Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by niniane »

UBIQ 2 :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Belzebubbles »

poison wrote:ustvari sam u ponedjeljak počela gledati crtić, pa su me na pola prekinuli i ja pošizila...
Počeo ga gledati i skužio da je sinkroniziran, bye-bye, otišao do kompa i upalio Cowboy Bebop...

Čita se Borgesov Aleph...
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by ratchet »

Ja sam kao onaj magarac između dva stoga sijena. Čitam i Ubiq i Zmajev zlatni svitak odjednom. Sad sam na pola Irenine i na pola Rukavinine priče. I totalno sam se izgubio jer uhvatim vremena svaki treći dan.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by writer16 »

završio
Iana Rankina Beggers Banqet dobra zbirka kratkih krimića, inspektor Rebus rocks! :puca:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by niniane »

Završila "Felidae" by Akif Pirincci, apsolutno genijalna knjiga, sve iz perspektive mačaka, humor izvanredan, ma ide mi na popis najdražih! :cheers:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zeljko »

MI
od Zamjatina
drugi put jer se prvog ne sjecam :zubo:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by ratchet »

Sad kad si to napisao, ni ja se ne sjećam gotovo ničeg, hm? A Felidae sam pročitao prije par godina. Da nije priča ispričana iz perspektive mačke, koliko se sjećam prvog lica, bila bi to stara ofucana priča, ispričana stotine puta na taj ili sličan način. Ali nije nezanimljiva. Bar je na neki način orginalna.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by MrSini »

Digitalni Ugljik

Napokon sam ga dobio. :cheers:
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Nebelwerfer »

ZZS, napokon počeo...doduše, samo uvodnik i bio urednika, ali... u busu nisam stigao više hi hi.
vidjet ćemo kakva je zbirka
Image
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Tomislav Sakic »

"Anastasiju" Dalibora Šimprage.

Svakako ponajbolji hrvatski roman napisan u dekadama, još tamo od Marinkovića i Novaka.
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by scorpius »

John Ringo: A Hymn before batlle

Što da kažem, I'm a sucker for battles! Riječ je o seriji od 7 romana, ali za sada sam uspio dočepati se samo prvog. Radnja je smještena u manje-više današnje vrijeme i riječ je o invaziji vanzemaljaca na rodni nam planet. Ono što me zapravo privuklo romanu su opisi vojnih taktika i logistike, što je pisac priznajem jako dobro odradio. Također knjiga vrvi mnoštvom vojnog žargona, pa ako lošije baratate s engleskim mogli bi naići na neke poteškoće.

Ipak, ono što mi je teže za progutati je ona prokleta Američka politička propaganda na koju naletim s vremena na vrijeme, ali još ne u toj mjeri da bacim roman kroz prozor.
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by writer16 »

pročitao raya bradburyija Faranheit 453 (mislim da sam fulao temperaturu :D ) i clive barkera paklenska ljubav predložak za hellraiser film. moram reći da prva knjiga kao klasik antiutopijske kniženvosti to samo zaslužuje zbog orginalne teme (proročanske zapravo;) i par dobrih ideja, smijem li reći da je knjiga loše napisana? Iako sam se mogao usporedtit s ljudima koji hodaju s slušalicam u ušima jer mi je mp3 neprestano u ušima čak i kad jedem u menzi,ali s jednom razlikom,čitam knjige;) druga knjiga je na mene ostavili dobar dojam,mračna i inteligentna, kraj mi se urezao u pamćenje, čak sam neke prizore isponove čitao samo da se podsjetim tih vrlo detaljnih i bolesnih slika.....i sad se bacam da pogledam orginalni film koji sam odavno pogledao pa da se podsjetim ima li ikakve veze s knjigom
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Dežulovića: Jebo sad Hiljadu dinara.
Da uravnotežim Zmajev zlatni svitak.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

Smrt Jugoslavije :kava: :puca:
Post Reply