Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by uglib »

Da se malo hvalim što sam ljetos čitala:
Hyperion i Pad Hyperiona su mi bili prava poslastica, još se oblizujem kad se toga sjetim. Zatim sam nagrnula na Endymion, počelo je obećavajuće, meni slina do koljena, a onda se to pretvorilo u bežaniju kroz cijelu knjigu i postalo mi dosadnjikavo već na pola, ali u očekivanju nekakvog pozitivnog zaokreta, izdržala sam do kraja. Tu sam već počela čitati usput neke druge knjige, autora koji ne spadaju ovamo (Bulić, Koščec, Mlakić). Za Uspon Endimiona mi je ponestalo sape pa sam pribjegla takozvanom brzom čitanju. Možda mi je bilo previše sve to odjednom, u jednom zugu, možda sam trebala napraviti neku dulju pauzu između...

Zatim sam navalila na Priče o dinosaurima, ostale mi još tri priče, o tome malo niže.

I za kraj godišnjeg prožvakah do kraja Hoyku, o tome isto malo niže. Uglavnom, nakon njega sam raspoloženje popravljala Ammanitijevim Blatom.

Trenutno čitam nešto što nisam sigurna kamo žanrovski spada, Marko Šelić - Zajedno sami, o putnicima u busu za drugi svijet koji se pokvari na ničijoj zemlji, između ovog i onog svijeta. Malo podsjeća na priču Generacije 21, samo su svi putnici obični ljudi, osim jednog šporeta s dušom. To mi je ulov iz komšiluka.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by davors »

uglib wrote:Trenutno čitam nešto što nisam sigurna kamo žanrovski spada, Marko Šelić - Zajedno sami, o putnicima u busu za drugi svijet koji se pokvari na ničijoj zemlji, između ovog i onog svijeta. Malo podsjeća na priču Generacije 21, samo su svi putnici obični ljudi, osim jednog šporeta s dušom. To mi je ulov iz komšiluka.
A podsjeća i na onu priču Mislava Pasinija o autobusu za "drugi svijet" iz jedne sferakonske zbirke, kasnije ukomponirane u jedan njegov roman...
Daj koji biblio-podatak za tog Šelića, nakladnik, godina izdanja i to...
*Istria is a state of mind*
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Dagi »

Vidim ja, ti busevi se vuku još od Okupacije u 26 slika... :kava:
User avatar
stara vještica
Hani
Posts: 91
Joined: 15 May 2009, 20:38
Location: iron maiden

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by stara vještica »

imam štrebersko čitanje koje se odnosi na srednji vijek i križarske ratove
možda netko može preporučiti koju knjigu?
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by uglib »

Dagi wrote:Vidim ja, ti busevi se vuku još od Okupacije u 26 slika... :kava:
Busevi su zgodno mjesto radnje, okupi se u njima raznog svijeta i ne zna se gdje će završiti, imaš sto varijacija na temu.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by uglib »

davors wrote: A podsjeća i na onu priču Mislava Pasinija o autobusu za "drugi svijet" iz jedne sferakonske zbirke, kasnije ukomponirane u jedan njegov roman...
Daj koji biblio-podatak za tog Šelića, nakladnik, godina izdanja i to...
Ima sad knjiga i kod nas, u Algoritmu:


Nakladnik je VEGA media iz Novog Sada, godina izdanja je 2008., moj primjerak je 4. izdanje, impresivnih 4000 komada.

Na poleđini knjige piše:

Marko Šelić Marchelo (Paraćin, 22.1.1983.) - kolumnista, hiphop artista i prozaista. Objavio je tri albuma: De facto (2003.), Puzzle Shock! (2005.) i Treću stranu medalje (2008.) Posebnu pažnju javnosti skrenuo je tekstovima svojih pesama, kojima je zavredeo priznanja poput nagrade TV Metropolis (najbolja pesma) i Davorin (najbolji urbani/rock album), a spot za Pozerište je prvi srpski spot uvršten u "World chart express" evropskog MTV-a. Piše za dnevni list Politika i reorganizovani časopis Huper, a na 10. smotri mladih strip-autora Balkana proglašen je najboljim mladim strip-esejistom. Učestvovao je u više akcija REX-a i Centra za nenasilje, a na temu tolerancije među narodima ex-Yu i delovanja muzike i književnosti na promenu svesti mladih. Udruženje izdavača i knjižara Vojvodine dodelilo mu je titulu ambasadora knjige i čitanja (2007.). Studira srpski jezik i njiževnost, Zajedno sami njegov je prvi roman. Živi u Beogradu.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Nog »

