China Mieville

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
the_ghost
Ewok
Posts: 36
Joined: 08 Feb 2006, 14:01
Location: Zagreb

China Mieville

Unread post by the_ghost »

komentari na njega?

Odusevio sam se s Perdido Street Station, Scar je bio odlican ali me Iron Council jako razocarao, jednostavno kao da mu se pogorsalo pisanje...
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Ja sam procitao Scar i bio je dobar do kraja, koji me totalno razocarao. Iron Council sam poceo citat i trebalo mi je dva tjedna za prvih sto strana gdje se nista nije dogodilo i uzasno sam ga tesko citao pa sam odustao.

Njegov setting u Scar-u mi je super al po meni ima problem sa zavrsavanjem price. Meni se cinilo ko da se na kraju nista ne dogodi a on cijelu knjigu bilda radnju.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
the_ghost
Ewok
Posts: 36
Joined: 08 Feb 2006, 14:01
Location: Zagreb

Unread post by the_ghost »

Ne znam, meni se Scar jako svidio, kako se nista ne dogodi na kraju? Jel smo mi citali istu knjigu? :)

S Iron Councilom sam se i ja tako mucio ali sam ga nekako tesko procitao, a koliko mi je ostao u sjecanju, da me netko pita o cemu se readi u knjizi, ne bih mu znao reci...
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

the_ghost wrote:Ne znam, meni se Scar jako svidio, kako se nista ne dogodi na kraju? Jel smo mi citali istu knjigu? :)
Ovak, sad tko god zeli citat knjigu nek ne cita dalje!!!




















Sve se nabildava da ce doc do tog "sredista" i onda se pojavi "covjek iz druge dimenzije", kaze im da ce svi poginut, oni se okrenu i odu doma.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Ja sam isprva bio fasciniran Perdidom, a onda me zagnjavio jer nikamo ni[?]ta nije vodilo osim u autorsko samoiĹživljavanje. Ima[?] kritiku na Macanovu blogu, potpuno se slaĹžem s njim.
the_ghost
Ewok
Posts: 36
Joined: 08 Feb 2006, 14:01
Location: Zagreb

Unread post by the_ghost »

Sandman wrote:
the_ghost wrote:Ne znam, meni se Scar jako svidio, kako se nista ne dogodi na kraju? Jel smo mi citali istu knjigu? :)
Ovak, sad tko god zeli citat knjigu nek ne cita dalje!!!




















Sve se nabildava da ce doc do tog "sredista" i onda se pojavi "covjek iz druge dimenzije", kaze im da ce svi poginut, oni se okrenu i odu doma.
A cijela prica o Silasu Fennecu? I nije da su se bas nesto mirno okrenuli i otisli.

@Tomislav, procitao davno i ne slazem se s tom kritikom... Mislim da ima previse predrasuda o (steampunk) fantasyu...
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

the_ghost wrote:A cijela prica o Silasu Fennecu? I nije da su se bas nesto mirno okrenuli i otisli.
Sve to stoji, al sam kraj se svodi na ajmo glasat, pa tsa bude. Rezultat: ajmo mi nazad, tebe cemo mala ostavit u nekoj luci a mi cemo se snac.

Ipak nakon Silasa ima jos dobar komad knjige koji osim kazne ostaje vrlo blijed. Zdnjih 50-75 strana sam imao osjecaj kao da nije znao kako zavrsit pa ajmo ovako. I to je taj dio s kojim ustvari imam problema. Jer cijeli "grad" je zivio za to, i na kraju ...
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
the_ghost
Ewok
Posts: 36
Joined: 08 Feb 2006, 14:01
Location: Zagreb

Unread post by the_ghost »

Ne znam , meni je kraj bio ok. doduse, davno sam citao tu knjigu pa mozda imam predobra sjecanja :) Ukusi su razliciti :uzdravlje:
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

:uzdravlje:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Post Reply