nije objavljivala. :scratch:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

To je dobra ideja. Nadam se samo da te osobe barem podnose žanrovsku književnost, jer ako su mejnstrimaši, onda obično imaju a priori negativan stav prema žanru.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Dagi »

@Samsung: :cheers:

@Zoran: ožeži, majstore!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Zoran »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:To je dobra ideja. Nadam se samo da te osobe barem podnose žanrovsku književnost, jer ako su mejnstrimaši, onda obično imaju a priori negativan stav prema žanru.
Podnose, iako bih osobno volio više čitati i komentare mainstreamaša.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Zoran wrote:
SAMSUILUNOV OTAC wrote:To je dobra ideja. Nadam se samo da te osobe barem podnose žanrovsku književnost, jer ako su mejnstrimaši, onda obično imaju a priori negativan stav prema žanru.
Podnose, iako bih osobno volio više čitati i komentare mainstreamaša.
U svakom slučaju, bilo kakav komentar je bolji od nikakvog, a što se u fandomu gotovo uvijek događa. Ja bih isto volio tu i tamo npr. u Večernjaku vijdeti recenziju neke zbirke iz ovih sfera, a da se ne radi o kuriozitetu tipa, Bajs ili Hoyka (pod ovim ne mislim na njihove literarne sposobnosti, nego na činjenicu da su spominjali njihovo spisateljstvo u žanru isključivo zbog tgoa što su oni javne osobe).
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Tomislav Sakic »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Bajs ili Hoyka (pod ovim ne mislim na njihove literarne sposobnosti, nego na činjenicu da su spominjali njihovo spisateljstvo u žanru isključivo zbog tgoa što su oni javne osobe).
Iz ovoga možemo zaključiti da pisci SF-a & fantasyja nisu javne osobe:)
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Milena »

Tomislav Sakic wrote:
SAMSUILUNOV OTAC wrote:Bajs ili Hoyka (pod ovim ne mislim na njihove literarne sposobnosti, nego na činjenicu da su spominjali njihovo spisateljstvo u žanru isključivo zbog tgoa što su oni javne osobe).
Iz ovoga možemo zaključiti da pisci SF-a & fantasyja nisu javne osobe:)
Pa zar jesu? Meni nitko nije poslao taj memo... :scratch:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Tomislav Sakic wrote:
SAMSUILUNOV OTAC wrote:Bajs ili Hoyka (pod ovim ne mislim na njihove literarne sposobnosti, nego na činjenicu da su spominjali njihovo spisateljstvo u žanru isključivo zbog tgoa što su oni javne osobe).
Iz ovoga možemo zaključiti da pisci SF-a & fantasyja nisu javne osobe:)
U našoj državi nisu. Da Hoyka nije Hoyka, misliš da bi netko u novinama objavio da je napisao SF roman?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Tomislav Sakic »

Ne bi.

Ali naši tzv. mediji i tako nisu ozbiljno novinarstvo ili književna kritika, nego leglo (lažnoga) senzacionalizma.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Dakle, sve književne kritike koje se objavljuju u takvim medijima, predstavljaju jednako toliko (bez)vrijednu literaturu?

Ako je tako, onda je super što nitko ništa ne recenzira po novinama od SF-a. To znači da je domaći SF sve sama vrhunska literatura, bez i jednog promašaja. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Tomislav Sakic »

Apsolutno. Kako u našim dnevnim i tjednim novinama nema književne kritike uopće (možda s iznimkom Novog lista vikendom), nema ni tko pisati o SF-u; a kad netko piše, ispadne sačuvaj-Bože.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Onda trebamo biti sretni što nas nigdje ne spominju. Umjesto da kukamo ovdje cijelo vrijeme. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Zoran »

Tomislav Sakic wrote:Apsolutno. Kako u našim dnevnim i tjednim novinama nema književne kritike uopće (možda s iznimkom Novog lista vikendom), nema ni tko pisati o SF-u; a kad netko piše, ispadne sačuvaj-Bože.

Eto, baš jučer (nedjelja) u Novom listu članak o mojoj budućoj SF zbirci koju će Mentor objaviti iduće godine - ako dobije para od Grada i Županije. :cheers:

Nije, doduše, kritika nego najava, ali ima 15-ak redova teksta najave plus 15-ak redova ulomka iz priče. I moju prekrasnu fotku :P

edit: a jutros su se Irena Hartmann i Valentina Mišković fotografirale za naslovnicu mjesečnog priloga Novog lista "Rijeka info", tako da će u popratnom tekstu biti govora o Istrakonu, Sferakonu, istrakonskoj zbirci, nagradi sfera i sl.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by davors »

Zoran wrote:Eto, baš jučer (nedjelja) u Novom listu članak o mojoj budućoj SF zbirci koju će Mentor objaviti iduće godine - ako dobije para od Grada i Županije. :cheers:
Nije, doduše, kritika nego najava, ali ima 15-ak redova teksta najave plus 15-ak redova ulomka iz priče. I moju prekrasnu fotku :P
edit: a jutros su se Irena Hartmann i Valentina Mišković fotografirale za naslovnicu mjesečnog priloga Novog lista "Rijeka info", tako da će u popratnom tekstu biti govora o Istrakonu, Sferakonu, istrakonskoj zbirci, nagradi sfera i sl.
Pa daj to malo skeniraj i stavi na net da vidimo i pokazujemo drugima (Novi list on-line još uvijek ima samo početke tekstova, ne?)
*Istria is a state of mind*
Post Reply