statiatika u polaure kulture

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

statiatika u polaure kulture

Unread post by Den »

kad god naletim na emisiju i na dio s top ljestvicom prodaje knjiga zainteresirame [?]to oni brojevi predstavljaju
jel to broj prodanih knjiga tokom 7 dana u jednoj knjiĹžari, 10 knjiĹžara,...
samo knjiĹžarama jednog lanca (algoritam,...) ili ...

moĹže li tko pojasniti
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Meni se ?ini da je jednom urednica rekla kako je to reprezentant posu?ivanja doti?nih naslova u knjiĹžnicama grada Zagreba... ili tako nekako... mislim, ne[?]to jo[?] blesavije od testiranja lanca knjiĹžara ili takvog ne?eg...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
ban

Unread post by ban »

MadDog wrote:Meni se ?ini da je jednom urednica rekla kako je to reprezentant posu?ivanja doti?nih naslova u knjiĹžnicama grada Zagreba... ili tako nekako... mislim, ne[?]to jo[?] blesavije od testiranja lanca knjiĹžara ili takvog ne?eg...
Mislim da sam u odjavnoj spici neke od tih emisija (pol ure kulture ili knjigom u glavu ili neke slicne) vidio popis knizara iz kojih uzimaju podatke.
Inace, nedavno sam u novinama citao intervju s Damirom Mikulicicem koji kaze da su pravi pokazatelj citanosti upravo podaci iz knjiznica, a ne iz knjizara.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Pa, nije ni bedasto - a stoji i u korelaciji sa subvencioniranim otkupom [?]to knjiĹžnice na tro[?]ak Republike provode.
ban

Unread post by ban »

Dagi wrote:u korelaciji sa subvencioniranim otkupom [?]to knjiĹžnice na tro[?]ak Republike provode.
Ne spominji mi otkup i mafijaske izdavace koji zive od potpore i otkupa misleci da im je to socijalna pomoc a istovremeno njeguju ropski rad svojih suradnika :x
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

A joj! Nisam htio flejmati. Ali istodobno dobar dio nakladnika - osobito mali izdava?i - zbilja Ĺživi od otkupa.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

Dagi wrote:A joj! Nisam htio flejmati. Ali istodobno dobar dio nakladnika - osobito mali izdava?i - zbilja Ĺživi od otkupa.
iz tog razloga većinu izdavača boli ona stvar po pitanju [?]to bi čitatelji Ĺželjeli čitati
bitno je da se o drĹžavni tro[?]ak otkupi [?]togod oni [?]tampali
Last edited by Den on 16 Apr 2004, 05:17, edited 1 time in total.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Da.

Citat iz filma Clear and Present Danger, po Clancyjevom romanu:
"Nisam stvorio ovaj svijet, samo nastojim u njemu Ĺživjeti."

Okej, citat nije ba[?] iz SF-a, premda Clancy marginalno spada u Ĺžanr.
Post Reply