Watchmen

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Teddea
Ewok
Posts: 35
Joined: 26 Jan 2009, 15:34

Watchmen

Unread post by Teddea »

Watchmeni (Čuvari)-legendarni i vjerojatno najbolji strip svih vremena,kao i najbolji strip Alana Moorea su originalno publicirani od DC Comicsa kao 12 strip epizoda između 1986 i 1987, prije nego što su nastavljeni u trejdovima. To je jedina grafička novela koja je dobila prestižni Hugo Award, te je bila nominirana u Time magazinu kao jedna od 100 Engleskih novela od 1923 do sada :lol:

U alternativnoj 1985. gdje bi napetost između Amerike i Sovjetskog saveza mogla svaki čas dovesti do nuklearnog rata, grupa superjunaka se mora ponovno ujediniti kako bi istražili brutalno ubojstvo bivšeg kolege i spasili vlastite živote. Jedan od njih,Rorschach, polako otkriva motive ubojstva jedinog iz grupe superheroja...te se kroz cijeli strip povezuju sječanja iz njihove prošlosti.
Poanta priče je ta što je u ovom alternativnom svijetu biti super junak normalna stvar,no samo jedan od njih ima prave moći.
I dok ovaj svijet pokušava uništiti njih-izbrisati ih sa lica zemlje ne shvaćajući da tako uništavaju sebe,postavlja se glavno pitanje stripa i cijele te priče:

Who watches the Watchmen?

Iskreno ovaj opis nije ništa jer se ovo remek djelo ne može opisati,jednostavno se mora pročitati!
Jedino djelo koje me je nakon Star Treka ostavilo bez riječi.
Watchmena se prihvatio Zack Snyder, redatelj filma 300, što se mnogim Mooreovim fanovima nije svidjelo.
No on ih je ušutkao kao i sve kritičare-jer je trailer onak pre pre cool.
Skinute su scene iz stripa skroz,mislim da će to biti jedna od najboljih ekranizacija ikada.

Sada me zanima ima li tu još netko ko je pročitao Watchmena i što se očekuje od filma?

Rorschach: The world will look up and shout "Save us!"... And I'll whisper "No."
:happy1:
LIVE LONG AND LOVE STAR TREK
User avatar
Morgoth
Hani
Posts: 79
Joined: 09 Jan 2008, 20:03

Re: Watchmen

Unread post by Morgoth »

čitao sam strip na orginalu i nije me se toliko dojmio kao što mi je frend govorio...
jest da je vrlo dobar, no na meni nije ostavio taj nekakav poseban efekt...
kad sam čuo da ga radi zach snyder bio sam presretan jer lik doslovno radi po stripu i ne izmišlja neke svoje gluposti :)
Čak je Alan Moore osobno pohvalio scenarij makar je rekao da ga neče pogledati :)
Također film će trajati tri sata, a director's cut verzija ce trajati oko 4 sata i pol...
zna snyder šta radi :)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Watchmen

Unread post by niniane »

Pripremam se početi čitati :cheers: Zaintrigirala me Teddea u subotu :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Teddea
Ewok
Posts: 35
Joined: 26 Jan 2009, 15:34

Re: Watchmen

Unread post by Teddea »

strip je pregenijalan-a film će isto biti savršen pošto je doslovno kopija stripa.

Al mislim da će film ostaviti puno dublji dojam na osobe koje su pročitale strip :D :lol: :lol: :lol:
LIVE LONG AND LOVE STAR TREK
User avatar
Teddea
Ewok
Posts: 35
Joined: 26 Jan 2009, 15:34

Re: Watchmen

Unread post by Teddea »

LIVE LONG AND LOVE STAR TREK
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Watchmen

Unread post by niniane »

Mislim da bi se ovo Teddei moglo svidjeti:

http://www.sfsignal.com/archives/2009/0 ... -kubricks/

:D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Watchmen

Unread post by Izitpajn »

Nekako sam pesimističan. Strip je pre-predobar da film ne bi bio razočaranje. Jednostavno, letvica je previsoko.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Watchmen

Unread post by MadDog »

Sa stripom se ne susretoh, ali slikice su mi tako pompozno prenapuhane da imam osjećaj da to neću gledati...
Žao mi je što sam gledao X men-e, žao mi je što sam gledao Underworldove, žao mi je što sam gledao Blade-ove... e, ne želim da mi kasnije bude žao što sam gledao Watchmene, svih njih 14 i kusur po redu, ali mi se čini da bi stvar mogla na to izaći "much ado about nothing" ili u prijevodu "strip je strip, film je film". :kava:
Btw, ne valja mi niti celul(itni)oidni Konan... od filmovanih stripova mi valjaju jedino crtići Asterixa i Lucky Luke-a... :D
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Watchmen

Unread post by Milena »

MadDog wrote:od filmovanih stripova mi valjaju jedino crtići Asterixa i Lucky Luke-a... :D
To se šališ, jel'da? Ili samo nemaš male djece pa ih ne gledaš više puta dnevno?
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Teddea
Ewok
Posts: 35
Joined: 26 Jan 2009, 15:34

Re: Watchmen

Unread post by Teddea »

niniane wrote:Mislim da bi se ovo Teddei moglo svidjeti:

http://www.sfsignal.com/archives/2009/0 ... -kubricks/

:D
Precool-moram ih skupiti sve!!!Poke... :x ...Watchmen!

Mislim da film neće biti razočaranje,
štoviše biti će vjerojatno jedan od najvjerodostojnijih ekrenizacija stripa.

Kritike će uvijek biti tu,al nakon što sam vidla prvi i drugi trailer,
odmah sam vidla da je stvarno prenesena atmosfera stripa....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
LIVE LONG AND LOVE STAR TREK
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Watchmen

Unread post by MadDog »

Milena wrote:
MadDog wrote:od filmovanih stripova mi valjaju jedino crtići Asterixa i Lucky Luke-a... :D
To se šališ, jel'da? Ili samo nemaš male djece pa ih ne gledaš više puta dnevno?
Priznam da je to samo izbor manjeg zla... :puca: me...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Morgoth
Hani
Posts: 79
Joined: 09 Jan 2008, 20:03

Re: Watchmen

Unread post by Morgoth »

Teddea wrote:
niniane wrote:Mislim da bi se ovo Teddei moglo svidjeti:

http://www.sfsignal.com/archives/2009/0 ... -kubricks/

:D
Precool-moram ih skupiti sve!!!Poke... :x ...Watchmen!

Mislim da film neće biti razočaranje,
štoviše biti će vjerojatno jedan od najvjerodostojnijih ekrenizacija stripa.

Kritike će uvijek biti tu,al nakon što sam vidla prvi i drugi trailer,
odmah sam vidla da je stvarno prenesena atmosfera stripa....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kevin smith je u jednom intervju izjavio da nije gledao bolju strip adaptaciju nakon Sin Citya :)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Watchmen

Unread post by Izitpajn »

Uh, sad sam vidio slike i moram reći da mi se čini prenabrijano. Da je film snimljen 70-ih i da ga je snimao, recimo, Peter Weir vjerojatno bi puno bolje ispao...
User avatar
Makovnjacha
Puppeteer
Posts: 122
Joined: 30 Dec 2008, 18:14
Location: oko Zagreba

Re: Watchmen

Unread post by Makovnjacha »

nisam čitala strip, ali taj film čekam s nestrpljenjem...a trailer je jednostavno za polizati platno

mislim da neću tražit stripove dok ne pogledam film, jer kak su krenule "dobre" kritike filmova neću u kino do 2019.god. :(
Post Reply