Istrakonska zbirka "Sami na svijetu" (2006)

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Primijetio sam da, ako se izuzme pri?a o plagiajtima, jo[?] nitko nije dao komentar na sadrĹžaj Istrakonske zbirke. E sad... Jel to zato [?]to ju jo[?] nitko nije pro?itao (sebe tu izuzimam, jer ju jo[?] nisam dobio) ili su ljudi jo[?] uvijek pod dojmom ili ne[?]to tre?e, na [?]to ne Ĺželim ni pomi[?]ljati...? :oops:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Lyra
Ewok
Posts: 14
Joined: 20 Jan 2006, 01:36
Location: .citta'gazze.
Contact:

Unread post by Lyra »

meni je dobra kontakova pri?a. ili ?ija ve? da je. dobra je.

i ona DRUGA (ne-pobjedni?ka) od denisa giljevi?a. ta je zaaakon :headbang:

i fenomenalne su obadvije pri?e danijela bogdanovi?a.

ima neko komentar na pri?u na stranici 83.? :oops: :geek:
User avatar
rOs
Ewok
Posts: 25
Joined: 27 Mar 2006, 16:14
Location: vinkuran-histria terra magica

Unread post by rOs »

evo malo mojih razmi[?]ljanja o zbirci "sami na svijetu".
pri?a ti je vrlo dobra, mlada damo, i dojmila me se!!!
jedna od boljih i opet ?u se ponovit na ovom mjestu (iako riskiram "stavljanje na led", moĹžda, kod Ĺ i[?]ka ovom izjavom? :; dakle, da - fucking ne razumijem to bodovanje pri?a kod Istrakonovaca!!! (mada sam i sam nagra?en, da nebi bilo ono nisam ja nagra?en pa kukam...hm...). naime, i meni je ve? drugu godinu pro[?]la neka "zajebancija" od pri?e ali ljudi - ja TO NISAM!!! ?ak ?u zbog toga prestat pisat "zajebancije" da ne upadnem u neko nedajboĹže poistovje?ivanje u stilu s nekim tamo T. Prachetom moĹžda? Tu titulu ?u [?]iroke ruke prepustiti mom "dragom prijatelju" s kojim sam, hm, u sva?i?! (ma nismo, pa pogledajte samo fotke s dodjela nagrade - fotkali smo se ?ak zajedno, stoje? jedan do drugog!!) :!:

naime, iz godine u godinu moje "ozbiljne" pri?e ne prolaze! a ima ih jo[?], vjerujte, od nekih koleg(ic)a koje sam ?itao i - ni[?]t. nema ih u zbirci!
a fakat su OK, mala genijalna ozbiljna literarna SF ostvarenja.

no, vratimo se na tvoje pitanje, mlada damo, - mra?na atmosfera u tvojoj pri?i, bez uobi?ajenog hoolywoodskog happyenda, jako je OK, i takvi mi se zavr[?]eci uvijek i uvijek vi[?]e svi?aju od onog "Ĺživjeli su sretno do kraja Ĺživota, ali i dalje..." nego, jedino da primjetim, pi[?]e da su ti uzori Verne etc., ali meni po stilu to vi[?]e "smrdi" na Philipa Dicka??
moĹžda grije[?]im, a moĹžda ga nisi ?itala pa ga nisi ni uvrstila u "muze"?
i na koncu, hebiga, tvoja mi je pri?a svakako bolja od prvonagra?ene - sorry Giljevi?.

eto, tema je otvorena. moĹžda da Ire otvori novi topic ako ova "prepucavanja" krenu dalje - a nekako nju[?]im da ho?e i?i! :scratch:
Walking upside-down in the sky
Between the satellites passing-by
I'm looking for my dreams
Smoking some golden beams
Gliding along a black rainbow
I fly away with my shadow while,
Scratching the moon like a DJ
The night follows its Odyssey...
Lyra
Ewok
Posts: 14
Joined: 20 Jan 2006, 01:36
Location: .citta'gazze.
Contact:

Unread post by Lyra »

ahm, hvala :) :oops: :blob: od dicka sam pro?itala jednu pripovjetku. ne znam zakaj te moj stil podsjetio na njegov, u svakom slu?aju nije bila namjera :dontknow:

u to ocjenjivanje ne bih se pa?ala. mislim da su svi objavljeni ve? samim time pobjednici *missuniverse* :D

i svaka ?ast za naslovnicu r0s, definitivno je najbolja dosad :mrgreen:
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Nisam htijela mlatiti praznu slamu, jer [?]to sam imala re?i o ovoj zbirke ve? sam rekla na drugim forumima koji posje?ujem, a na svima njima u zadnje vrijeme prava invazija nosfovca, ali, kad ve? traĹžite - zbirka mi je dosta slabija og prethodnih, nema ni?eg novog, ponavljaju se u beskraj jedni te iste teme, ?ak prelaze?i granicu plagijata, a ono malo [?]to je dobro samo rubno je fantastika. Mene, recimo vrlo simpati?na pri?a koja je dobila istarsku nagradu, ali ona bi mogla komotno biti objavljena u kojoj mainstrem knjige ili ?asopisu. Za[?]to je pak Giljevi?eva pri?a dobila prvu nagradu za mene zauvijek ?e ostati zagonetkom, ali o gu[?]tima se ne raspravlja, a moji su o?ito druga?ji od onih ocijeniva?a.
At last, the stars are finally right...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Lyra wrote:meni je dobra kontakova pri?a. ili ?ija ve? da je. dobra je.
Naravno da je dobra, dobio sam za nju "Sferu" pred tri godine :uzdravlje:
User avatar
Alpha Orionis
Ewok
Posts: 12
Joined: 03 Jul 2005, 16:15
Contact:

