neke druge knjige

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
ban

Unread post by ban »

Citajuci Propale dvore meni dragog pisca Janka Leskovara, naidjoh i na ovaj SF-u nalik citat s kojim se ne hofira iako je upravo na ovaj nacin Pavle Petrovic hofirao s Ljudmilom Borkovicevom:

"I on spomenu dalje kako sam razvitak ljudskog dru[?]tva ovisi o znanosti, a nauka sama sporo otkriva istine. Najve?i dio svemirskih i prirodnih pojava da nam je zastrt jos uvijek gustom maglom. U toj magli bog bi znao kuda se pomicemo."
ban

Unread post by ban »

Evo citam American Gods Neila Gaimana. Debela knjiga. Pripremam se za gostovanje. Cini se da je dobra, zabavna svakako, a uocava se i da je covjek Englez.
Kupio sam i jos jednog engleza: J. G. Ballard, Super-Cannes koju sam izabrao ispred Naked Lunch Williama Burroughsa kojeg cu ipak ostaviti za kasnije.
Malo sam se postidio vidjevsi kolika je Ballardova bibliografija. Ja sam zivio u uvjerenju da je cojek napisao nekih pet sest, u vrh glave, sedam osam knjiga :pomagajte:
ban

Unread post by ban »

Citam <a href='http://www.penguin.co.uk/Book/EnhancedB ... 19&sym=SYN' target='_blank'>How to be good</a> Nicka Hornbyja. Ima malo eseficnih elemenata iako to mozda nitko od kriticara nije spomenuo zbog one cinjenice da pisci ne vole da se to previse spominje jer smanjuje krug citatelja :) Mislim da bi se nekima s foruma svidjela :)
Zanimljivo da sam je u os Algoritmu platio manje nego sto kosta na sajtu izdavaca :o (bez vaucera kojeg nisam nikako stigao iskoristiti. Mislim da im nije bilo u redu sto su dali vaucer koji vrijedi od petka popodne do ponedjeljka. Radi se naime o Algoritmovom vauceru koji se dijelio na Essekonu.)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

;) ponovo sam pro?itala heinleinova "vrata u ljeto" i ponovo me oduševila knjiga.. ma stvarno je dobra.. hvala, davore :)
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

ponovo sam pro?itala heinleinova "vrata u ljeto"
Ja sam to ?itala davno i ne sje?am se ba[?] sadrĹžaja, ali jako mi se svidjelo ono o ma?ku koji je mislio da je iza vrata ljeto.

Svi mi imamo neko svoje ljeto i neka vrata koja ne otvaramo ...
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Ja sam upravo po?eo ?itati luna je okrutna ljubavnica ( ban tvoj prijevod) i ovih mi se desetak stranica svi?a
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
ixenio
Hani
Posts: 55
Joined: 06 Aug 2003, 12:43

Unread post by ixenio »

:ph34r:
A da mi malo prestanemo hvaliti Bana.
:flaster:
ban

Unread post by ban »

ixenio wrote: :ph34r:
A da mi malo prestanemo hvaliti Bana.
:flaster:
Pa covjek hvali knjigu. Knjiga je stvarno zakon, 'ko voli takve knjige. Btw, Khaymane, slobodno komentiraj i prijevod :)
User avatar
ixenio
Hani
Posts: 55
Joined: 06 Aug 2003, 12:43

Unread post by ixenio »

ban wrote:
Pa covjek hvali knjigu. Knjiga je stvarno zakon,
Pa tko je rekao da je knjiga loša.Jest malko staromodna,ali dobra.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Nažalost zbog nekih obaveza nisam puno ?itao, knjiga mi se svi?a prijevod je ok (bolji nego neki prijevodi koje ne?u spominjat), nisam baš jako kriti?an po prirodi pa ne?u više komentirat :ska:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ban wrote: A da mi malo prestanemo hvaliti Bana.
?uj, ako ti je dosadilo hvalit bana, uvijek možeš hvalit nekog drugog, mislim da nikom ne bi smetalo
:D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

ire wrote:
ban wrote: A da mi malo prestanemo hvaliti Bana.
?uj, ako ti je dosadilo hvalit bana, uvijek možeš hvalit nekog drugog, mislim da nikom ne bi smetalo
:D
Nije tu da se hvali bana, samo sam spomenuo da je njegov prijevod. A kad smo kod hvaljenja divim se svim prevoditeljima, tog se posla ja nebih nikad prihvatio (previše treba radit) dovoljno me straši ovo šta ja sam ja trenutno prihvatio. Ovo je op?a pohvala pa tko ho?e nek izvoli. :ska: :ska: :ska: :ska: :ska: :ska:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Khayman wrote: Nije tu da se hvali bana, samo sam spomenuo da je njegov prijevod. A kad smo kod hvaljenja divim se svim prevoditeljima, tog se posla ja nebih nikad prihvatio (previše treba radit) dovoljno me straši ovo šta ja sam ja trenutno prihvatio. Ovo je op?a pohvala pa tko ho?e nek izvoli. :ska: :ska: :ska: :ska: :ska: :ska:
pa što se bana ti?e mislim da on zaslužuje svaku pohvalu..
a što se prevo?enja ti?e, ima? praf, ono je teško, a ja sam još uvijek samo prevoditelj u povojima.. kako li je tek iskusnim vucima.. jedino me drži nada da s vremenom postaje lakše
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

procitao a da nije SF, hm?

prvo mi pada na pamet vlak su snjegu i orlovi rano lete :)

Salu na stranu, zadnji je bio ALKEMICAR - Paul Coelho, prije toga G. G. Marques 100 godina samoce (to me je umorilo i zabezeknulo, koji crni SF ovo je ludo) i Sidartu - Herman Hese.


Kad pogledam sto sam zadnje procitao malo se zabrinem jer inace preferiram Efraim Kison-a, Sue Townsend, Nick Hornby-a i slicne pisce B)
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Post Reply