Zvijeri plišane

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Zoran »

Ako se neka stvar ponavlja dovoljno puta nakon što je već prestala biti smiješna, u nekom trenutku ponovo postane smiješna zbog apsurdnog broja ponavljanja i histerije izazvane ispiranjem mozga.

Prije toga čitatelj već nekoliko puta povraća od muke, ali na kraju ipak postane smiješno :P
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Tanja.C »

niniane wrote: Misliš, tipa kad se spomene Kornelija, a onda u zagradi kako ona samo izgleda kao kornjača?... :D
Točno to.
Zoran wrote:Ako se neka stvar ponavlja dovoljno puta nakon što je već prestala biti smiješna, u nekom trenutku ponovo postane smiješna zbog apsurdnog broja ponavljanja i histerije izazvane ispiranjem mozga.
Hm da, čula sam za tu teoriju/vrstu humora, ali ju još nisam osjetila na vlastitoj koži. (Odnosno kad mi nešto ide jaaaaaaaaaaako na živce, makar mi je u nekoj fazi bilo smiješno - kidam nalijevo brzinom svjetlosti, jel. Pa zato ni ne mogu prijeći prag kad bi stvar trebala opet postati smiješna.) Ponavljanje u Zvijerima me je počinjalo lagano iritirati, ali je bilo sasvim izdržljivo i simpatično. E sad, možda bi bila druga spika da si baš na SVAKOJ stranici TRIPUT napisao stvar o kornjači-vjeverici. :zubo:

Joj da, zaboravih pohvaliti FIKUSOVO :lol2: i ZEČEVO :notworthy:
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Nazir »

Sto se tice stalnog ponavljanja koje postaje urnebesno, meni najbolji primjer je serija Alo Alo koja je takvim forama doslovno obilovala. Pocnimo samo sa "you stupid woman" forom :lol:
Dakle, ako zoran napise jos 3 romana o zvijerima i stavi tu istu foru, valjda ce postic taj efekt :zubo:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Zoran »

Ajd da budem na sekundu ozbiljan.

To s kornjačom/vjevericom se ponavlja sto puta jer nisam bio siguran koja će biti dob čitatelja pa sam stalno ponavljao da ne dođe do zbunjivanja male djece.

Jer bi prema Korneliji bilo fer da je oslovljavam s vjeverica, a bojim se da bi dio mlađih klinaca tada bio jednostavno zbunjen.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Zvijeri plišane

Unread post by niniane »

Ovo Zoranovo objašnjenje je skroz logično i ja se slažem. Zapravo je dosta dobro ispalo, ja nisam imala naročit problem s tim ponavljanjima.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Tanja.C »

Pa da, i meni se činilo da da je to razlog (ako bi Zoran htio nekoga namjerno iritirati sa ponavljanjem, onda bi to napravio u knjizi za odrasle, a ne za djecu).
Nemam baš puno iskustva sa klincima, ali imam osjećaj da ih je Zoran mooooožda malo podcijenio. Apsolutno se slažem da ih je bilo potrebno koji put podsjetiti, prvi put bi vjerojatno i ja zaboravila podatak (još pogotovo jer prebrzo čitam knjige koje mi se jako sviđaju :x ). Ja bi ih podsjetila samo malo manje puta. :P

Ali hej, nit sam psiholog, nit sam majka. :dontknow:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Zoran »

Ma, kažem ti, nisam bio siguran za koju dob pišem.

Sad mi se čini da je knjiga za stariju populaciju nego što mi se činio kad sam pisao i sad ne bih toliko puta ponavljao.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Zvijeri plišane

Unread post by ratchet »

Evo izašao članak u Slobodnoj Dalmaciji. Taman kad sam ljepo sjeo u miru popit jutarnju kavu i prolistat novine, kad ono. Pa još tako. Ej, morao sam, kao autohtoni Dinarid, osvjedočeni ljubitelj Thompsona i Cece, a sve zbog očuvanja imiđa muškarčine bez brkova, jutros u svojoj kafani svečano prisegnuti, da tog tipa što piše pozitivno o homoseksualcima, niti poznam, niti imam ikakve veze s njim. Ma zbilja, tako na prepad čovjeku to servirati uz prvu kavu. :D
Srećom narod ionako ne čita ništa. Pa ni novine, osim naslovne stranice. :kava:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Zvijeri plišane

Unread post by niniane »

... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Ire »

zgadio mi se život od komentara :x
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Ire »

a ovo je vrhunac:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/psih ... 25729.aspx#

a ovo mi je najjače:
Aluzije na spolnu orijentaciju likova u dječjim knjigama, pogotovo ako je riječ o literaturi za mlađu djecu u žanru fantastike, sama djeca vjerojatno neće ni uočiti, odnosno neće im pridavati važnost ...
zanemarimo li komentarčić o žanru fantastike, žena je upravo sjebala samu sebe i sve dušebrižnike. djeca ionako neće skužiti. čemu halabuka? odjebite.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Milena »

Ire wrote:a ovo je vrhunac:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/psih ... 25729.aspx#

a ovo mi je najjače:
Aluzije na spolnu orijentaciju likova u dječjim knjigama, pogotovo ako je riječ o literaturi za mlađu djecu u žanru fantastike, sama djeca vjerojatno neće ni uočiti, odnosno neće im pridavati važnost ...
zanemarimo li komentarčić o žanru fantastike, žena je upravo sjebala samu sebe i sve dušebrižnike. djeca ionako neće skužiti. čemu halabuka? odjebite.
Sad, meni se čini da joj je to bila i namjera. Jelavićka je jedna u principu prilično pametna osoba, i cijela njena izjava mi se čini postavljena upravo s tom namjerom. Ja bih je interpretirala nekako ovako: "Čujte, knjigu nisam čitala pa ne mogu ništa reći o tome, a ako u njoj i ima homoseksualaca, djeca to vjerojatno neće ni registrirati, pa nije ni bitno..." Ali možda samo to samo ja. :kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Zvijeri plišane

Unread post by niniane »

Ne, i ja sam tako to protumačila. zapravo mi je taj članak poprilično ok.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Ire »

meni je cijeli članak negativno intoniran ... a možda je to posljedica čitanja komentara cijelo jutro :x
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply