PSS

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

PSS

Unread post by Ire »

"Perdido Street Station" by China Mieville kicks ass!!

tek sam na 117. stranici, a ve? mi je knjiga mra?an mrak!!

usto je de?ec (China) sladak za prste polizat.. cure (a i de?ki ak ho?ete), slinite:

Image

8)
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

:D

Jos malo pa ces predloziti osnovanje kluba obozavatelj(ic)a CM-a


Da, knjiga je super, i ona nakon (Scar). Onu prije (King Rat) nisam citala.

Popis nagrada koje je dobio:

http://www.locusmag.com/SFAwards/Db/NomLit83.html

8)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Jos malo pa ces predloziti osnovanje kluba obozavatelj(ic)a CM-a
:D ili se pridružit nekom ve? postoje?em.. ideš samnom?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

evo primjera kako se ukusi razlikuju :)
ljeta pro[?]le godine sam pitao vrijedi li kupovati taj roman (iza[?]lo u Beogradu) i dobim od Jurice sljedeći odgovor:

Procitao sam dvadesetak stranica "Perdido Street Station"-a, i razocarano odustao od njega. Platio sam ga nekih sedamdeset i pet kuna u Algoritmu, te bih ga se rado rijesio za te iste pare.
_________________

a sad, nakon [?]to sam odustao od kupovine, odjednom hrpa hvale
(a u međuvremenu sam naletio na jednu CMovu priču, i mogu reči da se slaĹžem s Juricom
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Hm, mene takve razlike u stavovima ba[?] zainteresiraju za prou?avanje predmeta rasprave, u ovom slu?aju za ?itanje knjige ;)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

evo primjera kako se ukusi razlikuju
pa ukusi su kupusi.. al mislim da je u slu?aju ovog romana jurica u manjini, barem sude?i po pažnji koju je pobrao u svijetu..

a meni je roman dobar za sada (za sam po?etak) jer definitivno nije sli?an ni?emu što sam do sad pro?itala. svi?a mi se na?in na koji piše - nije puko scenaristi?ko nabrajanje doga?aja, ve? ima i opisa koji su poprili?no maštoviti.. uglavnom, to je moja vrsta literature: što ?udnije to bolje! ;)
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Meni je bio dobar, ali za razliku od svih ostalih, meni je Scar bolji. I am a sucker za intertekstualnost & I cherish a certain fondness za autore koji, štono reć, 'nagrađuju' pažljive čitatelje sočnim tidbitsima 278 strana kasnije... Mislim da je u tom grmu leži zec mog problema sa PSS-om, to begin with. Ono što je oduševilo ljude - nešto novo svakih par stranica - mene je overloadalo. Too much too soon. Kad sam čitala Scar pitala sam se da li bih i tu imala taj dojam da se u PSS-u nisam već upoznala sa svijetom ili toga ustinu ima manje. Drugi problem koji ja imam sa PSS je taj da me nije briga za glavnog lika. (it being the birdman).
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Post Reply