neke druge knjige

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
ban

Unread post by ban »

Vidim Jureice da si se bacio na domaci SF :) I meni se cini da je Null Efort najbolji Raosov roman, a mozda i najbolja domaca sf knjiga iako sam cuo dosta losih kritika, a cujem i da se knjiga jako slabo prodavala te da i dan danas negdje po skladistima ima cijelih paleta s tim knjigama.

Dick je i meni skoro pa broj jedan. Najdraza mi je bas njegova knjiga Tecite suze moje, rece policajac. Danas je covjek sav u bazama podataka. Ako te nema u bazi, nema te nigdje :unsure:

Lijepo si prokomentirao Srce Tame :) Zaista, nista se ne dogadja, no to je knjiga koju nekako moras procitati do kraja unatoc teskocama.

Nikako da se docepam ovih sferinih zbirki. Morat cu to ostaviti za neko drugo ljeto.
ban

Unread post by ban »

Mislav wrote:Odo spavat'
Ajd odmori se :) I probaj se registriati na forumu (kad se odmoris), da udjes u evidenciju :)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:o ajme bane ?itaš mi misli. imala sam namjeru staviti ovakakav nekakav topik al sam se bojala da me ne strijeljaju zbog neesefi?nosti :P

ja eto netom pro?itala dvije fantasti?ne knjige: "Prividi" od Bacha i "Sto godina samo?e" od Marqueza (tre?i put!). ne znam jel moram spominjat da mi je Marquez najdraži pisac, a "S.g.s." najdraža knjiga, a kako se bavim ispitom pod nazivom španjolska i hispanoameri?ka književnost dvadesetog stolje?a, evo vam nekoliko zbilja fenomenalnih preporuka iz te domene:

"Ljubav u doba kolere", "Pukovniku nema tko da piše", "Patrijarhova jesen", "Kronika jedne najavljene smrti" (nisam 100% sigurna ima li je u hrv. prijevodu), zapravo bilo što od Marqueza :D

"Poljubac žene pauka", Manuel Puig - knjiga je mrak, film je ništa

"Terra nostra" od Carlosa Fuentesa - izvrstan ali ?udan, malo obiman roman o aternativnoj povjesti Španjolske - što bi bilo da je "nepobijediva armada" porazila Englesku. al ima tu još dosta svakakve fantastike.

kratke pri?e Julia Cortazara - fantasti?no, nadrealisti?no, u svakom slu?aju neobi?no

kad se sjetim još ne?eg dobrog, javim
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

ire wrote::o  ajme bane ?ita[?] mi misli. imala sam namjeru staviti ovakakav nekakav topik al sam se bojala da me ne strijeljaju zbog neesefi?nosti  :P
Ja sam ljubitelj citanja. Fan :)
ire wrote: "Ljubav u doba kolere", "Pukovniku nema tko da pi[?]e", "Patrijarhova jesen", "Kronika jedne najavljene smrti" (nisam 100% sigurna ima li je u hrv. prijevodu), zapravo bilo [?]to od Marqueza  :D
Za Patrijarhovu jesen nisam siguran, ove tri imaju na hr. Kroniku najavljene smrti imam doduse na srpskom, ali to racunam pod nas jezik, sta cu.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

"Patrijarhova jesen" je nedavno izašla u hrv prijevodu.
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Eto. No, meni je ipak najdraza Sto godina samoce. Nisam je nikad uvrstavao na popis svojih najdrazih knjiga (otkako sam citao Hi-Fi, opterecujem se s tim popisima :)), iako ne znam zasto :unsure:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

gostMislav wrote:H. Robbinsa ne podnosim ni za živu glavu.
:rolleyes: i meni je robins žbljak. imam metar njegovih knjiga doma i mislim da sam ih sve pro?itala, al se ne sje?am ni jedne.
Ako se ne varam, nedavno je na HRT-u bila jedna Chaseova ekranizacija, "Pallmetto" s W. Harrelsonom.
je, nema dva tjedna ako se ne varam. dobar filmi?. iako je woodyjev lik nemjerljivo glup :blink:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

gostMislav wrote:Ballardovo "Carstvo sunca" je zato zakon.
Je. A i film je isto jako dobar. Skoro pa bolji. Meni najbolji Spielbergov film.
gostMislav wrote: I usput, Bane ako si vidio registrirao sam se ;)
:unsure: Vidim. Malo po malo pa ces i postati registriran :D
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ban wrote: Vidim Jureice da si se bacio na domaci SF :) I meni se cini da je Null Efort najbolji Raosov roman, a mozda i najbolja domaca sf knjiga iako sam cuo dosta losih kritika, a cujem i da se knjiga jako slabo prodavala te da i dan danas negdje po skladistima ima cijelih paleta s tim knjigama.

Dick je i meni skoro pa broj jedan. Najdraza mi je bas njegova knjiga Tecite suze moje, rece policajac. Danas je covjek sav u bazama podataka. Ako te nema u bazi, nema te nigdje :unsure:

Lijepo si prokomentirao Srce Tame :) Zaista, nista se ne dogadja, no to je knjiga koju nekako moras procitati do kraja unatoc teskocama.

Nikako da se docepam ovih sferinih zbirki. Morat cu to ostaviti za neko drugo ljeto.
meni je bolji onaj Raosov omladinski roman "Brodolom kod Thule"
iako kad bi se htjelo kritizirati moglo bi se krenuti s - povla?ivanje komunisti?koj
vlasti , .... :rolleyes:

[?]teta [?]to odbija napisati nastavak, ba[?] me zanima [?]to se desilo Uranu te
[?]to je dalje bilo s Kur?aginom i dru[?]tvom :D
ban

Unread post by ban »

Nisam to citao. Pricao mi je jedan lega o tome, da je fes smijesno. Sudeci po imenima i je :lol:
Post Reply