stara vještica wrote:imam štrebersko čitanje koje se odnosi na srednji vijek i križarske ratove
možda netko može preporučiti koju knjigu?
Vjerojatno si čitala Križar od M.A.Eisnera u izdanju Algoritma ali neznam ako si čula za Kršćanski barbari u svetoj zemlji od A.Maaloufa, ne sjećam se izdavača, ali knjiga je zbirka arapskih tekstova o njihovom viđenju križarskih ratova, dosta zanimljivo štivo.
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
stara vještica
Hani
Posts: 91
Joined: 15 May 2009, 20:38
Location: iron maiden

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by stara vještica »

prvo sam pročitala, romančić za koji sam mislila da će biti romantičan, a ispao je podosta okrutan, drugo mi je pri ruci, kad zatrebam neke podatke onda i tamo tražim
ma, mislim da sam nakupila dobru hrpu knjiga, o križarskim ratovima uglavnom na engleskom, a o srednjem vijeku se u zadnje vrijeme dosta toga pojavilo i u hrvatskom prijevodu, većinom knjige o umjetnosti i arhitekturi, ali i u njima se mogu naći neke stvari o tadašnjem svakodnevnom životu
osim toga, kradem i udžbenike s filozofije, pa eto... snalazim se
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

Trenutno čitam ovotjedne priče starije grupe polaznika "Laboratorija fantastike".

Upravo sam završio jednu sadomazo-fetišističko-incestuoznu priču, a sad idem dalje.
mica milovanovic
Puppeteer
Posts: 183
Joined: 31 Mar 2005, 21:05

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by mica milovanovic »

Joj, pa zar od svih pametnih stvari koje izdajemo ti bas nasla Zajedno sami.
Marcelo je super lik, ali ovo je bas slabasan roman...
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by uglib »

mica milovanovic wrote:Joj, pa zar od svih pametnih stvari koje izdajemo ti bas nasla Zajedno sami.
Marcelo je super lik, ali ovo je bas slabasan roman...
Meni se svidio, a i ne mogu čitati samo neke pametne stvari. Ovo mi bilo potaman za moj ženski ukus, ovisan o trenutnom raspoloženju, meteorološkim prilikama te položaju zvijezda i graha.

Našla sam još neke stvari, ali čini mi se da ništa od toga ne spada u razvikani srpski SF. Moj vodič po Beogradu se nije previše trudio da me upozna s njim. Odveo me u neku šminkersku knjižaru, tamo sam pokupila Basaru i Semjonovnu. Sve ostalo u Užicama gdje se nije imalo ništa zanimljivije za raditi nego preturati po policama u knjižari i gdje sam bila prepuštena sama sebi. Svejedno sam zadovoljna ulovom. Sad se čita Ivan Ivanji - Staljinova sablja, zgodan triler za bablje ljeto.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Zoran wrote:Trenutno čitam ovotjedne priče starije grupe polaznika "Laboratorija fantastike".

Upravo sam završio jednu sadomazo-fetišističko-incestuoznu priču, a sad idem dalje.
Zašto se to onda zove "Laboratorij fantastike"? U mojoj familiji je to svakodnevica.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:
Zoran wrote:Trenutno čitam ovotjedne priče starije grupe polaznika "Laboratorija fantastike".

Upravo sam završio jednu sadomazo-fetišističko-incestuoznu priču, a sad idem dalje.
Zašto se to onda zove "Laboratorij fantastike"? U mojoj familiji je to svakodnevica.
Jer je glavni lik intelektualac :kava:
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by writer16 »

joe hill
hearshaped box
brijem da je to pseudonim kingovog sina kojemu je ovo prvjenac :D
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply