BOŽJA JEDNADŽBA

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: BOŽJA JEDNADŽBA

Unread post by Zoran »

Ako pretpostavim da Raos vrijedi 120 kn, a da je ovaj Gavranov roman dobar cca koliko i prošli, trebao bi koštati 12000 kn.


Iako, ne bih dao za Raosa 120 kn nikad.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: BOŽJA JEDNADŽBA

Unread post by Izitpajn »

Nije.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: BOŽJA JEDNADŽBA

Unread post by Zoran »

Inače, navedene cijene jesu malo brutalne.

Mislim da ću takve novce (preko 150 kn) dat eventualno za Martinov "Dance of Dragons" kad jednom izađe i to samo zato što prethodne dijelove imam u tvrdom algoritmovom uvezu.
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: BOŽJA JEDNADŽBA

Unread post by mcn »

>Dosad je Mentor imao pristojne cijene

Ispravak krivog navoda: "Dosad je Mentor imao gubitaške cijene."

mcn
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: BOŽJA JEDNADŽBA

Unread post by ratchet »

Što je, je. I mene je cijena navela da stanem i pričekam. Inače sam već htio naručiti knjigu. Skupo je doduše relativan pojam, meni buđet predviđen za knjige pojede supruga koja je na specijalizaciji, na knjižurine koje možeš slobodno ugraditi u nosive zidove, s obzirom na veličinu i težinu, a koštaju od 500 do 1500 kn. Stoga zbilja rijetko kupujem u zadnje vrijeme, mislim da sam ove godine kupio samo 4-5 knjiga. Istrakon će brzo, možda tamo bude malo jeftinije.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
DeathwishTheHun
Ewok
Posts: 26
Joined: 28 Dec 2008, 19:27

Re: BOŽJA JEDNADŽBA

Unread post by DeathwishTheHun »

mcn wrote:>Dosad je Mentor imao pristojne cijene
Ispravak krivog navoda: "Dosad je Mentor imao gubitaške cijene."
mcn
Postoji nešto što se zove ...

Dobro, ne znam kako se zove, ali je nekakva krivulja isplativosti. Poanta: ako je preskupo, nitko to neće kupiti i opet ste nigdje.

Naravno, osim ako ne računate na otkup i knjižnice. Onda obični smrtnici samo trebaju pričekati godinu-dvije da cijena padne.
A cloud crossed the moon, a child cried for food
We knew the war could not be won
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: BOŽJA JEDNADŽBA

Unread post by Zoran »

uuu... a postoji i nešto što se zove "Ekonomija obujma" a kaže da će primjerak knjige biti jeftiniji ako naklada bude veća. Pa kad bi (čisto teoretski, diskusi je radi, jel) "Mentor" poradio na kanalima distribucije i unapređenju prodaje pa time postigao da se prodaje veći broj primjeraka, onda bi mogao tiskati recimo 4 puta veću nakladu (2000 primjeraka) što bi rezultiralo... a onako od oka jedno 35% nižim cijenama.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: BOŽJA JEDNADŽBA

Unread post by Tomislav Sakic »

Ne znam baš.

Pogledaj u Jutarnjem listu broj prodanih primjeraka tzv. HITOVA... Uzas cisti... (Usprkos Jurisicevim makinacijama i cijelom gadljivom tonu teksta-kao-placene-reklame, a i povrsnom tonu tzv. analize.) Broje knjigama na stotine komada kao u najgore (po)ratne godine, a bestseleri kojima nas stalno tupe prodali su uvrh glave par tisuca... "Baba Jaga" - 500 komada. Smijesno. a "hit godine" ima - 1900 prodanih primjeraka!!! Pa da umres od smijeha...

Tzv. knjizevna scena, klike i nagrade i navodni bum domace literature od blogova do Bookse o kojem se tupi par godina je ocito jedno - a egzaktne brojke drugo.

U tom kontekstu (Ugresic jedva 500 komada, a "Frida" S. Drakulic jedva preko tisucu i pol), jos je SF-u i dobro...

http://www.jutarnji.hr/kultura/knjige/c ... ,147702.jl (domaca knjiga)
http://www.jutarnji.hr/kultura/knjige/c ... ,148022.jl (knjizari i izdavaci)
http://www.jutarnji.hr/kultura/knjige/c ... ,147831.jl (strana knjiga)

Treci link je pravi bombončić - ne zbog skrivene reklame izdavacke kuce Fraktura Seida Serdarevića i neuspjesnog niveliranja statusa Algoritma na trzistu, nego jer je o trazenju utjehe u fantastici i duhovnosti :) Ovaj pasus je zasluzio Nagradu ANTISFERA dubinom uvida i analizom, kao i najnovijim hrvatskim dometom u davanju mogucih definicija fantastičke knjizevnosti!
Valerij Jurisic wrote:"No, daleko najzanimljiviji fenomen na ovoj listi čini se potreba za dohvatom nadnaravnog ili onostranog. Pogledajmo samo koliko naslova svoju snagu crpi iz fantastike za odrasle ili fikcionalizirane teologije, zvali je kako vam drago. Barem polovica, a i više ako malo olabavimo kriterije. Nije li riječ o prirodnom nastavku potteromanije i “Da Vincijeva koda”? Dva najvažnija fenomena nakladništva posljednjih desetljeća sjedinjuju se u literariziranom traganju za utjehom u fantastici ili duhovnosti, kako već kome odgovara. U pravo vrijeme Dawkins najavljuje svoju novu knjigu koja će obraditi utjecaj fantastike na razvoj mladih umova."
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: BOŽJA JEDNADŽBA

Unread post by Ire »

Tomislav Sakic wrote:Treci link je pravi bombončić ...
da, to sam pročitala i odlučila istog trena zaboraviti :zbunj:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: BOŽJA JEDNADŽBA

Unread post by Zoran »

Tomislav Sakic wrote:, a bestseleri kojima nas stalno tupe prodali su uvrh glave par tisuca... "Baba Jaga" - 500 komada. Smijesno.

Da, da... Baba Jaga... baš su mi u knjižari Ribook tamo negdje pred Božić rekli kako im je "Baba Jaga" druga najprodavanija knjiga taj mjesec...

Odmah iza "Zvijeri plišanih" :P


Tomislav Sakic wrote:a "hit godine" ima - 1900 prodanih primjeraka!!!
Kako, zar nije Nives prodala oko 40 000?
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: BOŽJA JEDNADŽBA

Unread post by Tomislav Sakic »

Nives ocito nije domaca proza, a nije ni strana publicistika, pa je nema nigdje :))) Sta ti je friziranje... sada pak tvrde da ju je Sudac prestigao u par tjedana... Nikom nece smetati ako to njuejdžersko smeće svi pokupuju... Uzas, ali eto, zivimo u vrijeme teološke fantastike (ili kako već :zubo: )
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: BOŽJA JEDNADŽBA

Unread post by Tomislav Sakic »

Izitpajn wrote:Nije.
Elaboriraj.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: BOŽJA JEDNADŽBA

Unread post by Dagi »

Tomislav Sakic wrote:
Izitpajn wrote:Nije.
Elaboriraj.
Bude, u "Parseku" br. 105!
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: BOŽJA JEDNADŽBA

Unread post by Tomislav Sakic »

OK. Zanima me, ja sam prelistao dobar dio romana, citao napreskokce... Zasad necu donositi sudove.
Post Reply