Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Sto trenutno cituckate?

Unread post by Bahod »

Nimrod wrote:I naravno, Dlakovuka... Dlakovuk je mrak. Mrak, mrak, mrak. ;)
btw, prva tri poglavlja su online)
Ja sam ga vidio na zadnjem zicu MCN-ovog auta i još si mislim koji je to klinac - u jedva čekam
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Sto trenutno cituckate?

Unread post by Ire »

Dlakovuk je zakon :cheers:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Sto trenutno cituckate?

Unread post by niniane »

TRenutno čitam priče za drugu zadaću na (M)učionici... :zubo: Jest da sam na poslu pa to baš i ne bih trebala raditi, al eto.... :kava:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Sto trenutno cituckate?

Unread post by Ire »

niniane wrote:TRenutno čitam priče za drugu zadaću na (M)učionici... :zubo: Jest da sam na poslu pa to baš i ne bih trebala raditi, al eto.... :kava:
štreberica na kvadrat!!! :lol: :P
em je zadaću prva poslala em sad na vrijeme obavlja svoje zadatke ... :blast: you want us all to look bad!!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Sto trenutno cituckate?

Unread post by niniane »

Ire wrote:
niniane wrote:TRenutno čitam priče za drugu zadaću na (M)učionici... :zubo: Jest da sam na poslu pa to baš i ne bih trebala raditi, al eto.... :kava:
štreberica na kvadrat!!! :lol: :P
em je zadaću prva poslala em sad na vrijeme obavlja svoje zadatke ... :blast: you want us all to look bad!!
Ma niiiiisaaaam....

To se ja samo iskupljujem za to što prvu zadaću nisam poslala na vrijeme :angel:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Sto trenutno cituckate?

Unread post by writer16 »

iain m.banks against a dark background
je li itko išta od njega čito?kakav je?
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Sto trenutno cituckate?

Unread post by Ire »

writer16 wrote:iain m.banks against a dark background
je li itko išta od njega čito?kakav je?
banks je super.
use of weapons preporučam
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: Sto trenutno cituckate?

Unread post by Nimrod »

writer16 wrote:iain m.banks against a dark background
je li itko išta od njega čito?kakav je?
Kako misliš kakav je? reci ti nama, ti ga čitaš! ;)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Sto trenutno cituckate?

Unread post by poison »

da vidimo: :kava:
dovršavam g. g. kayevu fionavar tapestry (prije 2 godine ostalo mi 200-tinjak stranica do kraja, imala frku i stavila sa strane, sad sam se sjetila dovršiti)
dan brown - digital fortress
diplomski by izvjesna poison (već petstosedamdesetideveti put, i nikako da složim zaključak. grrr. :puca: ako mi se opet kreativna kriza protegne na dva mjeseca, definitivno ću se upucati.)
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sto trenutno cituckate?

Unread post by Izitpajn »

Hm, "Against a Dark background"... Zvuči užasno poznato, al sad nisam siguran jesam li zbilja čitao i, ako jesam, koji je to od onih deset banksovih koje jesam čitao... O čemu se radi? Jel Kultura?
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Sto trenutno cituckate?

Unread post by jbt »

Digital Fortress NE citati. Sranje prve kategorije. Doduse kao i vecina Browna. U stvari, dici cu mu status na Sranje Nulte Kategorije.

Procito Olympos. Bogteubio, kako Symmonsu treba zabraniti pisanje nastavaka. Vec mi je podvalio jednom s Endymmionom i onim nastavkom od istog, zasto sam ocekivao da ce nastavak Illiuma biti imalo dobar? Knjiga definitivno ide na aukciju na SFerakonu.

Krece Banks - Feersum Endjinn
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Sto trenutno cituckate?

Unread post by poison »

ah, browna čitam kad nemam ništa pametnije... spada u kategoriju ne-previše-pametnih-trilera, čisto ono, knjižica za par sati. čovjeku se mora priznati da je u stanju držati sve napeto ko gumu na gaćama, iako ga obično provalim 200 stranica prije kraja. :)
a što se olymposa tiče... no, drago mi je da nisam jedina koja ga je tako doživjela. iako, endymion mi je bio skroz ok (ali tu se mora uračunati da sam ga čitala u prvom srednje, tada mi je puno stvari bilo skroz ok, da ne spominjemo da je bio jedan od privih pravih sf-ova koji mi je pao ruku). samo za informaciju, illium sam pročitala u jednom danu, od korica do korica, a s olymposom se davila 3 tjedna.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Sto trenutno cituckate?

Unread post by writer16 »

Nimrod wrote:
writer16 wrote:iain m.banks against a dark background
je li itko išta od njega čito?kakav je?
Kako misliš kakav je? reci ti nama, ti ga čitaš! ;)
TEK sam ga počeo čitati pa zato pitam :zbunj:
ne znam je li on voli pisati u nastavcima ili ima dosta poveznica među romanima ali ovdje već u početku ima dosta nepoznatih pojmova koji se ne objasne već se podrazumjeva da kontaš što čitaš :cheers: ( zakon mi je ovaj smajl, od sad ga svako malo koristim) ali kako sam na samom POČETKU a knjižica ima 500 str i na eng malo će potrajati dok ja to sve dešifriram ispričavam se,pročitam :dum:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Sto trenutno cituckate?

Unread post by Belzebubbles »

jbt wrote:Digital Fortress NE citati. Sranje prve kategorije. Doduse kao i vecina Browna. U stvari, dici cu mu status na Sranje Nulte Kategorije.
Moram dodati da je gospodin Brown svojevremeno bio i optužen za plagijat.

Konkretno, cijelu je svoju ideju istrgnuo iz djela Baigenta i Leigha. Dakako, oslobođen je svih optužbi, ali činjenica još uvijek stoji - ukrao je originalan istraživački rad i plasirao ga u prosječnu beletristiku.

Ideje se očito mogu uzimati od kuda god hoćeš, ali meni to još uvijek zvuči poprilično nepošteno...

Pročitao sam samo Da Vincija - a cijela mi je priča bila manje više poznata (barem onaj pozadinski dio - a on je najvažniji), tako da mu je to i zadnja knjiga koju ću čitati.
Post Reply