zašto bas sf?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Kako bi bilo ljepo da mogu birati knjižnice a ne biti osuđen na ovu jednu :cry: nadam se da cijenite ovo što imate :D
Ban je moguće da vratiš onog smajlija koji je držao rogove, nekako mi fali :roll: .
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

ja sam svemirske brodove crtala jos u vrticu, sto je moja mama sve pazljivo spremala i sad me tu i tamo zafrkava zbog mojih marsovaca. :mrgreen:
Ono sto me uvelo u literarni sf je Ljubicasti planet by Anto Gardas. jel to netko citao?
Slijedio je ET romanizacija, a zatim, cim su mi dopustili prijelaz s djecjeg odjela u knjiznici, haracenje, kao sto netko gore rece, po svemu sto je imalo svemirski brod ili futuristicko oruzje na naslovnici.
kad sam pocela citat na engleskoj, moji su se vidici beskrajno prosirili :shock:


Zasto? A pa "To boldly go..." se ne moze bas u svakodnevnom zivotu, pa sf - i fantasy - znace pomicanje granica, makar to trajalo samo koliko mi treba od jedne do druge korice :D
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

L.Z. wrote:Kako bi bilo ljepo da mogu birati knjižnice a ne biti osu?en na ovu jednu :cry: nadam se da cijenite ovo što imate :D
to je jedna od prednosti od zivota u velikom gradu.. puno knjznica u kojima se mozes zaduziti i nikada ne platiti :lol: :twisted: :D 8) :shock: :wink:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

ire wrote:to je jedna od prednosti od zivota u velikom gradu.. puno knjznica u kojima se mozes zaduziti i nikada ne platiti :lol: :twisted: :D 8) :shock: :wink:
Da. Kao neki, ha Ire :( Sto kazu Englezi za tvoj Irelandlookalike nadimak? :twisted:
Inace, LZ, zivis u najljepsem dijelu lijepe nase i nemas se sta bunit :roll:
ban

Unread post by ban »

Petra wrote:Zasto?
<>
koliko mi treba od jedne do druge korice :D
Sto vise citam ovaj tvoj post, sve mi se cini kako smo imali slican citalacki put :arrow:
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Inace, LZ, zivis u najljepsem dijelu lijepe nase i nemas se sta bunit
Istinu zboriš, ali ipak bi volio da imam više izbora al šta se može :D , ima i prednosti (ljetnih :twisted: )
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Ban, šta možeš šta napravit s onim emoticonom?
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

A ja se ne mogu sjetit. Znam da su bile neke knjige koje su me tjerale ama bas svake subote u djecju knjiznicu koju su knjiznice grada zagreba ljubanzo stavile u moj kvart. Kasnije sam imala lude prijetelje u srednjoj skoli koji su mi stosta ispodudjivali. A taman se i Algoritam bio otvorio. :)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Sto kazu Englezi za tvoj Irelandlookalike nadimak? :twisted:
razliciti nadimci za razlicite ljude.. :D u engleskom govornom podrucju poznatija sam kao Boo.. 8) pa me jednostavno zovu Boo, bolje nego Ajrina :mrgreen:

[/quote]
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

ire wrote:razliciti nadimci za razlicite ljude.. :D u engleskom govornom podrucju poznatija sam kao Boo.. 8) pa me jednostavno zovu Boo, bolje nego Ajrina :mrgreen:
Aha, znaci za Engleze si Boo :)
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Ima li uop?e netko tko svoj prvi susret nije zapo?eo sa Julesom? 8)

Ergo ako izuzmemo ?asnu starinu mislim da je za moju ljubav prema SF-u najviše zaslužan Isac Asimov i njegov serijal o Zadužbini te po?etak serijala o Robotima "Pod ?eli?nim Nebom", "Roboti Zore" itd...
Potom je moj ukus po?eo formirati nikad prežaljeni i odavno upokojeni "Sirus"...
Od brda knjiga koje sam od tada pro?itao u pam?enje su mi se nekako najviše urezali naslovi Kentaur biblioteke "Pavane", "Reklamokracija" i "Nepobjedivi". Potom je došla na red Herbertova "Pješ?ana Planeta" zatim Cardova "Enderova igra" potom simmonsov "Hiperion" serijal i tao dalje...

Od pokretnih sli?ica i ja se sje?am serije "Svemir 1999." sa Martinom Landauom u glavnoj ulozi, sje?am se i animiranog "Star Treka" no prva je frka po?ela tek sa Lucasovim "Star Warsima" i Scottovim "Bladerunerom"...
8)
Image
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Indigo Montoya wrote:Ima li uop?e netko tko svoj prvi susret nije zapo?eo sa Julesom? 8)
A ima nas, da... Moj prvi susret sa SF je bio sa bra?om Strugacki. Ali ja ina?e citam sve i sva[?]ta, nisam ?istunac SF-a. Dapa?e, najdraĹži su mi knjige na granice izme?u Ĺžanrova.

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

Nisam tada ni mislio da je Verne pisac Sf-a
A isto sam po?eo s Nemom i putom u srediste zemlje...
Ali ono [?]to me zainteresiralo ba[?] za sf je Bojno polje zemlja :)
a poslije toga Svet se kaĹže [?]uma i Leva ruka tame...A onda kao i ostali... sve [?]to je imalo svemirski brod ili ne[?]to sli?no na naslovnici :)
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
ban

Unread post by ban »

Klara wrote:Bilo bi [?]tosno da imam svoju stranicu pa tamo natrpam potrebne sli?ice.
Citam malo ovo pa... Pa moras imati negdje svoju stranicu. Svi ju imaju ;) Salu na stranu. Sigurno si dobila prostor na webu kod svog Internet provajdera. Znam da Iskon, Hinet, Globalnet i Net4U daju. Sigurno daju i drugi. A inace, ima dosta besplatnih servisa koji daju prostor. Evo nekih:

http://www.freewebs.com/
http://www.angelfire.lycos.com/
http://geocities.yahoo.com/

Ima cak i nasih:

http://pondi.hr/
Post Reply