Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:PS: Karl, ho?e li biti [?]togod o krakenima i ostalom morskom Ĺživlju?
Ve? je Aleksa.. Kar.. ovaj.. autor najavio da ?e se morska zvijerad udomiti u nastavku. Zbog opsega materijala.

Zbilja, Žiljak, kad planira[?] prevesti slijede?u knjigu?
Randomness is strong with this one!
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Look at it this way: Nije da ne?u, ali da sam ne[?]to jako motiviran, i nisam. Pri?am o [?]u[?]kama, naravno. Pa onda sve ostalo ima vi[?]i prioritet (po zanimanju sam ilustrator, ako netko ne zna, a posla imam).

S druge strane, dvije godine sam potro[?]io na antologiji hrv. SF-a, i to mi je pojelo svo ili gotovo svo vrijeme za pisanje (osim prevo?enja, ovaj put za ozba?, nekih svojih stvari na engleski). To je sad na samom kraju, antologija izlazi za cca dva mjeseca i onda to skidam s one stvari. (Nije da mi je bilo tlaka radit, ali sad to dolazi kao neko zasi?enje. Jesi l' ikad bio u situaciji da buba[?] za ispit i nema vi[?]e [?]ta ne zna[?] i sad samo ho?e[?] da to obavi[?] i rije[?]i[?] se? Pomalo antiklimakti?no, ali tako je.)

Mislim da ?e mi prva na redu bit knjiga o tajnim dru[?]tvima, to obe?avam ve? dvije i pol godine, a zapo?eo sam ne[?]to i sistematizirao, pa ?u vidjeti.

Then I'll return to my old love: the giant squid!
A. Ziljak
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Aleksandar Žiljak wrote: Then I'll return to my old love: the giant squid!
Oh, yeah!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Ultramarin strikes back :mrgreen:

Sorry zbog off topica:
Nego, da li je divovska lignja jo[?] uvijek stvar kriptozoologije sada kada je nadjena u Ĺživo? Ostaju nam divovske hobotnice i divovske sipe...


On Topic:
Cituckam i pisuckam: Your First 100 Words in Arabic
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Aleksandar Žiljak wrote:Mislim da ?e mi prva na redu bit knjiga o tajnim dru[?]tvima,
S obzirom da sam te gledao "na rubu znanosti" kad je bila ta tema, ne sumnjam da ?e knjiga biti puna informacija. Nego, ho?e li i to biti Karlova knjiga ili tvoja?
Xaotix wrote:Cituckam i pisuckam: Your First 100 Words in Arabic
To da moĹže[?] razumjeti demonstrante? :argue: :cussing: :lol:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

Pro?itala sam od Sanje Lovren?i? : Klizali[?]te (izvan Ĺžanra); dobro po?inje ali postaje zamorno i razvodni se... kad je spomenula Gospodara Prstenova (to je ?itao jedan lik iz knjige) , "zgadila" mi je cijelu knjigu.
Natjerala sam se da to pro?itam u komadu zbog recenzije.

- Trenutno ?itam : JA, LUCIFER od Glena Duncana (kakove?) , imam jo[?] 4 stranice, razo?aranje je knjiga.
- Tek sam po?ela ?itati Pandoru od Anne Rice.
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Xaotix wrote:Ultramarin strikes back :mrgreen:

Sorry zbog off topica:
Nego, da li je divovska lignja jo[?] uvijek stvar kriptozoologije sada kada je nadjena u Ĺživo? Ostaju nam divovske hobotnice i divovske sipe...
Jeste kao case study kriptozoolo[?]kog problema, koji je to bio u 19. stolje?u. Sve izvorne legende (u ovom slu?aju skandinavske), negiranja, pljuckanja (a bilo je i vrlo grubih odstranjivanja iz akademske zajednice), pa onda kona?no poklapanje u[?]ima kad se dokaza nagomilalo toliko da ih se nije moglo zanemariti, su tipi?ni za bilo koji kriptozoolo[?]ki slu?aj, osim [?]to su oni za sada nerije[?]eni.
A. Ziljak
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

SAMSUILUNOV OTAC wrote: S obzirom da sam te gledao "na rubu znanosti" kad je bila ta tema, ne sumnjam da ?e knjiga biti puna informacija. Nego, ho?e li i to biti Karlova knjiga ili tvoja?
Ne znam, mislim da ?e se izmisliti novi pseudonim, da McEwan ne ispadne ba[?] stru?njak za sve (to samo ja smijem biti :; ). Bit ?ete obavije[?]teni! :)
A. Ziljak
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Xaotix wrote:Cituckam i pisuckam: Your First 100 Words in Arabic
To da moĹže[?] razumjeti demonstrante? :argue: :cussing: :lol:[/quote]

Koji dio kamena u glavu ne razumije[?]?
A. Ziljak
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Ponovo citam Martina, trenutno sam na Oluji maceva i [?]trepim sto cu nakon toga.
Download-o sam brdo knjiga s neta, ali na zalost ja to ne mogu citati. Nikako se ne mogu uziviti u knjigu koju citam na monitoru. Mozda je to zbog toga sto su moja omiljena mjesta za citanje krevet, WC i pu[?]nica.
Kako Vama ide citanje e-knjiga?
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Nikako. Kra?e forme da, ali knjige ne. Uspio sam svojedobno pro?itati s CD-a Ja sam legenda od Mathesona, ali ionako je rije? o vrlo kratkom romanu.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Pa, zar je netko ?ita knjige drugdje nego u krevetu? :shock:
Dodu[?]e, ja imam laptop...
At last, the stars are finally right...
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Kako Vama ide citanje e-knjiga?
Imam Pocket PC, kojeg sam kupio upravo kako bih mogao ?itati u krevetu. Okej je, no nakon pola sata ?itanja o?i po?nu lagano peckati, što je znak za prekid.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Uspio sam pro?itati Zemljomorje od Ursule na monitoru i to je to. Ima ona opcija za invalide kad je podloga crna a slova bijela (ili tako nekako) pa je mnogo lakše ?itati nego u ovom standardnom formatu, ali ipak, to je više patnja nego uživanje.
Jednom sam pomislio i o printanju knjige, ali ko ?e to sve isprintati
Post Reply