Unread post by Alpha Orionis »

Ne znam za[?]to se Ĺživcira[?] oko toga, Zoki. Evo ja sam ju?er pro?itala Kontakovu pri?u i nije mi bila ni upola toliko dobra kao tvoja. Stilski mi se ?inila puno slabija od tvoje i kod tebe je element iznena?enja puno bolje ukomponiran. Poanta jest jednaka, ali pri?e mi nisu toliko sli?ne, mogao je do toga do?i i bez da je pro?itao tvoju pri?u.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Alpha Orionis wrote:Ne znam zašto se živciraš oko toga, Zoki. Evo ja sam ju?er pro?itala Kontakovu pri?u i nije mi bila ni upola toliko dobra kao tvoja. Stilski mi se ?inila puno slabija od tvoje i kod tebe je element iznena?enja puno bolje ukomponiran. Poanta jest jednaka, ali pri?e mi nisu toliko sli?ne, mogao je do toga do?i i bez da je pro?itao tvoju pri?u.
Gledaj, moraš bolje spoznati kako funkcionira autorski egoizam. Ja sam skoro pa siguran da on nije pro?itao moju pri?u... to i je ono što me poga?a! Damn, pa on NIJE pro?itao moju pri?u!! :tongue:
User avatar
rOs
Ewok
Posts: 25
Joined: 27 Mar 2006, 16:14
Location: vinkuran-histria terra magica

Unread post by rOs »

ahm, pa moram priznat da nisam ni ja pro?itao tu "staru". ne ?itam btw takav stil ako ba[?] ne odlu?im tvrdo. ovogodi[?]nju sam pro?itao tako [?]to sam si ba[?] odredio da ?u pro?itati cijelu zbirku. ina?e, a to se zna, takve me se pri?e ne dojme, naime - ja san stari trdi SF-ovac pa biram [?]to ?itam! :;

no, sveusvemu - ne znam ?emu tolika galama. ja, recimo, valjda ako ovako plodonosno nastavim spisateljstvo - jednog dana budu i mene kopirali, namjerno ili slu?ajno, ali znam da manje ?u se ljutiti a vi[?]e - zabavljati! :)


PS - Lyra
thanks Lyra za pohvale! trudim se...jo[?] uvijek :scratch:

PS2 - Dagon
jest da je ovogodi[?]nja "istarska pri?a" manje SF od uobi?ajenog mi stila i, gle uĹžasa - gotovo (brrrrr...) prelazi u tamo neki fantasy - ali, vjerovala il ne - to sam skuĹžio tek kad sam je napisao. a onda mi se nije dalo pisati ispo?etka. mora da sam te ve?eri dobro "potegnuo"... :;

ili je kriva Istra kao takva. Histria - terra magica! :uzdravlje:
Walking upside-down in the sky
Between the satellites passing-by
I'm looking for my dreams
Smoking some golden beams
Gliding along a black rainbow
I fly away with my shadow while,
Scratching the moon like a DJ
The night follows its Odyssey...
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

rOs wrote:mora da sam te ve?eri dobro "potegnuo"... ili je kriva Istra kao takva. Histria - terra magica!
Yap - Istria is a state of mind!

Ina?e, podsjetnik: autori koji nisu bili na Istrakonu dobit ?e svoj autorski primjerak zbirke poštom. Tkogod želi kupiti istrakonsku zbirku "Sami na svijetu", a i prve ?etiri, može ju naru?iti tulifonom na broj 052-624-333, u radno vrijeme.

Nadam se da ?emo organizirati nešto da se zbirka prodaje i na Sferakonu, no znam je vas, tko ?e ?ekati do Sferakona :-)

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

Biulo bi izvrsno da se zbirke prodaju i na sferakonu. Zahvaljuju?i publicitetu :D , sada i mene zanima zbirka, pa ?u je kupiti ako do?e u Zg, jer mi se ne da naru?iti . :oops:
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Vidiš što ti je marketing :uzdravlje:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

4/\/I)`/ wrote:Biulo bi izvrsno da se zbirke prodaju i na sferakonu.
to treba šiška pitati

šiško?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Ire wrote:
4/\/I)`/ wrote:Biulo bi izvrsno da se zbirke prodaju i na sferakonu.
to treba šiška pitati
šiško?
Ja ?u zbirku donijeti. Nudi li se tko da ju prodaje?

Davor
*Istria is a state of mind*
Post Reply