što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Zoran »

ratchet wrote: A od stripova, hm, iskreno ne stidim se ničega, osim možda kapetana Mikija. :(
Šta sad, Smuk i Salaso ne valjaju, a? Meni je to baš super strip, subverzivno podriva omladinu i stvara od njih buduće alkoholičare.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Zoran »

Hrvoje wrote:Salvatorea,
To je već za ozbiljno se sramiti.

Doduše, ja čitao dvije "Dragonlance" trilogije. :D
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja sam pročitao nekoliko Faustica. Zadnju doduše do pola, jer se jednostavno nisam mogao natjerati dalje, al ipak je par knjiga par knjiga.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by LordShaper »

Da Vincijev Kod...pa Digital Fortress...pa Deception Point...pa Angels & Demons...the great Dan Brown quartet of crap :zubo:

I novelizaciju Spidermana 2 :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by ratchet »

Novelizacije loših filmova su ipak, čini mi se, dno dna. Što me podsjetilo. Ja pročitao Ramba. Ima li gore? :x
Ne da je Rambo loš film, ali nakon toga dignuti u knižnici i knjigu ( nisam našao ništa drugo ali i nije neko opravdanje ) je ipak za sramiti se.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Zoran »

ratchet wrote:Novelizacije loših filmova su ipak, čini mi se, dno dna. Što me podsjetilo. Ja pročitao Ramba. Ima li gore? :x
Ima. Rambo 2.

Ne, za ozbać... mislim da "First blood" nije novelizacija filma, nego je "Rambo" snimljen prema knjizi. I osobno, mislim da ni film ni knjiga nisu loši. Pročitao sam i neke špijunske trilere istog autora, također.

Ali sjetio sam se što jest loše... novelizacija Karate Kida :lol: :lol:
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by uglib »

Sve mi se čini da ispadam iz konkurencije ili nisam u potpunosti svjesna čega bih se sve trebala sramiti.

Mogu se pohvaliti čitanjem Robinje Isaure. Ne znam je li bila sapunica po romanu ili obrnuto. Ima li gore od toga?

Čitala sam i sve moguće romančiće koji su se nekad prodavali na kioscima, od svega barem po jedan primjerak: westerni, ninđe, čak i jedan erotski, možda i dva, ali nisam sigurna. Toga svega je bilo kod strica u viksi na moru pa se svako drugo ljeto obnavljalo gradivo.

Stripove ne ubrajam u grehote. Zagor, Blek Stena, komandant Mark... odmah me opere nostalgija. Time me opskrbljivao pokojni ujak, crna ovca u obitelji, a zapravo je bio neshvaćena umjetnička duša. Nije to lako na zagorskim bregima.

Mio mi bio i princ Valiant.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by ratchet »

Ti zapravo nabrajaš što ti se sviđalo umjesto ono čega se sramiš.
Evo nešto pravo. Hejzi, i to oni zadnji gdje je radnja bila najmanje bitna, sve se svodilo na nešto drugo. E to stvarno s literaturom ( osim xxx ) nije imalo nikakve veze. :(
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Ire »

ja sam pročitala sve ljubiće koji su se nekoć prodavali na kioscima (ne znam jel se još uvijek prodaju, prošlo me). sve. ok? sve!

moja baka je uvijek imala stash tih ljubića doma, tako da sam ljeta provodila čitajući jednog za drugim.
sljedeće bi ljeto baka razmijenila stash sa susjedom, pa sam imala novu hrpicu za čitat. sljedeće ljeto razmjena sa drugom susjedom. i tako preko nekoliko ljeta ...

sve. ok?
beat that, you losers!

:zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by poison »

ne mogu dići ulog, ali te mogu pratiti u stopu. znači li ti što izraz "ljubavni vikend roman"? :D i "bakine desetogodišnje zalihe"? :oops:

dobra tema, stvarno - nakon par stranica ispovjedi (a sveti augustin će se još malo moći sakriti pred nama), vidim da nisam jedina koja je čitala baš svašta. :D i odmah mi bude malo lakše. :D
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

E, ja sam jedno ljeto čitao knjigu čijeg se naslova ne mogu točno sjetiti, ali ide nešto u stilu Čokolada za ljubavnike ili tako nešto, uglavnom, ima riječ čokolada u naslovu. Hrpu jako kratkih ljubavnih priča. Još i danas se trgnem iz sna, kad se sjetim toga... :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Sandman »

Ja sam pročitao:

"Moje pjesme moji snovi"

U moju obranu, nema pjevanja, previše. :zubo:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Bubba Zanetti »

Ja sam kao klinac tu i tamo znao pročitat poneku epizodu Dinastije (bilo u obliku romana na kiosku sa slikicama iz te epizode mislim na svakoj strani), a gledao sam to i na televiziji. :zubo: :angel:

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by uglib »

ratchet wrote:Ti zapravo nabrajaš što ti se sviđalo umjesto ono čega se sramiš.
Odmah u startu sam priznala da sam besramna, ostaje samo ono u čemu sam uživala bez obzira na što tko mislio o tome. :zubo:

Što je Hejzi?
Bubba Zanetti wrote:Ja sam kao klinac tu i tamo znao pročitat poneku epizodu Dinastije (bilo u obliku romana na kiosku sa slikicama iz te epizode mislim na svakoj strani), a gledao sam to i na televiziji. :zubo: :angel:
Zar je i to postojalo? :lol:
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Post Reply