Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by niniane »

Dovršavam Kayeye "Lavove Al'Rassana"... :love: Savršena je! :D :love:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Sandman »

Odradio Siriuse B, Sferakonsku i Marsonik zbirku. Sad se bacio na Titan.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by proteus77 »

Sandman wrote:Odradio Siriuse B, Sferakonsku i Marsonik zbirku. Sad se bacio na Titan.

Brz si bome! :notworthy:

Oće bit kakva recenzijica, naročito pitam zbog Marsonica 3? :fuch: :oops: :zubo:

Ja sam samo Weinbauma pročitao od Titana 1, a mislim da ću ić tvojim putem, s tim što ja i Ubiq mislim ubacit još...
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by poison »

niniane wrote:Dovršavam Kayeye "Lavove Al'Rassana"... :love: Savršena je! :D :love:
jao, meni je to jedna od najdražih ikada, uopće, everever... čitala sam ju nebrojeno puta i skoro svaki puta cmizdrim na kraju.
ustvari, sviđa mi se sve što čitaš ovih dana, sve su mi jako drage knjige.

ja još uvijek guslim po krakenu. i nije da je dosadan ili da nikako da se pokrene, kao embassytown, npr., nego sam u kroničnom manjku vremena. bit će bolje od petka :držifigeinadase:
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Nazir »

Eeee, Lavovi su super. Već dugo nisam čitao ništa od Kaya, a znam da je izbacio još koješta na tržište. Možda se čak i osokolim :D

Završio The Scar od ukrajinaca, dobio napadaj pjene na usta zbog par stvari, al ima i nekih dobrih djelova.

Sad sam na Tamnoj stvari pa ću se uskoro pridružiti recenzentima :bilo:
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by poison »

navodno od one vikinške samo ide nizbrdo, ali mogla bih ovog ljeta i provjeriti, pa se baciti na kineze i vikinge kada riješim mievillea.
meni je zadnje što sam čitala njegovo bila je ysabell, koja je bila čitljiva, ali joj je nedostajalo ono nešto, ono zbog čega sam se zaljubila u lavove, ono zbog čega sam obožavala sarantinski mozaik.
dogodilo mi se to već s robin hobb, čije prve tri trilogije sam obožavala i spadaju mi među draže knjige ikada... i onda sam počela čitati četvrtu, soldier son, i nakon pročitanog prvog dijela jednostavno nisam iščekivala drugi. kada je izašao nisam ga nabavila, jer me uopće nije zanimalo što će se dogoditi s likovima. potom je izbacila novu trilogiju, čiji setting je vraćen tamo gdje su se odvijale prve tri, počela sam čitati ali nakon prva dva poglavlja me OPET nije osvojila. da nije bilo soldier son između treće i pete, vjerojatno bih si dala truda i pročitala bar prvi dio do kraja, ali ovako... možda, možda, možda ako stvarno ne budem imala ništa pametnije.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Sandman »

poison wrote:navodno od one vikinške samo ide nizbrdo, ali mogla bih ovog ljeta i provjeriti, pa se baciti na kineze i vikinge kada riješim mievillea.
meni je zadnje što sam čitala njegovo bila je ysabell, koja je bila čitljiva, ali joj je nedostajalo ono nešto, ono zbog čega sam se zaljubila u lavove, ono zbog čega sam obožavala sarantinski mozaik.
dogodilo mi se to već s robin hobb, čije prve tri trilogije sam obožavala i spadaju mi među draže knjige ikada... i onda sam počela čitati četvrtu, soldier son, i nakon pročitanog prvog dijela jednostavno nisam iščekivala drugi. kada je izašao nisam ga nabavila, jer me uopće nije zanimalo što će se dogoditi s likovima. potom je izbacila novu trilogiju, čiji setting je vraćen tamo gdje su se odvijale prve tri, počela sam čitati ali nakon prva dva poglavlja me OPET nije osvojila. da nije bilo soldier son između treće i pete, vjerojatno bih si dala truda i pročitala bar prvi dio do kraja, ali ovako... možda, možda, možda ako stvarno ne budem imala ništa pametnije.
Je, vikinzi su malo bezlični. Nije mi bilo uopće stalo do likova. Kineze sam počeo čitati i odustao nakon tri stranice.
Sa Robin Hobb imam isto iskustvo. Prve trilogije su zakon. Pogotovo Assassin trilogija.

