Kućna kolekcija

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Kućna kolekcija

Unread post by L.Z. »

Koliko knjiga imate u kućnoj kolekciji, šta kupujete i koliko trošite na knjige :?:
Život je samo san na putu do smrti
ban

Re: Kućna kolekcija

Unread post by ban »

L.Z. wrote:Koliko knjiga imate u ku?noj kolekciji, [?]ta kupujete i koliko tro[?]ite na knjige :?:
Cek, a sto ti nisi prvo rekao? Obicno je tako red.
Ja imam dosta knjiga i 99 % su moje, tj. ja sam ih osobno kupio ili dobio ;) , a ne naslijedio od tate. Ne znam tocno koliko imam. Evo na radnom stolu imam 41 komad, a pored kreveta 18 i u torbi 2. To su ove koje momentalno zbog neceg trebam.
Vecinom kupujem teoriju i to ponajvise filozofiju i nesto manje teologiju. Ponekad kupim roman, ali pazim koji. Dosta knjiga dobijam od, da se tako izrazim, poslovnih partnera te prijatelja.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

too much! po?ela sam knjige gomilat u dvoredu..
ali to me ne spre?ava da ih i dalje kupujem :D

kupujem sve vezano za SF/F i povijest te španj/hispanoam književnost, a jeftino je, vrlo je jeftino, ekstra je jeftino :mrgreen:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Evo moje, nekih petnaest romana SF&F tematike, sedam knjigica tipa Vampiri (V.F.), Demoni (Thomas knight) i sl., i sedamdesetak stripova,i tu ne brojim tatine stare sf romane i poneke stripove koje sam spasio iz nonine konobe (u protivnom bi završile u vatri kao i monoge prije njih). I to je to.
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

od SFa (une[?]enog u katalog) 441 naslov, pored toga ima jo[?] 112 futura, 20tak Siriusa 50-100 komada formata Nexusa
podjednaka količina je ostalih knjiga (koje djelom nisam čitao) te solidna količina stripova (90% iza[?]lih stripoteka, 100%StripArt, 90%Biser strip, 99%Panorama, 85%Miki (Miki Mouse - ne onaj klinac renđer :) i jo[?] pone[?]to)
zadnje dvije-tri godine sam malo smanjio kupovanje jer sam jedno vrijeme uzimao skore sve [?]to je izlazilo kod nas tako da imam desetak knjiga (SF) koje nisam ni pročitao (Wolfe i Benford)
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Kada sam bila klinka za ro?endane sam dobivala knjige, pa imam u tatinoj ku?i kolekciju Biblioteke Vjeverica i drugih knjiga za mlade.

Ja obi?no kupujem udĹžbenike i priru?nike iz matematike, te knjige o pedagogiji i psihologiji, a romane posu?ujem u kjiĹžnici. Od beletristike imam vi[?]e toga na engleskom nego na hrvatskom (zato [?]to se knjige na engleskom te[?]ko mogu na?i u knjiĹžnici). U zadnje sam vrijeme (ponajvi[?]e zahvaljuju?i NOSF-u; dobro utje?ete na mene :wink: )po?ela vi[?]e kupovati knjige, tj postalo mi je vaĹžno da budem vlasnik knjige koju ?itam, da joj zapamtim autora, da je ponekad ponovno prolistam...

A Sfera, Futura i stripova muĹž i ja imamo pove?u kolekciju. Na polici, ispod police, i ispod kau?a jer nemamo mjesta za jo[?] jednu policu... :roll:
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Imam malenu, ali probranu zbirku SF-a (imao sam i vi[?]e ali mi je trebalo para pa sam prodao), petnaestak naslova, pedesetak stru?nih knjiga (informatika i ostale dosade), zajednosa suprugom oko stotinjak naslova vezanih uz ezoteriju i ostale new-age 'pojave.
Ostalih petstotinjak naslova su beletristika, knjige iz djetinjstva, enciklopedije...
Sve ?e[?]?e kupujem ono [?]to Ĺželim pro?itati.
Prva kupovina koju ?i 'obaviti' bit' posjet varaĹždinskom Algoritmu i haranje po Bujoldici, ?im dobijem pla?u.
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Dvjestotinjak knjiga, od ?ega dvadesetak Kentaura, pentalogiju Herbertove "Dine" (staro srpsko izdanje), nekoliko starih Monolita (mislim da ih je izdavao Bob Živkovi? ali nisam siguran), Sve knjige Gavriela Guy Kaya koje je izdao Algoritam (od ?ega je Pjesma za Arbonu i potpisana od strane autora), sve tri do sada izdane knjige iz "Pjesma Leda i Vatre" serijala Georga R. R. Martina od kojih je "Clash of Kings" sa posvetom autora, gotovo sve Siriuse (fali mi 5-6 brojeva), 8 alefa, prvih 40 brojeva Future... i tako dalje i tako bliže
As U can see I read a lot...
8)
Image
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...dosta Algoritmovih izdanja (klasika Gospodar prstenova...) Doasd iza[?]le knjige vezane uz Amber, nekoliko izdanja Kentaurove biblioteke i na kraju Polaris 2.0 CD s cca 230 knjiga pa se sad gu[?]tam... 8)
Post Reply