Pisanje Expanded Universe fikcije

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
Guillermo
Ewok
Posts: 5
Joined: 10 Nov 2008, 10:37

Pisanje Expanded Universe fikcije

Unread post by Guillermo »

Vec sam postao ovo pitanje ali mi search nista ne vraca, pa se ispricavam ako sam postao dvaput.

Daklem, zanima me koji je postupak (kome se treba obratiti i to) za pisanje Expanded Universe fikcije na engleskom (znaci, u dungeons&dragons svemiru, Star Wars, Warhammer 40k)
Ako imate bilo kakvih savjeta, hvala.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Pisanje Expanded Universe fikcije

Unread post by Nazir »

Hm, pa u nacelu je jednostavno - ekipi koja drzi prava za taj sistem. Star wars je Lucas Art, D'n'D ak se ne varam WoTC... Pogledas ko je big boss i tu je odgovor :kava:
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Pisanje Expanded Universe fikcije

Unread post by Nebelwerfer »

s tim da ako slučajno tvoje pisanje EU-a postane popularno, lucas arts ti jedini neće tužit dupe ako ne zgrćeš lovu temeljem toga, dok drugi vjerojatno hoČe neovisno o (ne)profitabilnosti. :dum:
Image
Guillermo
Ewok
Posts: 5
Joined: 10 Nov 2008, 10:37

Re: Pisanje Expanded Universe fikcije

Unread post by Guillermo »

Hvala na odgovorima.

Inace, zanimalo me kome se trebam obratiti da bi moja knjiga izasla kao ˝sluzbeni˝ recimo D&D naslov (kao one knjige sto izlaze kod nas, samo na engleskom).
A za SW, samo posaljem izdavacu ili i to mora ici preko Lucas Artsa?
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Pisanje Expanded Universe fikcije

Unread post by Nebelwerfer »

dunno... :scratch:
mislim da LA ima godišnji natječaj za fan fic priče i kratke filmove. za ono što ti tražiš nemam pojma. izdavač tih naslova je del rey.
za dnd... wotc kao što je nazir rekao.
guglaj i šalji mejlove- jedino rješenje :zubo:
Image
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Pisanje Expanded Universe fikcije

Unread post by Zoran »

Guillermo wrote:Hvala na odgovorima.

Inace, zanimalo me kome se trebam obratiti da bi moja knjiga izasla kao ˝sluzbeni˝ recimo D&D naslov (kao one knjige sto izlaze kod nas, samo na engleskom).
A za SW, samo posaljem izdavacu ili i to mora ici preko Lucas Artsa?
Ali javi se njima PRIJE nego što napišeš knjigu. Jer je poznato da stavljaju zahtjeve pred pisce, tipa "Izlazi nam nova igrica u kojoj je naglasak na patuljcima pa hoćemo roman o patuljcima u patuljačkom društvu." To što si ti imao super ideju o vilenjacima moš okačit mačku o rep.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Pisanje Expanded Universe fikcije

Unread post by Sandman »

što se sw-a tiće. lucas je napisao knjižurinu što se sve događa daleko u prošlost i budućnost i svaka knjiga mora bit u skladu s tim. inaće ništa od toga.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Post Reply