Jel netko čitao što je pisala prije, kao Megan Lindholm? Zanima me da li se to isplati.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Afro »

Čitam "Nebeske gospodare" Johna Brosnana. 'Vako, priča nije loša, ne mogu se potužiti, ali se isto tako ne mogu oteti dojmu da je radnja nekako drvena, pravocrtna. Kao da je Brosnan unaprijed smislio ključne točke priče, a onda na silu prilagodio likove i međuradnju u taj kalup. Glavna junakinja, Jan, pomalo mi je čudna. Odrasla je među Amazonkama i u jako nepovoljnim uvjetima, no svako malo se zgraža nad krvlju, nasiljem i smrti. Odnos sa drugim likovima također joj je kilav.

Ok, sad bih trebao reći i nešto pozitivno, jelte. E pa, "Nebeski gospodari" zapravo uopće nisu loš roman. Manjkavosti ima, ali generalno je ok. Radnja je smještena u dalekoj budućnosti, gdje ostaci ljudskog roda pokušavaju preživjeti najezdu genetski modificirane hrane. :D Gore spomenuta Jan živi u postapokaliptičnom naselju kojim vladaju isključivo žene, a u pravilnim vremenskim razmacima na nebu im se pojavljuje golemi cepelin i ubire harač. Kako su im usjevi svake godine sve manji, a uvjeti života teži, odlučuju se na pobunu protiv gospodara sa neba.

Nisam pročitao do kraja (na prvoj sam knjizi iz trilogije), ali svejedno preporučam.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Milena »

Sandman wrote:Jel netko čitao što je pisala prije, kao Megan Lindholm? Zanima me da li se to isplati.
Nije loše, premda nije baš nešto da padneš u nesvijest, onak', dosta standardno. Al' onda, ja nisam neki veliki njen obožavatelj, pa možda imam krivi dojam.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Nazir »

Afro wrote:Čitam "Nebeske gospodare" Johna Brosnana.
Jao, to sam čito u nekom 6. razredu osnovne. Tad mi je bila genijalna (svi nastavci), ali nemam pojma kakva bi bila sada. Doduše, ove neke manjkavosti koje spominješ tada nisam ni bio sposoban uočiti. Javi dojmove ako ćeš čitati dalje.

Ja ću sada vjerojatno na još jedan Sirius, a onda moguće i Marsonic...
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Nog »

Nazir wrote:
Afro wrote:Čitam "Nebeske gospodare" Johna Brosnana.
Jao, to sam čito u nekom 6. razredu osnovne. Tad mi je bila genijalna (svi nastavci), ali nemam pojma kakva bi bila sada. Doduše, ove neke manjkavosti koje spominješ tada nisam ni bio sposoban uočiti. Javi dojmove ako ćeš čitati dalje.

Ja ću sada vjerojatno na još jedan Sirius, a onda moguće i Marsonic...
I ja sam to citao prije petnajstak godina (al vrjeme leti) i bilo mi je zabavno do samog kraja. U zadnjih par poglavlja se vec naslucivalo kako ce zavrsit i nije mi se svidalo. Nazalost bio sam u pravu, jednostavno mi je kraj ubio cjelu trilogiju, ali to je moj ukus mozda tebi bolje sjedne.
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by poison »

čitala ih isto prije petnaestak godina, negdje u prvom - drugom srednje. tada mi je bilo zabavno štivo, ali nije me se previše dojmilo. mind you, u to vrijeme mi je i viktoria faust bila super :facepalm:
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
suaco
Puppeteer
Posts: 166
Joined: 09 Jun 2009, 09:42
Location: Zemlja čokolade i piva

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by suaco »

sanderson: final empire (prva knjiga mistborn trilogije)

odusevljena sam. prosla sam polovicu i vec sad mi se cini da ce to biti jedna od onih knjiga za koje cu zeljeti da ih mogu zaboraviti i otkrivati opet iznova. zbog cega je super zapravo da citam ovako u vrijeme ispitnih rokova, taman dovoljno sporo da mi potraje :D
a i sandersonov stil mi je bas fino sjeo, jos me s elantrisom povukao i bas mi je drago da ima jos dobrih knjiga covjek :)
Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti. (Zoran)
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by poison »

i sad se opet osjećam glupavo, jer si n-ta osoba koja hvali sandersona. a ja sam krenula čitati elantris, pa mi nekako nije sjeo i odustala sam. pa sam krenula čitati mistborn, i nekako mi nije sjeo. ali evo, svečano obećavam da ću pročitati prvi dio mistborn do kraja, možda je isti slučaj kao i s mievilleom, od kojeg bih odustala do 50. stranice da ga nije preporučila milena.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
Post Reply