Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Acrodyn »

Afro wrote: Naslušao sam se priča o Milesovim pustolovinama i istina je kako sam očekivao nešto sasvim deseto. :(
Nešto deseto? Nakon "prikvela" je sigurno nešto deseto jer si vjerojatno očekivao Milesa. :zubo:
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Tanja.C »

Trenutačno:
Stephen King: Full dark, No stars
Prije toga:
Stephen King: Under the Dome
Prije toga:
Stephen King: 22/11/63

To sve u desetak dana. Kad je čovjek gladan, gladan je. :read:
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by poison »

prije mjesec dana sam kupila nook ST glowlight. od onda sam pročitala dvadesetak knjiga.
dušu dalo za čitanje paranormalnih ljubića :zubo: ono, nisam čitala baš ništa pametno, ali puno toga zabavnog.
ustvari, lažem.
toplo preporučam shadows robin mckinley, lexicon maxa barryja, steelheart brandona sandersona (konačno i ja pronašla sandersonovu knjigu koja mi se svidjela :occasion9:, sad službeno više nisam u klubu neshvaćenih). a ni serijal rephaim paule weston (shadows i haze) nije loš, za knjigu s anđelima. SPOILER!!<<iako ima onaj klasični "ona je ustvari anđeo ali to ne zna" moment, nije još jedan girl meets an angel roman>>.
od nepametnih, ali vrlo zabavnih stvari mogu preporučiti serijal elementals brigid kemmerer. radi se o YA paranormalnim ljubićima o klincima koji kontroliraju elemente. ako hoćete malo pusititi mozak na pašu i brinuti američke srednjoškolske brige, stvoreno za vas. u istu kategoriju spadaju i angelfall i world after susan ee - još jedan girl meets an angel ljubić, ali solidno napisan. u isti lonac stavljam i laini taylor, daughter of smoke and bone i days of blood and starlight. ovdje isto ima anđela, ali ima i zanimljiv twist.
toliko od mene za sada.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Afro »

Acrodyn wrote:
Afro wrote: Naslušao sam se priča o Milesovim pustolovinama i istina je kako sam očekivao nešto sasvim deseto. :(
Nešto deseto? Nakon "prikvela" je sigurno nešto deseto jer si vjerojatno očekivao Milesa. :zubo:
Istina! :)

Do sada sam pročitao (redom navodim):

1. Krhotine časti
2. Barrayar
3. Pripravnik za ratnika
4. Vorska igra
5. Cetaganda
6. Braća po oružju
7. Granice vječnosti.

Čime nastaviti serijal, "Plesom zrcala"? Bujoldica je nešto šarala po timelineu, no koliko čitam nije napravila belaj k'o ona dva pekinezera sa ST: Enterpriseom.

[EDIT] Tko nema u glavi, ima u wikipediji - sad vidjeh da sam preskočio Ethana od Athosa, a ostatak sam više-manje dobro čitao. Ugl, nastavljam sa Vorkosiganom.
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Nog »

Upravo završio Wild Cards I i II: Aces High. :D
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by jbt »

The Last Colony, treci dio Old Man's War serijala. Za sad je hokay.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Eh, a ja taj nikad dočitao. Stao negdje oko trećine pa se natjerao još malo, kao 'ajde, bit će bolje' ali pedesetak stranica dalje još uvijek nije bilo bolje... OMW i Ghost Brigades su mi bili dobri, prijelaz na politiku i koloniste nije sam po sebi loš, prirodna je evolucija puta protagonista ali nije mi dobro izveden bio :/
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by jbt »

Jos uvijek ga citam. Inace mi je ritam knjiga i pol tjedno, al stadoh i nit makac dalje.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Afro wrote:Čime nastaviti serijal, "Plesom zrcala"? Bujoldica je nešto šarala po timelineu, no koliko čitam nije napravila belaj k'o ona dva pekinezera sa ST: Enterpriseom.
Nastavi s Plesom zrcala, to je bitna knjiga u serijalu. Inače, timelajn imaš u svakoj knjizi, barem u Algoritmovim izdanjima, ali ako čitaš engleska, evo malog šalabahtera za redoslijed.
Ethan od Athosa nije vezan uz Milesa nego prati Elli Quinn na solo misiji, tako da ga možeš čitati bilo kada poslije Vorske igre. Knjiga je u nekim krugovima ozloglašena kao ona o "pederskoj planeti" :lol: ali je zanimljiva zbog pristupa problematici jednospolnih zajednica i razradi života na svemirskoj stanici.
Bujoldica nije šarala po tajmlajnu nego neke knjige nije pisala kronološki. :kava:

A sad malo o meni: :zubo:
Roštam po An Astronaut's Guide to Life on Earth Chrisa Hadfielda (svijetu pozntijeg kao "onog astronauita koji je snimio spot za Space Oddity na ISS-u)
Osim toga, knjiga ima trailer koji je bolji od trailera za brdo filmova...
Randomness is strong with this one!
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Nog »

Dangerous women - kolekcija prilično ujednačeno dobrih priča raznih žanrova :cheers:
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Afro »

Počeo čitati "The Strain" Guillerma del Tora. Kindle kaže da sam pročitao oko četvrt romana, a još se ništa nije dogodilo. U New York je sletio Boeing 777 pun mrtvaca, nitko ne zna što im bi, slijedi pomrčina Sunca i čini se da će biti neki općenarodni belaj, ali sve se nešto okoliša. Neću reći da mi je već postalo zamorno, ali eto. Nastavit ću, valjda će nešto iskrsnuti.
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by galaxie500 »

Dream London Tonyja Ballantynea, poprilično čudan roman, na tragu Darwinie Roberta Charlesa Wilsona, samo u modernijem ruhu, te završavam Transfigurations Michaela Bishopa, jednog od najboljih pisca SF-a ikad. Više o njima i još nekima u 16. broju Siriusa B uz interview s Gardnerom Dozoisom. A u 15. interview s GEneom Wolfeom i prikaz njegovog zadnjeg romana.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Eh, mislim da će The Strain biti puno bolja serija nego knjiga.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Afro »

LordShaper wrote:Eh, mislim da će The Strain biti puno bolja serija nego knjiga.
Svaki novi pasus knjige donosi neki novi lik. Bit će muka pratiti sve to kad prijeđem polovicu knjige. Blizu sam polovice, ništa se (jako) bitno nije dogodilo, ako ne računamo onog debelog koji je radio belaj po centru New Yorka i mrtvozornika koji je našao parazita. Ništa posebno.
Post Reply