Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Vremensku odiseju Clarkea i Baxtera i usput Lovecraftove priče iz one lijepe debele crne knjige koju sam kupio na SferaKonu za male pare, a u knjižarama košta somma dolara.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Belzebubbles »

Ja isto Lovecrafta - Slučaj Čarlsa Dekstera Vorda.
Nije toliko kul na cpckom jer se ne mogu isto uživjet, ali je oke.
..
Na kraju je neki njegov esej, totalno je dissao Hoffmanna i to mu zamjeram. (Đavolji eliksiri! :drunken: )
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ovo što ja čitam je na engleskom, pa se moram dobro koncentrirati jerbo čovjek ima poprilično težak stil pisanja. Meni je jedna od njegovih najboljih priča, koju sam davno čitao, bila Boja iz svemira i jedva čekam vidjet ju na engleskom.
U ovoj knjizi se nalazi i Slučaj Čarlsa, kao i Planine ludila i slično, a kako to do sada nisam čitao, bit će pravo zadovoljstvo. Za prave lovkraftijance bi ovo trebala biti obvezna lektira. A s Hoffmannom je zajednički napisao i jednu priču, Trough the Gates of the Silver Key.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Belzebubbles »

Ne pričamo o istom Hoffmannu. :)
Ja sam mislio na ovog, a ti na ovog.
...
Image :love:

Daaaa, Boja iz svemira...
Planine ludila mi je bilo prvo što sam pročitao od njega. Meni je to bio najstrašniji horor koji sam ikada pročitao (heh, osim 1984. koji nije horor, ali me ostavljalo blijedog od straha).
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ups, mea culpa! :boink:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by uglib »

poison wrote:jesi za diskusiju? ;) ako da, suptilno mi to natukni otvaranjem teme. ;)
Nažalost, nemam vremena, a imalo bi se o čemu diskutirati.
Hyperion pročitan u rekordnom roku, dva dana. Pad Hyperiona i ostale knjige sam poslala poštom na more tako da nisam u napasti i da me se familija ne odrekne.

Sad opet pomalo čituckam Hoyku, koliko stignem.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by poison »

a ja se pripremam za diskusiju... napravila i bilješke za hyperion i pad hyperiona, a za endymion ih čak radim u hodu (fale mi studentski dani i aktivno čitanje lektira... ;) )
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by uglib »

Sad si me prestrašila, srećom, idem u zabit bez interneta pa imam opravdanje za markiranje. :lol:
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

The Mammoth Book of Extreme Science Fiction... (hvala svima koji su me se sjetili za rođendan :ocasion: )
Kao što u predgovoru piše
If science fiction is the literature of ideas, then extreme science fiction is about extreme ideas
Planeta Zemlja kao neeuklidsko geometrijsko tijelo, čarape koje se formiraju u inteligentne strukture... Jedva čekam ostale priče!
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

Trenutno po drugi ili treći put u cijelosti (tu ne brojim to da sam pojedina poglavlja možda pročitao i deset puta uzduž i poprijeko i neću reći da ih znam napamet, ali su mi se otprilike utisnula u podsvijest kao "Ježeva kućica" ili nešto iz tog doba) čituckam LeCarreovu trilogiju o Georgeu Smileyu i mogu reći da je to apsoluno obavezna lektira za svakoga tko želi vidjeti kako se piše neki "trivijalni" žanr, da ono što napišeš bude u rangu vrhunske književnosti, a istovremeno žanrovski savršeno. Likovi koji nisu trodimenzionalni, nego četverodimenzionalni i mislim da su dublji i življi od većine živih ljudi koje poznajem, takav smisao za detalje da u ovom trenutku bolje znam kako izgleda ured Georgea Smileya nego moja vlastita dnevna soba, uključujući mirise, zvukove i osjećaj koji imaš kada uđeš, tečnost pripovijedanja, dubina psihološke obrade i, najvažnije, stil, stil, stil i stil, i još jednom, dvaput, triput, STIL!

A da ne govorim da način na koji leCarre neku situaciju napravi napetom pretvara Hitchkokove filmove u Disneyeve crtiće.

Ljudi, čitajte i učite...
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by davors »

Dođite na FFK pa ćete sa sobom ponijeti najmanje dvije zanimljive knjige za ljetno čitanje :-)
*Istria is a state of mind*
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by MadDog »

Dočepao se Uspona Endymiona... i guštam...
Nevjerojatno da su knjige to bolje što si dulje s njima... Hyperion mi nije legao na prvo čitanje, a Pad mi je već počeo prilijegati, Endymion sam čitao, čak sa polurazumijevanjem, a Uspon ideee... k'o po loju....
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by poison »

meni su i pri prvom čitanju super sjeli - a sad, dok repriziram (isto sam na usponu), sigurna sam da mi se endymion sviđa još i više od hyperiona!

nego, sad nas stvarno ima za jednu forumašku raspravu kad svi pročitamo!
Last edited by poison on 01 Aug 2009, 20:25, edited 1 time in total.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Mislio sam da je Vremenska odiseja Clarkea & Baxtera trilogija. Ali, kako posljednja knjiga završava, ne smije biti trilogija!
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply