Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Nimrod »

Izitpajne, Mica - starci jedni zločesti, obojica! Vrlo u ne duhu esefične toleracije! Sram vas bilo! :dum:
Između ostaloga, kako znate koliko godina (fizičkih) i koliko godina (provedenih u SF-u) on ima, pa da mu Dispossesed bude sasvim jasan, a Darko Suvin poznat?

Ja za Suvina nisam ni čula dok ona dvojica antologiju nisu počeli radit, da bi mi itko u mojih 2 godine (tada) u SFeri takvo što pa makar na sekundu spomenuo, a ja imam toliko godina da je Suvin bio debelo prije mog vremena, dok sam u domaćem fadomu pak toliko da sam Krstu propustila! I da, da sam Le Guin počela čitati s Dispossessedom onda kad sam je počela čitati, vjerujte mi, nikad ne bi niti jednu jedinu njezinu knjigu pročitala. So, ask a question or two, prije no što komentirate odozgora. "U fandomu su svi na ti" valjda znači i ono malo više od onoga da se facama piscima ne mora govoriti "Vi" ili je to samo metafora u mojoj glavi?

I da, možda imam pms. A možda sam samo nadrkana kad se ljudi u fandomu počnu ponašati kao više godine studija komparatistike prema nedovoljno pametnim i obrazovanim studentima. :x
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Belzebubbles »

Izitpajn wrote:Jebote, ovo je najprizemniji opis The Disposesseda koji sam u životu pročitao... :x
Ovo nije opis The Disposesseda... Pretpostavljam da se pod "opisom" mislilo na nekakav kratki osvrt na cjelokupno djelo, a posebice na interpretaciju istog (to slutim zbog onog:
Izitpajn wrote:Ti si zbilja tako shvatio taj roman?
).

Zato bi ova kratka fabula koju napisah bila posve lišena ikakvih interpretacija ili "shvaćanja".
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Milena »

Iskreno, mislim da je samo stvar u tome što oni koji su... khm, stariji, iskusniji esefičari i/ili komparatisti... ne bi nikad ni sadržaj prepričali ovako, jer bi neke druge elemente percipirali kao bitnije. Pa je tu možda došlo do kratkog spoja. :bilo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zeljko »

ja čitam Vojniče ne pitaj

dobra knjiga

velika slova :zubo: super za vid :lol:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Zeljko wrote:ja čitam Vojniče ne pitaj

dobra knjiga

velika slova :zubo: super za vid :lol:
:lol: To je i meni bilo dobro kod te knjige, iako me ona sama baš i nije nešto oduševila.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Hrvoje »

Bludućnost.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Nimrod »

Hrvoje wrote:Bludućnost.
jako ili slabo?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by uglib »

Dan Simmons - Ilij

Zasad sam jako zadovoljna.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

:lol: :lol: :lol:
Nimrod wrote:
Hrvoje wrote:Bludućnost.
jako ili slabo?
:lol: :lol: :lol:

dajte Švelu nagradu za životno djelo! Niti jedna domaća priča nije tako prihvaćena, tako prepoznata i tako legendarna! :lol: :lol: :lol:
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by corwin »

I. Gavran-Sablja

knjiga je zakooon :cheers:
sorry zbog gramatike
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by writer16 »

Ja Lucifer by Glen Duncun i tako je dooobra knjiga i smiješna ali nasmiješniji mi je glavni lik koji se zove isto glen duncan samo u tako očitom anagramu da se pišaš od smijeha i love it..... :D :D :D :D
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zeljko »

da iskoristim ovaj topik


kako se u originalu zove ova prica Ursula Legvin - Stara muzika i robinje
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
ahem
Ewok
Posts: 17
Joined: 16 Aug 2006, 12:29
Location: Bosna

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by ahem »

Old music and the slave women
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by jbt »

@uglib

nikako, nikakvije nikako, ni pod prisilom ne citaj Olympos. Illium zavrsi fenomenalno, mozes sama imat neke ideje kako dalje, moze ovo moze ono. Olympos usere motku. Em dosadno pisano, em kenjava radnja. Kloni se toga.
Blood for the Blood God!!

engi
Post Reply