Zvijeri plišane

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Ire »

LOL
Instant Geek. Just Add Coffee.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Tomislav Sakic »

Znam da je sutra Krusvarova tribina o romanu u Profilu, no ludo me zanima hoce li se Krusvar biti na tapeti VECERASNJE tribine o djecjem romanu u Drustvu hrvatskih knjizevnika? :lol:

Mozda je sazrelo vrijeme za novi BOJ NA SKUPSTINI (mislim da je to ista prostorija gdje se polomise Raos i Donat) :zubo: Idemo? :vrag:
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Nimrod »

Tomislav Sakic wrote:Znam da je sutra Krusvarova tribina o romanu u Profilu, no ludo me zanima hoce li se Krusvar biti na tapeti VECERASNJE tribine o djecjem romanu u Drustvu hrvatskih knjizevnika? :lol:

Mozda je sazrelo vrijeme za novi BOJ NA SKUPSTINI (mislim da je to ista prostorija gdje se polomise Raos i Donat) :zubo: Idemo? :vrag:
LOL
ne stignem, prevodim. Ana Đokić sudjeluje na obje tribine, ona će nam sutra reći. Dolaziš sutra?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Nimrod »

Tomislav Sakic wrote:Znam da je sutra Krusvarova tribina o romanu u Profilu, no ludo me zanima hoce li se Krusvar biti na tapeti VECERASNJE tribine o djecjem romanu u Drustvu hrvatskih knjizevnika? :lol:
ja sam isto glupa. NARAVNO da oće. Možda bi trebali jednostavno Krušvara poslati tamo u publiku? :vrag:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Zvijeri plišane

Unread post by ratchet »

Hebrang je Zorana uvrstio pod pojam oni ( misli na homoseksualce ). Isti komentar sam čuo i od par drugih ljudi. Pa sam ih uvjeravao da znam čovjeka i da nije Gay. Uzalud. Najčešći argument je bio: Ma pogledaj ga samo, kako nije, ma pljunuti. Tja, bojim se da je Zoki u percepciju šireg puka ušao kao jedan od onih. Od sad će ga svrstavati uz veličine kao što su Ciganović, Modni mačak i kako se sve ne zovu. :D Možda ipak ima lošeg publiciteta. :P
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Zvijeri plišane

Unread post by ratchet »

Zanimljivo mi je bilo i da gotovo nitko od onih što su komentirali nije pročitao cijeli članak. ( mislim na običan puk što lista novine ) Jer koliko sam inače vidio odnos dvije žene većinom homofobi ( muškarci ) prihvaćaju kao nešto benigno. Valjda misle da te samo trebaju naletjeti na njega pa će im on već pokazati koliko su u krivu. Dok se naspram gay muškaraca odnose izrazito neprijateljski. Što mi je čudno, jer sa stanovišta konkurencije bi ustvari trebali biti zadovoljni i željeti da ih je i više.
A kad Zokija Crkva stavi na popis nepoželjne literature onda je na konju. Nastavak zagarantiran.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Hrvoje »

ratchet wrote:Hebrang je Zorana uvrstio pod pojam oni ( misli na homoseksualce ). Isti komentar sam čuo i od par drugih ljudi. Pa sam ih uvjeravao da znam čovjeka i da nije Gay. Uzalud. Najčešći argument je bio: Ma pogledaj ga samo, kako nije, ma pljunuti.
hahahahaha
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Zvijeri plišane

Unread post by writer16 »

ratchet wrote:Hebrang je Zorana uvrstio pod pojam oni ( misli na homoseksualce ). Isti komentar sam čuo i od par drugih ljudi. Pa sam ih uvjeravao da znam čovjeka i da nije Gay. Uzalud. Najčešći argument je bio: Ma pogledaj ga samo, kako nije, ma pljunuti. Tja, bojim se da je Zoki u percepciju šireg puka ušao kao jedan od onih. Od sad će ga svrstavati uz veličine kao što su Ciganović, Modni mačak i kako se sve ne zovu. :D Možda ipak ima lošeg publiciteta. :P
weeeee imamo osobnog vlastitog i samo našeg modnog stilista nepogrešivog ukusa na forumu???...jeeee :cheers: :cheers: sad mogu umrijeti sretan...lol...lol..samo tako nastavi zorane.. :D možda završiš i na naslovnici starsa i to gol :vrag: lol lol...obožavam zadrte sugrađane a još više zadrte predstavnike istih (hebrang) :angel:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Zvijeri plišane

Unread post by uglib »

writer16 wrote:weeeee imamo osobnog vlastitog i samo našeg modnog stilista nepogrešivog ukusa na forumu???...jeeee :cheers: :cheers: sad mogu umrijeti sretan...lol...lol..samo tako nastavi zorane.. :D možda završiš i na naslovnici starsa i to gol :vrag: lol lol...
Jeeeeeeee, taman sam skužila tko je modni mačak i da ga poznam, a sad se mogu hvaliti da poznam i Krušvara.

Btw. vodila sam zanimljiv razgovor sa svojom kćeri u povodu Zoranove knjige koja nam se još nije našla na repertoaru, ali nakon ove medijske pompe hoće. Klinka (15 g.) je pitala oko čega tolika frka, zašto ne bi netko bio tata i tata ili mama ili mama. Moram napomenuti da joj se najbolji frend, također petnaestogodišnjak, deklarira kao gay, a bio mali oduvijek pomalo ženskast i uvijek s curicama. A i čini mi se da je biti gay trenutno in, osobito među mlađom ekipom.

