neke druge knjige

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Aranel wrote: Znam da ?e Ban sad okrenuti o?ima :rolleyes: , al...
jel ?itao netko Georga Martina "Song of Ice and Fire" i kako vam se svidja?
Nisam ali planiram pro?itati kad stignem tenutno ?itam jedan drugi fantasy Vilinsjenu ( autora ne?u napisati jer bi morao i?i po knjigu u dnevni a nije me volja :D )
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Khayman wrote:Nisam ali planiram pro?itati kad stignem tenutno ?itam jedan drugi fantasy Vilinsjenu ( autora ne?u napisati jer bi morao i?i po knjigu u dnevni a nije me volja :D )
Mene to ?eka na polici. Jel valja?
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

E 'vako, mene nešto zanima... Ima li ovdje netko nekakvo mišljenje o knjizi "Sve pri?e", koju je objavio "Cip" ?! Pitam samo tako, knjigu vidio nisam, nije mi došla u ruke, ali ?itaju?i komentare, a i slušaju?i neke iste, uglavnom, svi je pljuju i nemaju neko mišljenje o njoj. Uglavnom slušam da je to škart, nažalost, jer je puno toga nabacano bez uredni?ke redakture.
Kuriozitet mi radi, jer ima i nas sa nosfa na tim stranicama. Nije me briga što ?e netko eventualno re?i za mene, ?isto me zanima vi?enje te knjige?
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Aranel wrote:
Khayman wrote:Nisam ali planiram pro?itati kad stignem tenutno ?itam jedan drugi fantasy Vilinsjenu ( autora ne?u napisati jer bi morao i?i po knjigu u dnevni a nije me volja :D )
Mene to ?eka na polici. Jel valja?
od 1 do 10 klimava 4

javite vasu ocjenu kad zavrsite s citanja
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Aranel wrote:
Khayman wrote:Nisam ali planiram pro?itati kad stignem tenutno ?itam jedan drugi fantasy Vilinsjenu ( autora ne?u napisati jer bi morao i?i po knjigu u dnevni a nije me volja :D )
Mene to ?eka na polici. Jel valja?
Zapravo tek sam pro?itao prvih nekoliko stranica jer imam još nekih tridesetak stranica Krhotina ?asti za pro?itati. To šta sam pro?itao svi?a mi se, a ako je suditi po vilinpjesmi koju sam ?itao pred nekih godinu dvije moralo bi biti dobro.
Usput sajmovi knjiga rocks, ne samo da sam kupio hrpu knjiga nego sam i jeftino prošao (vještice(V.F.), demoni i magija( Thomas), Vilinsjena, hermentizam, sotonizam ( V.F. i Thomas) i Raspad Sistema ( neznam autora ali stranica koju sam na štandu pro?itao svidjela mi se kao i tema knjige odiza a ni cjena nije bila loša, 50 kuna, neka kunica manje, i to s tvrdim uvezom i pestotinjak str. :D ) i to sve za nekih dvijesto pedeset kuna (više manje) :smoravu:
Život je samo san na putu do smrti
ban

Unread post by ban »

Eto, ovaj je topic spasen, tj, ponovno se moze normalno browsati. Neki postovi fale (prvi, drugi, zadnji i svi koji su postani anonimno). Pokusat cu spasiti jos neke stare posjecene topice.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Meni su prije jedno mjesec dana uvalili u knjižnici "Polarno svjetlo"; "Tanki bodež" i "Jantarni dalekozor" Phillipa Pullmana... isprva sam bio jaaako skepti?an prema toj hrpi knjiga budu?i sam "Njegove tamne tvari" smatrao dje?jim serijalom, no s vremenom mi se sve skupa nekako osladilo i na koncu vraški dobro sjelo.
8)
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

u utorak u jutarnjem (ih što reklamiramo taj jutarnji!) izlazi knjiga "Aleph" J. L. Borgesa.. ta se knjiga smatra njegovim najboljim uratkom. ina?e, radi se o zbirci pri?a (Borges je rijetko pisao na duga?ko) i eseja

ako želite znati više o Borgesu, kliknite ovdje

ina?e, od Borgesa toplo preporu?am knjige "Izmišljaji" ("Ficciones") i "Op?a povijest gadosti" ("Historia universal de la infamia")..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

ban wrote:
ixenio wrote: Vidim da je Sysprint izdao Brašanov novi roman"Božja država 2053".
Prema blurbu mi se cini jako zanimljivom. Ultra krscanska stranka pobjedjuje 2053. u Hrvatskoj na izborima. Ukida se demokracija i uvodi apsolutizam. U drzavi se vise ne moze dobiti niti vozacka dozvola bez potvrde o redovitom sudjelovanju na misi... :o Knjiga ima 400 stranica. Bresan uglavnom pise politicke satire. Takva je i ova. No, u Astarothu je branio pravo krscanstvo dok u ovoj napada krivo. Uglavnom, ako je Bozja drzava na tragu Astarotha, onda bi se jako zacudio da ne dobije Sferu.
država božja - :puke:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

ixenio wrote: Ima li da je tko citao : "Corrections" J. Franzena.Upravo je uzimam u ruke! :ph34r:
I kakva je? ja je držim posuđenu na polici već mjesecima i nikako da nađem vremena.

Jel itko čitao Peter Careya ili Murakamija?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
ban

Unread post by ban »

Nimrod wrote:drĹžava boĹžja - :puke:
Ne znam, nisam jos stigao procitati, ali Astaroth mi je bio prilicno dobar. Sigurno nesto najbolje od fantastike nekog domaceg autora sto sam citao u posljednje vrijeme.
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

ban wrote:
Nimrod wrote:država božja - :puke:
Ne znam, nisam jos stigao procitati, ali Astaroth mi je bio prilicno dobar. Sigurno nesto najbolje od fantastike nekog domaceg autora sto sam citao u posljednje vrijeme.



Astaroth nisam citala, ali drzavu bozju, ako nemas mazohistickih sklonosti nemoj ni uzimati u ruke :bs:

plot je uzasno glup, likovi toliko iskarikirani da samom mozes sjest i plakat od muke, a da ne govorim o rekvizitima koji su me tjerali da cupam kosu. :angry4: :cussing:

unistio je potencijalno dobar motiv :violent3:


Dakle, kakva SFera :protest: , to (IMHO) nikad nije smjelo doc do papira
ban

Unread post by ban »

Petra wrote:unistio je potencijalno dobar motiv :violent3:
Sad sam stvarno motiviran da idem to uzeti citati nakon sto zavrsim ovih par knjiga sto sad citam :study: Ne zbog mazohizma nego da vidim sto je to stari majstor toliko zabrljao da je vas dvije toliko iziritirao.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

ban wrote:
Petra wrote:unistio je potencijalno dobar motiv :violent3:
Sad sam stvarno motiviran da idem to uzeti citati nakon sto zavrsim ovih par knjiga sto sad citam :study: Ne zbog mazohizma nego da vidim sto je to stari majstor toliko zabrljao da je vas dvije toliko iziritirao.
pa recimo nazvao ljude isprana mozga - klonovima :shaking:
iskreno, mislim da mozes puno bolje potrositi svoje vrijeme
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Post Reply