Saga o Milesu Vorkosiganu

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Milena »

Zoran wrote:Jel to ko efekt sapunice? Ako pročitaš 100 nastavaka, postanu ti likovi interesantni?
Ako je suditi po mom iskustvu, nije. Miles je bio iritantni krelac u prvoj knjizi... da bi do pete postao još iritantniji krelac. Jedino mi je poludobar bio Ples zrcala, jer pola knjige nije iz njegove perspektive. :vrag:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by galaxie500 »

Ja sam pročitao jedno tri-četiri knjige, ali više neću. Nije to tako loše, ali se ponavlja. Ima puno puno boljeg SFa.
Ali to je ko Agatha Christie, lako se čita, ništa prepametno, zanimljiv lik, pa se onda štancaju romani u nedogled (Anne McCaffrey Pern, ista pita, iako ne istim likovima).
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by Xaotix »

Zoran wrote:Meni je bilo dosadno, priču nisam ni zapamtio, a od humora ni h.
Ma ti si samo ljubomoran što se nisi sjetio planete tople braće... Ili seksa sa Teen vukodlačicom... ovaaj.. GMO supervojnikom. :lol:
writer16 wrote:a koliko komada tog čuda postoji?
Hehehe... Ima zasad 14 knjiga. Ire je postala link ovdje još prije 5 godina, ali za trenutno stanje možete pogledati ovdje.
Kod nas je Algoritam prevedeno skoro sve, osim Freefallinga.

Meni je serija dobra. Djelomično zato što se mali iritantni gad razvija kroz serijal, djelomično zato što je u nekim stvarima dosljedan, ali uglavnom zato jer mi je čitanje toga gušt. OK, stvar je prošla kroz SpaceOperu i detektivski roman skroz do ljubića, ali opet, čak ni taj ljubić nije bio loš.
galaxie500 wrote:Nije to tako loše, ali se ponavlja. Ima puno puno boljeg SFa.
Ne bih rekao se toliko ponavlja. Ima elemenata koji se provlače kroz sve knjige, ali se zapleti i priče ne ponavljaju.
A da ima boljeg SF-a, to se ne može poreći... Iako i kod Bujoldice ima jako puno zatrpanog hardcore SF-a, sa vrlo klasičnim temama, od genetike i nanotehnologije do teraformiranja.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by Milena »

Xaotix wrote:mali iritantni gad razvija
Meni je baš to najveći problem: od početka vidiš da bi on trebao biti "mali iritantni gad", ali nije, nego je samo "mali iritantni krelac".

Ali nemojte mene slušati, ja sam ih preko nekoliko prevela. Rijetko koji pisac netaknut preživi prevođenje. :kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by Izitpajn »

Hm, meni su priče koje sam preveo bile samo još bolje nakon dovršenog posla. Ali valjda zato što su bile prilično književne, a ne akcija.

Što se Majlsa tiče, moj komentar: pitko i plitko. S tim da, nakon prvih 5-6, prestane bit pitko jer si Buđolica umisli da je književnica pa ide, kao, u dubinu, ali joj ne uspije pa i dalje ostane plitko.
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by poison »

ne znam, ja sam evo na trećem, a kupila me bujoldica već na prvom nastavku.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
-fallen-one-
Ewok
Posts: 32
Joined: 08 Jul 2007, 11:49
Location: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Contact:

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by -fallen-one- »

poison wrote:ne znam, ja sam evo na trećem, a kupila me bujoldica već na prvom nastavku.
prvom i svakom :) meni je Miles odličan, i ima humora, naravno ako shvačaš takav humor, ima dosta komičnih situacija, a mali je strateški genijalac ...
Image

"Hi, honey. Guess what I did at work today? I wore a bomb. A nuclear bomb in a field of flowers. I could get lucky. Tomorrow I could have a bigger bomb. I could kill... more people. Maybe innocent people. Children, maybe." - John Crihton
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by writer16 »

Zoran wrote:
Ire wrote:odlični likovi, zanimljive priče, dobar SF i dobar humor :cheers:
Meni je bilo dosadno, priču nisam ni zapamtio, a od humora ni h. :kava:

Jel to ko efekt sapunice? Ako pročitaš 100 nastavaka, postanu ti likovi interesantni?
:lol: :lol: :lol: volio bih reći potpisujem ali ne mogu još barem dok ne pročitam jedan nastavak pa se okrenem pljuvanju :vrag: :happy1: :happy1:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Melkior
Ewok
Posts: 25
Joined: 02 Apr 2009, 19:26

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by Melkior »

mene je miles uveo u sf <3
mislim da ce prije takva knjiga uvest nekog u znanstvenu fantastiku nego neki hard sf :<
i naravno, to sa strateskom genijalnoscu- mislim da je bujoldica imala tim koji joj je objasnjavao neke stvari sto se tice vojske, politike i slicno, ima negdje zahvale cini mi se :D
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

Milena wrote:
Zoran wrote:Jel to ko efekt sapunice? Ako pročitaš 100 nastavaka, postanu ti likovi interesantni?
Ako je suditi po mom iskustvu, nije. Miles je bio iritantni krelac u prvoj knjizi... da bi do pete postao još iritantniji krelac. Jedino mi je poludobar bio Ples zrcala, jer pola knjige nije iz njegove perspektive. :vrag:
Ja sam čitao "Krhotine časti".

U toj ga knjizi uopće nema. Jel ta onda najbolja? :kava:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by Zoran »

-fallen-one- wrote:i ima humora, naravno ako shvačaš takav humor, ima dosta komičnih situacija, a mali je strateški genijalac ...
Budući da nisam shvatio, daj mi navedi humoristične elemente u "Krhotinama časti"?
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by Zoran »

Xaotix wrote:
Zoran wrote:Meni je bilo dosadno, priču nisam ni zapamtio, a od humora ni h.
Ma ti si samo ljubomoran što se nisi sjetio planete tople braće... Ili seksa sa Teen vukodlačicom... ovaaj.. GMO supervojnikom. :lol:
Mislim da ničeg sličnog nije bilo u knjizi. :kava:

Jel trebam pročitat 14 knjiga da naletim na 2 takva detalja?
User avatar
Melkior
Ewok
Posts: 25
Joined: 02 Apr 2009, 19:26

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by Melkior »

'planet tople brace' je u ethanu od athosa, u kojem zapravo i nema milesa, nego se koncentrira na doticnog ethana i elli quinn.
taura se pojavljuje u nekoliko nastavaka, a pojavi se prvi put u noveli labirint, koja je dio granica vjecnosti.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by Nazir »

Zoran wrote:
-fallen-one- wrote:i ima humora, naravno ako shvačaš takav humor, ima dosta komičnih situacija, a mali je strateški genijalac ...
Budući da nisam shvatio, daj mi navedi humoristične elemente u "Krhotinama časti"?
E si ga našo knjigu koja je "predstavnik" sage... Tamo Milesa ni nema, i to se itekako osjeti. Krhotine su mi bile primjetno slabije i u njima je izostao klasičan humor koji je u ostalim knjigama. Između ostalog, mislim da je to vremenski zapravo prva knjiga koju je ova napisala, onda jos ni nije znala da ce pisati o Milesu.
Post Reply