Na pitanje kako bi se ona osjećala da ima tatu i tatu ili mamu i mamu, malo se zamislila i rekla da joj je milije imati heterogene roditelje, ali kad bi već bilo drugačije, ne misli da bi zbog toga imala nekih većih problema nego ih i ovako ima. Zatim je dodala da bi više voljela imati dvije mame, na što sam ja ostala paf jer s tatom bolje prolazi, pa gdje bi joj bio kraj s dva takva ispunjavača želja.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Zvijeri plišane

Unread post by ratchet »

Ovaj publicitet je svakako izvrstan za knjigu. Mislim da je Zoran kad ju je pisao to napravio sasvim prirodno, kao nešto što treba. Ali mislim i da je promišljeno, i jako pametno, izazvao ove komentare, mada sam siguran da nije očekivao ovakvu dreku. A Uglibina kćer je tu sasvim u pravu, oko čega oni to dižu toliku frku? Jaka stvar. Ali količina primitivizma kod nas me uvijek uspije iznenaditi.
A da je gey in kod klinaca vidim i sam. Imao sam već par osmaša koji se trude ponašati po nekakvim stereotipima koji se pripisuju toj zajednici. Iako oni to zbilja i nisu. Ali kad je in onda je in, glavno je biti u centru pažnje.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Nimrod »

ratchet wrote:Hebrang je Zorana uvrstio pod pojam oni ( misli na homoseksualce ). Isti komentar sam čuo i od par drugih ljudi. Pa sam ih uvjeravao da znam čovjeka i da nije Gay.
Rekla sam ja to Zoranu, da će sad bit gay, a to što ima curu će ga samo učiniti prikrivenim, al' mislim da je mislio da ga podjebavam. To ti je kad se razgovaraš preko maila. Mene je iskreno iznenadilo što taj stav ljude iznenađuje - zar ste zaboravili gdje živimo? Uobičajeno je mišljenje da je "samo gay ljudima u interesu pisati o gay tematici". Moj muž tvrdi da je to moje očekivanje takve rekacije od većine ljudi posljedica toga što sam odrasla u Maksimiru... :kava:
Tko zna, možda bi rekacije bila sasvim drugačije da je Zvijeri plišane napisla žena.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Porto »

Vjerojatno nema osobe koja kao mala (ili možda malo starija) nije obožavala i brinula o svojim mekanim i šarenim plišancima svih dimenzija i duljina dlake. Sjetite se samo svog omiljenog plišanca. Nije li vam milo oko srca? Pa nastavimo u tom tonu... Prije par mjeseci svijetlo dana ugledala je knjiga Zorana Krušvara Zvijeri plišane.

Više na portalu gay.hr

bajdivej, jučer sam u kafiću prisluškivao razgovor dva feminizirana momka kako komentiraju da je "dečko izbrao originalan način za outanje" - izraz koji se koristi za namjeru geja da se objavi kao gej u javnosti.

:lol:
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Nimrod »

Porto wrote:Vjerojatno nema osobe koja kao mala (ili možda malo starija) nije obožavala i brinula o svojim mekanim i šarenim plišancima svih dimenzija i duljina dlake. Sjetite se samo svog omiljenog plišanca. Nije li vam milo oko srca? Pa nastavimo u tom tonu... Prije par mjeseci svijetlo dana ugledala je knjiga Zorana Krušvara Zvijeri plišane.

Više na portalu gay.hr

bajdivej, jučer sam u kafiću prisluškivao razgovor dva feminizirana momka kako komentiraju da je "dečko izbrao originalan način za outanje" - izraz koji se koristi za namjeru geja da se objavi kao gej u javnosti.

:lol:
looooooool. jooooj, open season na krušavara ;)

je, je, tak to ide - Šakić će zauvijek biti otkivač zaboravljenog zagorkinog romana, a Krušvar prvi hrvatski gay književnik za djecu... :zubo: (kaj nismo imali smajlića koji preokreće očima?)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: Zvijeri plišane

Unread post by Nimrod »

Nimrod wrote:
Porto wrote:Vjerojatno nema osobe koja kao mala (ili možda malo starija) nije obožavala i brinula o svojim mekanim i šarenim plišancima svih dimenzija i duljina dlake. Sjetite se samo svog omiljenog plišanca. Nije li vam milo oko srca? Pa nastavimo u tom tonu... Prije par mjeseci svijetlo dana ugledala je knjiga Zorana Krušvara Zvijeri plišane.

Više na portalu gay.hr

bajdivej, jučer sam u kafiću prisluškivao razgovor dva feminizirana momka kako komentiraju da je "dečko izbrao originalan način za outanje" - izraz koji se koristi za namjeru geja da se objavi kao gej u javnosti.

:lol:
looooooool. jooooj, open season na krušavara ;) a za par mjeseci ćemo slušati takve razgovore o Krušvaru - ormaruši...

je, je, tak to ide - Šakić će zauvijek biti otkivač zaboravljenog zagorkinog romana, a Krušvar prvi hrvatski gay književnik za djecu... :zubo: (kaj nismo imali smajlića koji preokreće očima?)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Post Reply