Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Ire »

Bahod wrote:Za ljubitelje seksa, ali onog malo kinki :whip: :poguzi: :sex: - preporučam
:zubo:
a zato mi nimrod to preporučuje :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Tomislav Sakic »

Image

http://www.neor.co.yu/neor/knjiga.php?knjiga=1 - ali kupljeno u Superknjižari. Poglavlje 1 je na sajtu izdavača, preporučujem. Istina, ne znam koliko je to sve zasada baš SF.
User avatar
Chrisette
Puppeteer
Posts: 110
Joined: 07 Feb 2006, 16:47
Location: s prozora se vidi Cres (ripoff)
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Chrisette »

Ne čituckam ja, ali čitucka moja seka. Odnedavno voli Doctor Who, a već dugo je fan Star Treka, pa rekoh 13 ti je godina, evo ti nešto drugačije - dadoh joj da pročita Vodič kroz galaksiju.

Smazala ga je za dva dana i sad je oduševljeno na drugoj knjizi. :zubo:
Image
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Bahod »

Ire wrote:
Bahod wrote:Za ljubitelje seksa, ali onog malo kinki :whip: :poguzi: :sex: - preporučam
:zubo:
a zato mi nimrod to preporučuje :zubo:
Pa zapravo kad bolje razmislim može se preporučiti svakoj curi - 10% glavne junakinje i ja bih bio u sedmom nebu :zubo:

On T
Trenutno pri kraju druge knjige - Žakica je malo izbrusila stil i smanjila eksplicitnost pri opisima :D no nekako mi se čini da dosta pati od recikliranja radnje
Velka frka - :sex: - sve ok :zubo:
Javim dalje kad zagrebem treću knigu
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by niniane »

Ja čitam Priče o divovima :D
... characters, personalities, stories and larps...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

niniane wrote:Ja čitam Priče o divovima :D
Kakva koincidencija! Ja također :P
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ovo je već epidemija. i ja ih čitam! Nazirem novog Harryja Pottera negdje u prikrajku! :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

E, al ja sam je pročitao.

Divice snaše je definitivno najbolja priča.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by niniane »

LOL :D
To kažeš samo zato jer se radi o ženama koje traže muškarce za, ehm, upotrebu :P
... characters, personalities, stories and larps...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Dagi »

Kao i obično, šarža s godišnjeg i poslije. Idemo!

Arthur Conan Doyle, The Lost World - omanji roman, obvezna lektira. Ekspedicija edvardijanskih Engleza nalazi u Amazoniji plato s dinosaurima i još koječim. Utjecaji do dana današnjeg: od King Konga do Jurskog parka. Podsjećam, SFera je organizirala projekciju nijeme ekranizacije iz 1925.

David Drake, The Way to Glory - kupusara, preskočiti. Dio serije o Republic of Cinabarr Navy, izravna posveta Horaciju Hornbloweru. Budjoldica je to puno bolje sklepala.

Robert A. Heinlein, Waldo & Magic Inc. - dvije novele, pročitati da se vidi kako to radi majstor. Waldo krene kao hard SF, pa ode u fiju-briju, dok je Magic Inc. (recimo) urbani fantasy.

Charles Sheffield i Jerry Pournelle, Higher Education - romačić, zabavno. Početak serije koja se trebala zvati Jupiter, no, koliko mi je poznato, ostala je na početnom romanu, možda zbog Sheffieldove smrti 2002. U suštini, heinleiniana; tko je čitao Space Cadeta ili čak Stažere od Strugackih (u Srbiji prevedeno kao Tahmasib), može slobodno preskočiti.

Eric Brown, The Writer's Life - novela, dobro. Ponovljeno čitanje. Brown je i opet skoro slavenski melankoličan.

MIlan Nikolić, Zovem Jupiter... Beležite... - romančić, čitati ako se pošto-poto želi znati što se šezdesetih pisalo u Hrvatskoj kao SF. Nikolić je inače bio dosta plodan autor krimića i špijunskih romana, pa se ovdje radi o krimiću koji je jednostavno prebačen na postaju oko Jupitera. Slabo: krimić prebačen u "SF" okruženje, s neuvjerljivim gimmicima i pričom koja bi isto tako funkcionirala u rudniku, na brodu ili na naftnoj platformi. Jedini Nikolićev SF, barem koliko je poznato. Radije uzeti Bjažića & Furtača, još bolje Ritiga.

==========

Nije SF, ali svejedno.

Anthony Bourdain, Kuharovo putovanje - putopis, zabavno. Kuhar ide svijetom i iskušava jela, ponekad mu pozli.

Bernard B. Fall, The Street Without Joy - faktografija, lektira za one koji proučavaju vojnu i ratnu povijest. Francuzi u Vijetnamu i njihov debakl. Prilično klasično djelce, iako je pisano epizodično, pa još razbijano anegdotama. Silno čitano u SAD-u šezdesetih, a tu je negdje i autor poginuo na n-tom putovanju u Vijetnam.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Bahod »

Gene Wolfe: The Book of the New Sun

A 'nako, malo ga davi skoro sam na 300 stranici a (ako dobro razumijem jer je konfuzno) naš junak nije ni iz grada izašao.
Da ima potencijala ima, samo bumo vidli jel bu ga iskoristil.

BTW
Pozdrav iz Ljubljane :wave:
User avatar
biljana
Puppeteer
Posts: 134
Joined: 07 Feb 2007, 23:49
Location: Rijeka
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by biljana »

stigla mi pošiljka s istoka , pa sam pročitala Bakićev Novi Vavilon, [url=http://chudna_biljka.bloger.hr/]tu[/url] su prvi dojmovi
Image
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Quicksilver »

"The Chrysalids" od John Wyndhama.
Sviđa mi se. Poprilično. Za sad.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Nikako da ufatim vremena za nešto kapitalnije. Zato uglavnom roštam po zbirkama, pa sam se uhvatio InterNove br.1: Unexplored Territories.

Dobra stvar za mali odmak od anglosaksonaca: imaju tu Talijana, Argentinca, Kineza, Indijku, Brazilca, Južnoafrikanca,Nijemca, Britanca i Hrvata (Žiljak:Koje je boje vjetar).
Randomness is strong with this one!
Post Reply