Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Evo, završio 14. Sirius B. (I brdo priča stiglih za Parsek... :ninja:)

Sad krećem na nulto čitanje "dosad neobjavljenog romana (ne)poznatog mladca koji obećava" :fuch: (Da ne ispadne da se hvalim, nisam jedini... Ima nas još proofreadera tak oda... OK. Hvalim se :zubo: )
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Ček, već si jednom iskoristio tu rečenicu, nisi li? Imam vague flashback jer je dosta specifična :D
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Nazir »

Xaotix wrote:Sad krećem na nulto čitanje "dosad neobjavljenog romana (ne)poznatog mladca koji obećava" :fuch:
Cek, znam da si spomenuo da ces dobit materijale, ali od osobe koji se baš i ne kategorizira kao "mladac" ... to je neka treća nada? :zbunj:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Nade kol'ko hoćeš, očito :zubo:

A da budem on topic, čita se par stvari ali trenutno najviše Ack-Ack Macaque, kojeg sam kupio na GUFF dražbi prošlog ljeta - dapače, biddao žestoko da ju dobijem :zubo:

Eee, i bacih se u čitanje Joe R. Lansdalea, počeo s Savage Season pa ću redom po tom serijalu, sve mi se čini...

@Xaotix --- što kažeš na izbor priča za SB 14?
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Ovo "dosad neobjavljenog romana (ne)poznatog mladca koji obećava" mi je šifra za proofreading neobjavljenih stvari... POjavilo se već jednom (da, da.. iskopirao sm to od tamo zbog konzistencije sa samim sobom)
@Nazir: Tako da taj "mladac" nije mlada nenadana nada.

@LordShaper: Načuh da se za Ack-Ack Macaque trgaju Holivuđani i da se spominje film?
Što se izibora priča tiče, našao sma par izvrsnih, i par zbog kojih sam se češkao po glavi... Vidi detalje pod recenzijama
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by LordShaper »

Čuj, dobio je sad BSFA nagradu za najbolji roman - tj, dijeli ju s Ancillary Justice Ann Leckie. Što je ono, bizarno čisto po društvu, ne po kvaliteti - Ack Ack je pulpy avantura (za sada, tek sam na trećini romana ali po svemu sudeći bit će dobar film) dok je Leckieica...ajmo ovako, moglo bi ju se uspoređivati s Banksom em po literarnosti em po bogatstvu ideja.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Afro »

Pročitao Guillermov serijal "The Strain". Slabo.

Ne mogu pričati nešto puno o njemu, a da ne otkrijem kraj. Čim se kaže tko je sve upetljan, odmah postane jasno. Jer, kao što je bio slučaj sa nekim drugim SF-ovima (SPOILER!!<<Battlestar Galactica, filmska verzija (inače izvrsnog romana) "Ja sam legenda")>>, zaplet i rješenje nudi se u obliku SPOILER!!<<superiornog bića - IT WAS A GOD!>>.

Kad zapadnete u krizu pisanja, eto što vam je činiti. Samo se pozovite na ono spoilano i svi vaši kreativni problemi i nedoumice bit će riješeni.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Ma nema boljeg od Deus ex machina :lol:
Randomness is strong with this one!
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Nog »

Upravo završio Različita (Divergent) od V.Roth i nije loše. Prije pročitao non SFF Potraga za sokolom od R. Lyndona i iako ima neke manje nelogičnosti ispao je prilično dobar povjesno avanturistički roman koji preporučam ljubiteljima fantasija.
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Sandman »

Pošto je čovjek GoH na SFeraKonu ove godine ja se uhavtio Beckettovog Dark Eden. Pročitao prvih pedesetak stranica, još postavlja setting pa nemogu ništa reći, ali zasad ide dobro.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by poison »

Nog wrote:Upravo završio Različita (Divergent) od V.Roth i nije loše. Prije pročitao non SFF Potraga za sokolom od R. Lyndona i iako ima neke manje nelogičnosti ispao je prilično dobar povjesno avanturistički roman koji preporučam ljubiteljima fantasija.
kažeš da divergent valja? ja ju iz nepoznatog razloga zaobilazim već neko vrijeme.
zadnje što sam pročitala do kraja je wynne jonesicina house of many ways, standardno izvrsno.
dobila sam par preporuka za abercrombieja, pa se sada družim s njim. tridesetak stranica je odmaklo, još uvijek se ne kuži tko su glavni likovi ni zašto, samo da ih ima martinovski puno - što actually ne mora biti mana. nastavaka nema martinovski puno, pa kontam da se ili nije toliko zapetljao, ili uspio ispetljati ;)
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Afro »

Xaotix wrote:Ma nema boljeg od Deus ex machina :lol:
Osim kad je Deus ex Machina izvor gomile logičkih besmislica. :)

Počeo sa "Robopocalypse" Daniela Wilsona. Prije malo pročitao da Spielberg po njemu snima film. Ajde-de.

E da, prije toga pročitao "The Wool" od Hugha Howeya, srednja žalost.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

U tipičnoj sam postkonovskoj depresiji... Naslagalo mi se po policam Siriusa, Ubiqa, Ukronija, Refestikonske zbirke, 2 Mc Donalda (Ian, ne Ronald!) Fali mi par sati dnevno za čitanje u miru! :mda:

Počeo sam s Ukronijama...
Randomness is strong with this one!
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Afro »

Sheri S. Tepper: Grass.

Tek počeo, vidjet ćemo. "Robopocalypse" je pljunuti "World War Z", tek su negativci roboti.
Post Reply