Mislav objavljuje roman

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Dagon wrote:
BTW, L.Z. a gdije to u Labinu more? :?

Nat
nešto manje od pet km od labina nalazi se prekrasno turističko naselje zvano Rabac koje je sagrađeno tik pokraj plavog mora kraj mora a spada pod grad labin :blob:
Život je samo san na putu do smrti
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

MadDog wrote:Tvoj kolega iz VaraĹždina nije ba[?] ne[?]to [?]etao gradom u zadnje vrijeme
Istina. ?ovjek je ne s jednom i po nogom, ve? s obje u Zagrebu, a u VaraĹždinu - kad ga vide, nadaju mu se.
MadDog wrote: Hmmm... nije Algoritam ultimativno izdava?ko poduze?e pa da se imanje/ne imanje knjiĹžare mjeri prema postojanju/nepostojanju knjiĹžare doti?nog izdava?a.
Nisam to ni tvrdio. No, budu?i sam u usporednoj dretvi ve? ne[?]to natuknuo na tu temu, osje?am se povu?enim za jezik (slijedi virtualno ?upanje jezika klije[?]tima). Naime, tek kad se u Zagrebu nedavno otvorilo par velikih knjiŞara - [?]to su mnogi do?ekali sa zadovoljstvom, kao razbijanje zbiljskog Algoritmovog monopola - na povr[?]inu je izbio solidni Algoritmov knjiŞarski te nakladni?ki profesionalizam. Od dvije novootvorene knjiŞare, tek jedna moŞe pristupom izdaleka konkurirati Algoritmu. Žao mi je [?]to ovo pi[?]em, no drŞim kako ?e se mnogi sloŞiti sa mnom.

Nadalje, upravo je Algoritam izrazito nepopularan u zagreba?kim SF fandomskim krugovima. Za to postoje odre?eni razlozi, no ja nisam taj koji ?e obja[?]njivati [?]to zna?i kratica ACB i na koga se odnosi, pogotovo [?]to ni ne znam kako i za[?]to je nastala.
MadDog wrote: Pet knjiĹžara na grad od 50K stanovnika i podru?je kojem gravitira oko 200K ljudi - i nije ba[?] tako lo[?] prosjek, a s obzirom koliko se knjige ?itaju, pardon - kupuju, jer pretpostavljam da se ipak vi[?]e ?itaju negoli kupuju... iako broj knjiĹžara u VaraĹždinu govori i u prilog kupovanja...
Nisam ni mislio da je tako lo[?]e, s obzirom na hrvatske prilike. Nedostaju mi informacije iz prve ruke, drago mi je [?]to je sredina poput VaraĹždina primjetno napredovala, a i kolegina lamentacija vi[?]e je i[?]la na manjak strane periodike (koja se ni u Zagrebu ba[?] ne prodaje na svakom kiosku) negoli na same knjige.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

L.Z. wrote:
Dagon wrote:
BTW, L.Z. a gdije to u Labinu more? :?

Nat
ne[?]to manje od pet km od labina nalazi se prekrasno turisti?ko naselje zvano Rabac koje je sagra?eno tik pokraj plavog mora kraj mora a spada pod grad labin :blob:
Ups, pa u tom slu?aju ti si bliĹži moru od mene. Od moje ku?i do mora ima 7 km. :oops:

Au?, opet off-topicujem!

Nat
At last, the stars are finally right...
ban

Unread post by ban »

Dagi wrote: kolegina lamentacija vi[?]e je i[?]la na manjak strane periodike (koja se ni u Zagrebu ba[?] ne prodaje na svakom kiosku)
Da, strane periodike. Bas sam se sjetio jednog clanka iz Zareza u kojem je autor (cini mi se M. Micanovic, urednik Quoruma) opisao svoje putesestvije po backizagre knjizarama u potrazi za periodikom i to domacom. Ljudi koji se lako isfrustriraju svakako ne bi trebali traziti strucnu periodiku, pa ni knjizevnu, u knjizarama jer je to roba koju je skoro nemoguce naci.
No, ako tvoj prijatelj trazi strani Playboy, Hustler, O ili Motori, situacija je sigurno dosta bolja.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Nadalje, upravo je Algoritam izrazito nepopularan u zagreba?kim SF fandomskim krugovima. Za to postoje odre?eni razlozi, no ja nisam taj koji ?e objašnjivati što zna?i kratica ACB i na koga se odnosi, pogotovo što ni ne znam kako i zašto je nastala.
E, ovu kraticu vec dugo nisam cuo. Cak ju ni osoba koja ju je stvorila ne spominje cesto, pogotovo kako nam doticni popunjava kucni budjet. (Bas volim biti tajanstven. :headbang: )
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Još malo. Poprili?no ve? dugo tu?em glavom o zid slušaju?i Rollins band
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Knjiga je izašla još prošli tjedan. Knjiga je jedna, preko 360 stranica.
Onima koji su kupili ono prvo izdanje: Isprika, nije do mene. Nakladnikk ?e to ve? nekako riješit, barem se nadam.
Eto samo toliko, jurim dalje...
Živili!
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Mislav wrote:Knjiga je iza[?]la jo[?] pro[?]li tjedan. Knjiga je jedna, preko 360 stranica.
Onima koji su kupili ono prvo izdanje: Isprika, nije do mene. Nakladnikk ?e to ve? nekako rije[?]it, barem se nadam.
Eto samo toliko, jurim dalje...
Živili!
Živio ti nama mislave 100 izdanja!

Tako valja... e, a sada ?e se prvo izdanje prodavati kao bibliofilski raritet... heheheheh.... :iconbiggrin: :mrgreen:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

:mrgreen:
Thnx Mad dog!!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:wav:

:uzdravlje:

:mrgreen:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

:uzdravlje:
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Mislav wrote:Knjiga je izašla još prošli tjedan. Knjiga je jedna, preko 360 stranica.
Što je s tom knjigom, nigdje na netu nije evidentirana, samo onaj prvi dio...

Davor
*Istria is a state of mind*
Post Reply