Cijene knjiga-Algoritam A.K.A. Jedinstvena cijena knjige

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

ja sam to isto tako shvatio
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Aleksandar Ziljak wrote:JCK znači očuvanje trgovačke marže.
Pa to je superlogično.

Npr. ja sam dućan a npr. mcn je izdavač. I sad mcn izda knjigu i meni (dućanu) je proda po 85 kn. Ja plaćam prostor trgovine, zaposlenike, struju, vodu, software u dućanu i sl. Da bih otplatio sve to, podižem cijenu knjige za, recimo, 20 kn. Sad ona kod mene košta 105kn.
Mcn dođe na sajam i direktno prodaje knjigu po 80 kn (dakle, manje nego što sam je ja kao trgovac uopće platio), moj kupac dođe na taj sajam, vidi da knjiga košta 80 kn i kaže: "Jebate, koji je lopov taj Zoran kod njega ta ista knjiga košta 105 kn, neću više nikad ništa kupovat kod njega!" :drunken:

Zato treba bit pisac a ne prodavač. :drunken:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Uglavnom, ta JCK je KURAC, ja sam to ful bolje zamislio. :blob:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Kuiš, prvo treba stavit da ni jedna uvozna knjiga ne smije koštat ispod 100 kn, tako da djeca prestanu kupovat strane sf pisce "jer su duplo jeftiniji".

I tako nećemo u europu još 10 god. pa što nas onda briga? :drunken:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

jel vam se sviđa moj novi avatar? :drunken:
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Zoran wrote:Je li sad jasnije? :drunken:
Pa bila mi je jasna cijela situacija koju si ti opisao, ali je takoder bilo i nesto govora protiv jedinstvene cijene. Zato se nisam zelio petljet s time jer ipak nisam zaposlen u toj bransi da mogu procijeniti koliko bi to pomoglo /odmoglo...

P.S- lovely avatar, nest ko ovo :booty: :booty: :booty: :D
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Zoran wrote:jel vam se sviđa moj novi avatar? :drunken:
ne mogu ga prestati gledati.
nema me.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Nazir wrote:
Zoran wrote:Je li sad jasnije? :drunken:
Pa bila mi je jasna cijela situacija koju si ti opisao,
Zanemari situaciju koju sam opisao, ja sam ti ipak fantasy pisac :o
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Zoran wrote: Npr. ja sam dućan a npr. mcn je izdavač. I sad mcn izda knjigu i meni (dućanu) je proda po 85 kn. Ja plaćam prostor trgovine, zaposlenike, struju, vodu, software u dućanu i sl. Da bih otplatio sve to, podižem cijenu knjige za, recimo, 20 kn. Sad ona kod mene košta 105kn.
Mcn dođe na sajam i direktno prodaje knjigu po 80 kn (dakle, manje nego što sam je ja kao trgovac uopće platio), moj kupac dođe na taj sajam, vidi da knjiga košta 80 kn i kaže: "Jebate, koji je lopov taj Zoran kod njega ta ista knjiga košta 105 kn, neću više nikad ništa kupovat kod njega!" :drunken:
da ali ako Macan (hebate al mu se negdje štuca, u svakom je treadu primjer :lol:) prodaje tu knjigu jeftinije jer mu hitno trebaju nofci da plati tvornici papira, a razlog zašto nema novaca je to što mu ti nisi platio fakturu, onda se ti nemaš pravo buniti
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Ma mcn prodaje tu knjigu po manjoj cijeni jer je nitko neće kupit po većoj! Jer nitko nije lud kupit Krušvara za 120 kn kad za 60 može kupit Gaimana!
Jan Digoel Anthalion
Hani
Posts: 98
Joined: 21 Sep 2006, 21:17
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Jan Digoel Anthalion »

Zoran wrote:Ma mcn prodaje tu knjigu po manjoj cijeni jer je nitko neće kupit po većoj! Jer nitko nije lud kupit Krušvara za 120 kn kad za 60 može kupit Gaimana!
ne znam. Ja shto sam stariji - radije kupim nasheg pisvca za 120 nego nekog - ma makar chak bio i gaiman - za 60 kuna..

Mozhda jer trazhim inspiraciju, mozhda jer zhelim vidjeti shto netko tko zna vishe od mene misli o ovom svijetu & shto zheli rechi o istim situacijama koje sam ja vidio & chuo, te kako ga inspiriraju...

OnTopic:

Jednosatvno.. Ovo je kapitalizam, a ako je jeftinije manufaktirati knjige u Srbiji, te uvoziti u HR - nek se onda HR izdavači prilagode..

Eto. Ionako bi se cijela ex-yu scena [ bilo izdavači, bilo pisci/strip crtači.. ] trebala opet ujedinit..

Ja radim na tome da balkansku manganime scenu ujednim u jedan forum & site & fanzin, a ja mislim da bi ti i osatli, tipa Dagi trebali raditi na tome da se pisci i "misli" ujedine..

Daklem.

Inače ne volim biti odan prema ikome, jedino prema nekim vrijednostima, stoga.. Nek se snalaze nashi izdavači.. Tko im je kriv..

Mislim - drzhava mo mozhe pomochi subvencijam, ne znam kako je u Srbiji situacija glede toga..[ subvencija ]
Zadnje sam slušao na svom kompu, ovo što vidite ispoda:
Image
A bogme, kliknite na ovaj iznad chart i čiča The Anthalion će vas naučiti šta je glazba. Image
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Zoran wrote:jel vam se sviđa moj novi avatar? :drunken:
Daš telefonski broj od tog tvog avatara?
A. Ziljak
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Aleksandar Ziljak wrote:
Zoran wrote:jel vam se sviđa moj novi avatar? :drunken:
Daš telefonski broj od tog tvog avatara?
Ja sam mislio da su tebi više zanimljive kad su skrivene... kripto ovo ono... :ocasion:
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Bezveze...

ja za svoje novce kupim ono što me zanima, kad me zanima i bez obzira di se to što me zanima nalazi... deset kuna gori doli ako me zanima me naravno ne zanima...

Ja ako oću čitat' Krušvara (a neću :) ) onda ću ga čitat' i basta, neće me u tome spriječiti pišljivih 4000 lipa nečijeg, rabata, profita il' PDV-a

BTW... avatar ti je bezveze... fotko si ga s krive strane...


:blob:
Image
Post Reply