NOSF: LibraryThing

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

NOSF: LibraryThing

Unread post by Ire »

http://hr.librarything.com/catalog/NOSF

otvorila sam na LibrayThing-u račun za NOSF. mislila sam da bi NOSF-ovci tamo mogli stavljati SF knjige koje preporučuju drugima.

za sada je gore 1 knjiga, koju je Dagi čitao preko ljeta i preporučio, kao primjer ..

javite mi sviđa li vam se ova ideja ..
tko želi stavljati knjige, pošaljite mi PM da vam mogu dati pristupne podatke.

:uzdravlje:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:ima:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Edargrim
Ewok
Posts: 17
Joined: 08 Aug 2006, 23:34
Location: Knin
Contact:

Unread post by Edargrim »

Charles Sheffield

Između Otkucaja Noći

> KRATKI OPIS :
Radnja se događa u rasponu od početka 3. pa sve do 28. tisućljeća.

> DUGI OPIS :
Nuklearni rat na Zemlji preživjela je skupina ljudi koja se tog trenutka nalazila u svemiru.
Roman u kojem se dio radnje događa 2010, a dio 27.698(!) godine, a neki junaci su isti i sve skupa nije besmisleno trabunjanje... TO može samo prava ZF i zato je vole oni koji razmišljaju... A za autora, Publisher Weekly kaže: "JEDAN OD NAJMAÅ TOVITIJIH TALENATA KOJI SE U NOVIJE VRIJEME POJAVIO NA SF SCENI.«

>MOJ OPIS :
Nenadjebivo napeto i zanimljivo, s pokojom humoristićnom dosjetkom!!!

I još jedna

Brian W. Aldiss

Prašuma

Evo što kažu u biblioteci Vladimir Nazor;
U "Prašumi" (1962), za koju je dobio SF priznanje Hugo, Aldiss varira svoj omiljeni motiv – BORBU S ENTROPIJOM. Zemlju daleke budućnosti, prikazanu u romanu, nemilosrdno prži divovsko Sunce, koje je pred transformacijom u "Novu". Takvim se uvjetima mogu prilagoditi samo biljke, pa je čitavo kopno prekriveno jednom velikom prašumom. Ȓovjek i malobrojne preostale životinjske vrste vode tešku i, čini se unaprijed izgubljenu bitku za opstanak. Zapravo čitav biosistem prolazi kroz nagle brojne i DEVOLUTIVNE PROMJENE koje brišu granice među vrstama. Dok biljke preuzimaju, od životinja napuštene ekološke niše, životinje se koriste nekim biljnim strategijama preživljavanja. Rastuće poništavanje granica upućuje biosistem natrag k iskonskom početku iz kojeg je život na Zemlji iznikao. No, prije konačnog kraja Sunčevog sistema, neki su se dijelovi zemaljskog biosistema toliko izmijenili da su se osposobili za put kroz međuzvjezdani prostor.
I like it, Like it a lot
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

evo, dodano je još knjiga ..

ukoliko vam se ne da samima stavljati na LibraryThing, postajte svoje komentare ovako kako je Edargrim učinio, pa ću ja ubaciti kad uhvatim vremena

:uzdravlje:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ȓitao sam "između otkucaja noći" i knjiga je dobra, al je prijevod ušljiv! Ima puno gramatičkih ili tiskarskih grešaka.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

Između Otkucaja Noći

pročitao, stoji mi negdje međ ostalim knjigama u drugoj sobi
no da me ubiješ ništa se od sadržaja ne mogu sjetiti ovaj opis sadržaja mi ništa ne govori - jel to ono kad ispituju starenje pa otkrivaju drogu koja usporava biološke procese pa na taj način izgledaju besmrtni?
jedino me na to asocira taj vremenski raspon u kojem se radnja odvija

Prašuma

jel to ono gdje je mjesec u geostacionarnoj orbiti i povezan sa zemljom mostom od izraslog bilja?
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

John Varley; "Titan", "Ȓarobnica" i "Demon".

Meni osobno ne samo jedna od najdražih trilogija, već i jedno od najdražih SF djela (točnije, 3 djela :D ) koje sam ikada pročitala. Nalazi se negdje između SF-a i fantasyja - iako je primarno SF, postoje elementi fantasyja koji trilogiju čine neobičnom i drugačijom od svega drugog što sam pročitala.

Osnovna ideja - umjetno stvoreni entitet u formi planeta sa glavnom, božanskom svijesti koja stvara bića, organizira život i zna sve. Božanstvo koje je nakon mnogo tisućljeća postojanja poludjelo i svojevrsni "pokret otpora" koji nastoji to božanstvo dovesti u red. I, naravno, Titanidi - bića stvorena po uzoru na kentaure, sa nevjerojatno kompliciranom i razrađenom shemom razmnožavanja.

Likovi su šaroliki, a odnosi između njih savršeno profilirani.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

Ire zašto me ne želiš approvati kao frenda? :(
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

gdje? kad? zašto? kako? :shock:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

sori, nisam bila dobila nikakvu obavijest na mail. evo, zafrendala sam te :uzdravlje:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

yay! :uzdravlje:

mogla bi malo i reviewe početi pisati, ali sam lijena.. pfft.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Jel smijem samo predloziti Prodor by Norma C. Rey.

:angel:
nema me.
Post Reply