Kada i koliko čitate???

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

trooli
Hani
Posts: 59
Joined: 07 Nov 2008, 14:59

Re: Kada i koliko čitate???

Unread post by trooli »

...tako sam i ja godinama žrtvovao spavanje nauškrab čitanja ali me sada snašla kokošija faza - čim padne mrak - kapci mi se počnu hrvati sa gravitacijom - uglavnom drek (mada mislim da su svemu tome kumovala ova dva gremlina što me uništavaju kada dođem doma)...
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Re: Kada i koliko čitate???

Unread post by Krvoje »

Ja isto di stignem; ako je papirnato izdanje onda nosam po tramvajima, a ostalo doma kad nađem vremena. U zadnje vrijeme možda previše čitam s laptopa (i sve ostalo u životu radim na laptopu) pa računam da ću oslijepit do 50-te. E-bookovi su otkriće godine, em jeftini em pristupačni. Samo što takvih izdanja nema na materinjem pa se posebno veselim kad mi pod ruku dođe neka dobra domaća knjiga.
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Kada i koliko čitate???

Unread post by corwin »

MrSini wrote:2006 godine preko 100 knjiga, 2007 oko 12, a ove 20-ak
Dobio jednu zlatnu djevojčicu i ona mi je važnija od knjiga pa se čitanje svelo na bus i WC. :D
AHA!!! nisam jedini
:cheers:
sorry zbog gramatike
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Kada i koliko čitate???

Unread post by ratchet »

Ista stvar kao i sa ostalima. Kad se stigne, a najviše prije spavanja. Ipak stignem pročitati tri-četiri knjige mjesečno i još hrpu kratkih priča, večinom s weba. I ljudi oko mene malo čitaju i uglavnom niti ne govorim više o tome koliko ja čitam. A stvar je zapravo u odnosu na njih jednostavna, kad se čude koliko i kad ja to stignem. Eto ja sam prošli tjedan na televiziji pogledao Housa i Dextera. Znači izgubio sam niti dva sata. Ekipa oko mene toliko izgubi na telku dnevno ( barem ). I kad ih pitam koliko bi stigli pročitati u onih 12 sati razlike onda me u čudu gledaju.
Dakle stvar je u prioritetima. Čitam uglavnom pred spavanje kad sam preumoran za bilo što drugo a to mi je i opuštanje, ili u pauzama nastave, ili ( Corwine gdje si ) na wc-u. Skupi se i tamo sat tjedno, jedna knjiga mi je uvijek tamo ( zvuči grozno znam ali ja nemam tramvaj).
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
trooli
Hani
Posts: 59
Joined: 07 Nov 2008, 14:59

Re: Kada i koliko čitate???

Unread post by trooli »

...što se buniš - ja bih odmah mjenjao tramvaj za wc... :D
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Kada i koliko čitate???

Unread post by ratchet »

Ne bunim se ali sam već doživio čuđenje nad izborom tog mjesta za čitanje. Iako se nikad nitko ne čudi ako netko čita novine tamo, ali knjiga, e to već, hm, hm, ne bi išlo. Ali uglavnom se sve svodi na ono čitaj kad možeš, pa makar se ponekad i ne naspavao.
Uglavnom kad pročitam sve na ovom postu dobijam dojam gomile frikova. Svaki slobodan trenutak se čitaju knjige. Što inaće rade ljudi u svoje slobodno vrijeme koji ne čitaju ( a ima ih, ima )?
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Kada i koliko čitate???

Unread post by nelchee »

u autobusu, na kavi između predavanja, na predavanjima :P , u menzi, u redu u banci...
ratchet wrote:Što inaće rade ljudi u svoje slobodno vrijeme koji ne čitaju ( a ima ih, ima )?
pa ja recimo rijetko čitam doma osim pola sata prije spavanja... pošto ionako gomilu vremena gubim na gore navedene radnje to mi je dovoljno vremena da relativno brzo završim knjigu.
a u slobodno vrijeme visim na kompu :D
čula sam da neki navodno voze biciklu ili se penju na obližnja brda
kao i da vole po par sati provesti po kavama (čudaci!)
i gejmaju RPG-ove (to sam i ja neko vrijeme, ali sad ne stignem)

uglavnom, svašta se može.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Kada i koliko čitate???

Unread post by Xaotix »

Kad imam vremena... tj. kad u slobodno vrijeme uz ostale stvari dodam čitanje.
Također u svim prilikama kad negdje moram čekati ili mirtovati. čekaonice, javni prijevoz itd.
U trajvanima nemam nikakvih problema. Preveliki sam da bi me gurali, a uz to ispada da nitko ne zeli dirati medvjeda dok cita. :lol:
trooli wrote:...što se buniš - ja bih odmah mjenjao tramvaj za wc... :D
Drugo omiljeno mjesto., Imas mir, imas tisinu... Imas mjesto za sjest :lol:

Na ovu temu se nekako dobro nadovezuje druga tema o čitalačkim navikama:
Gdje obično čituckate?
Randomness is strong with this one!
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: Kada i koliko čitate???

Unread post by Ariel »

u srednjoj sam doslovno gutala knjige. ali u zadnjih 5 godina (fax) uspijem jednu u mjesec dana i to jedva. prosjek popravljaju praznici, kad dođem doma i iskopam sve novo šta je stari kupio ili posudio. ajme, jedva čekam božić; kauč, kolači i knjiga. zaboravit ću da faks uopće postoji. :zubo:
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Kada i koliko čitate???

Unread post by MadDog »

Doslovno - kada god sjedim doma na WC-u - to je jedino vrijeme u koje mogu nešto i pročitati :happy1: (nema baš veze sa zahodom) :D
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: Kada i koliko čitate???

Unread post by Nimrod »

Ja čitam prije spavanja, kad ustanem, ako nemam društva, onda i dok jedem, naravno da čitam na WC-u!, čitam i u krevetu, tramvaju, busu, autu, Maksimiru... Ali eto, ja sam prilično antisocijalna i još k tome, meni nije potrebno puno sna. Ispostavilo se da čak povremeno patim od nesanice (sad već dugo nisam) ali meni to nikad nije problem - liječila sam to čitanjem.

Doduše, to ne mijenja činjenicu da s manje vremena preko dana, i meni trpi broj pročitanih knjiga... Ali otkrila sam i audio knjige, pa sad "slušam" dok kuham, spremam itd. Moj problem je da me sve manje knjiga oduševljava. :kava:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Post Reply